شنبه 13 سپتامبر 14 | 15:43
نمایشگاه انفرادی:

روایت یک نقاش از مناظر شهری روی دیوار

آثار نقاشی‌ ندا رسولی ارسی با عنوان «7 شب و روز» که در برگیرنده 14 اثر با موضوع مناظر شهری است، روز گذشته 21 شهریورماه در گالری ایده به نمایش درآمد.


آثار نقاشی‌ ندا رسولی ارسی با عنوان «7 شب و روز» که در برگیرنده 14 اثر با موضوع مناظر شهری است، روز گذشته 21 شهریورماه در گالری ایده به نمایش درآمد.

سومین نمایشگاه انفرادی ندا رسولی ارسی با عنوان «7 شب و روز» با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به هنر در گالری ایده  افتتاح شد.

این آثار که منتخبی از تلاش‌های هفت سال گذشته این هنرمند است با دو شیوه متفاوت، اجرایی از دو دوره مختلف کاری این هنرمند را پیش روی مخاطبان قرار داد.

تابلوهای 7 شب، نمایی از شب در شهر تهران را نشان می دهند. شهری در دل تاریکی و ظلماتی که زشتی‌ها را پوشانده و جلوه‌های خاص به شهر خاکستری تهران بخشیده است. نورهایی که از دور دست همچون مشعل می‌درخشند و به شهر حیات می‌دهند. تصاویر جذاب و دل‌انگیز این آثار که در دل تاریکی سوسوی چراغی را نشان می‌دهند نوید همدلی و همراهی را پیش روی علاقه مندان به هنر قرار می‌دهد.

اما در بخش دیگر این آثار که 7 روز است، حکایتی متفاوت از نمای شهر خاکستری با دیوارهای بتونی سرد روایت شده است. روزهایی که رنگ زیادی ندارند. از دور دست به جز غبار ومه، خطوط عمودی و افقی چیز زیادی دیده نمی‌شود و واقعیتی دیگر نمایان شده و دیگر فضای شاعرانه شب حضور ندارد. هر چه می‌بینی خاکستری و غبارآلود است و گاهی آفتاب از پشت این فضای سرد و خسته‌کننده حضور خود را اعلام می‌کند.

رسولی در این آثار با نگاهی مفهومی و تجریدی، به موضوع منظر شهری در طول شبانه روز پرداخته و  14 اثر را با تکنیک میکس مدیا در ابعاد 100 در 70، 100 در 80 و 120 در 80 در معرض دید علاقه مندان قرار داده است.

ندا رسولی ارسی هنرمند نقاش فارغ‌التحصیل رشته نقاشی و مدرس دانشگاه است و تاکنون آثارش در 13 نمایشگاه گروهی و 2 نمایشگاه انفرادی به نمایش درآمده است.

نمایشگاه «7 شب و روز» تا 27 شهریورماه در گالری ایده واقع در خیابان کریم‌خان، خردمند شمالی، کوچه هجدهم شماره 26 میزبان علاقه مندان به هنر است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: