دوشنبه 15 سپتامبر 14 | 17:59
غربت چادر مشکی؛

پوشش‌چادر زنان‌زندانی و زیر سؤال بردن ارزش‌ها

یک کارشناس امور زنان با انتقاد از استفاده چادر برای زنان زندانی گفت: چادر در جامعه ما یک ارزش اسلامی محسوب می‌شود و ملبس شدن زنان زندانی به چادر زیر سؤال بردن ارزش لباس حضرت زهرا(س) است.


خبرگزاری فارس: استفاده از چادر برای زنان زندانی زیر سؤال بردن ارزش‌ها است

یک کارشناس امور زنان با انتقاد از استفاده چادر برای زنان زندانی گفت: چادر در جامعه ما یک ارزش اسلامی محسوب می‌شود و ملبس شدن زنان زندانی به چادر زیر سؤال بردن ارزش لباس حضرت زهرا(س) است.

زهرا سجادی با انتقاد از استفاده نادرست از پوشش چادر برای زنان در زندان‌ها گفت: چادر به عنوان لباس حضرت زهرا(س) است و برای همین برای تمام مسلمانان قابل اهمیت است و از سوی دیگر قرآن بر حجاب تأکید دارد و سیره اهل بیت(ع) است، حضرت زهرا(س)، حضرت زینب(س)، حضرت معصومه(س) و دیگر بزرگان همه به چادر به عنوان یک ارزش نگاه کرده و به همین دلیل در جامعه ما نیز پوشش چادر به عنوان یک ارزش محسوب می‌شود.

وی افزود: نکته قابل توجه این موضوع است که متاسفانه هم‌اکنون در زندان‌های ما زنانی که مجرم، قاتل یا به هر نحوی تحت عنوان یک جرم آشکار در زندان‌ها به سر می‌برند از این وسیله ارزشی استفاده می‌کنند.

این کارشناس امور زنان خاطرنشان کرد: این اقدام مانند این است که بر روی یک داروی تلخ یک لایه شیرین کشیده شود که در نتیجه آن تنها چیزی که ارزشش از بین می‌رود چادر است درست مانند فیلم‌هایی که هم‌اکنون ساخته می‌شود و زنانی که در طبقات پایین اجتماعی دارند با پوشش چادر نشان داده می‌شوند.

وی افزود: متاسفانه در فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده زنانی که تحصیل‌کرده هستند و فعالیت‌های اجتماعی مناسبی دارند مانتویی نشان داده می‌شوند و زنان کارگری که در شرایط نامساعد قرار دارند با پوشش چادر به مردم معرفی می‌شوند و این تناقضی است که به طور طبیعی جوانان را در استفاده از چادر دچار تردید می‌کند.

سجادی ادامه داد: این موضوع یکی از موضوعات بسیار جدی است که باید کار رسانه‌ای دقیقی بر روی آن انجام شود و چرا یک خانم که به مبانی دین اسلام اهمیتی نمی‌دهد و جرمی را مرتکب شده ا ست که موجبات دستگیری او را فراهم کرده بخواهد به لباسی ملبس شود که ارزش اسلام است و با این کار تنها ارزش لباس حضرت زهرا(س) را پایین می‌آورند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است شورای فرهنگی- اجتماعی زنان پیرو نامه‌ای که در گذشته به سازمان زندان‌ها داشته است و تاکنون جواب مناسبی دریافت نکرده پیگیری‌های خود را ادامه دهد تا به نتیجه مقتضی در این زمینه برسیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.