پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۲ شهریور ۹۳ | ۱۵:۵۹
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی:

ترافیک پرحجم در جاده های کشور

حجم سفرها در دهه آخر شهریور افزایش یافته است و ترافیک در تمامی جاده ها پرحجم است به گونه ای که تنها در روز پنجشنبه گذشته 11 میلیون تردد جاده ای ثبت شد.


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: حجم سفرها در دهه آخر شهریور افزایش یافته است و ترافیک در تمامی جاده ها پرحجم است به گونه ای که تنها در روز پنجشنبه گذشته 11 میلیون تردد جاده ای ثبت شد.

سردار دکتر اسکندر مومنی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهریور ماه از پرحجم ترین ایام تردد در جاده های کشور است و در دهه آخر این ماه حجم سفر و تصادفات افزایش می یابد. کسانی که در طول تابستان به سفر نرفته اند می خواهند در ایام باقیمانده تابستان سفر کنند به صورتی که تنها در روز پنجشنبه 11 میلیون تردد جاده ای ثبت شده است و هر چه به پایان شهریور نزدیک می شویم، ترددها افزایش می یابد.

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از ایام تعطیلات عید فطر در مرحله آخر طرح تابستانی سفرها توزیع شده است اما با این وجود جاده های اکثر استانهای کشور پرحجم بوده و ترافیک در آنها جاری است.

سردار مومنی با بیان اینکه از مردم می خواهیم با مدیریت، سفری توام با آرامش داشته باشند افزود: مردم حتما دو روز قبل از بازگشایی مدارس از مسافرت بازگردند تا اقدامات مدارس را انجام داده و با خیال راحت از سفر بازگشته باشند.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه در تابستان به خاطر اینکه طول روز بیشتر است خستگی به رانندگان عارض می شود افزود: رانندگان پس از هر دو ساعت رانندگی یک ربع استراحت کنند.

وی با بیان اینکه شهریور ماه سال گذشته هزار مسافر در جاده ها کشته شدند تاکید کرد: خوشبختانه در شهریور ماه سال جاری شاهد کاهش آمار تلفات هستیم که امیدواریم این روند تا پایان شهریور ماه ادامه یابد. میزان تلفات رانندگی در تیرماه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 9 درصد کاهش یافته است البته ممکن است تلفات رانندگی در مرداد ماه کاهش محسوسی نداشته باشد.

به گفته سردار مومنی، در حال حاضر ترافیک در جاده های کشور پرحجم است اما سفرها توزیع شده است.

رئیس پلیس راهور در خصوص بخشش جریمه گردش به راست گفت: با توجه به اینکه اطلاع رسانی در رابطه با این قانون کافی نبود جریمه های گردش به راست بر سر چهارراه ها بخشیده شده و جریمه هایی که تا اول آبان صادر می شود ارشادی است. اما از ابتدای آبان ماه این اعمال قانون صورت می گیرد.

وی در مورد جلسه بررسی چالشهای ترافیکی استانهای شمالی گفت: ترافیک استانهای شمالی وابسته به یک ایام خاص نیست و ما در آخر هفته ها نیز شاهد حجم ترافیک در این جاده ها هستیم. البته سه موضوع توجه به زیرساخت ها خدمات و تسهیلات سفر و نیروهای پلیس مدنظر قرار گرفت. در حال حاضر هیچ جاده جدا شده ای در شمال کشور نداریم و جاده های کشور ظرفیت این تعداد مسافر را ندارد.

به گفته سردار مومنی، در ایام تعطیلات عید فطر شاهد برخی ناهماهنگی ها در امور تسهیلات سفر بودیم به گونه ای که حتی خدمات رفاهی و عابربانک ها دچار مشکل شدند. در حوزه پلیس نیز تصمیم گرفته شد نیروهای مستقر در این استانها تقویت شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: