دوشنبه 15 سپتامبر 14 | 18:18
عضو انجمن جراحان عمومی کشور:

تمسخر جراحانی که زیرمیزی نمی‌گیرند

عضو انجمن جراحان عمومی ایران گفت: در بیمارستان ما فقط ۲ پزشک زیرمیزی نمی‌گیرند. پزشکانی که زیرمیزی دریافت نمی‌کنند مورد تمسخر سایرین قرار می‌گیرند.


خبرگزاری فارس: جراحانی که زیرمیزی نمی‌گیرند، سوژه تمسخر هستند

عضو انجمن جراحان عمومی ایران گفت: در بیمارستان ما فقط ۲ پزشک زیرمیزی نمی‌گیرند. پزشکانی که زیرمیزی دریافت نمی‌کنند مورد تمسخر سایرین قرار می‌گیرند.

سیدهاشم سیدمهدی در نشست خبری همایش جراحان عمومی که دوم تا چهارم مهر برگزار می‌شود گفت: برای درمان و معالجه هر بیماری مجموعه‌ای از خدمات لازم است. این در حالی است که پزشکی ما دچار دردی است که تاکنون درمان نشده و باید در یک مجموعه کامل به آن رسیدگی شود. این درد لاینحل سرانه پایین درمان است.

وی ادامه داد: تا روزی که سرانه درمان با نرخ تورم تطبیق داده نشود درد نظام سلامت حل نمی‌شود.

 سیدمهدی گفت: بادر نظر گرفتن تورم هنوز تعرفه‌ 30 سال پیش را دریافت می‌کنیم در نتیجه زیرمیزی هم حل نمی‌شود. در برخی بیمارستان‌های خصوصی مانند بیمارستانی که من کار می‌کنم می‌بینیم کهفقط دو پزشک زیرمیزی نمی‌گیرند و پزشکانی که زیرمیزی دریافت نمی‌کنند مورد تمسخر سایرین قرار می‌گیرند.

عضو انجمن جراحان عمومی کشور گفت: پزشکان عمومی آموزش‌های لازم را ببینند. دوره‌های آموزشی برای جراحان در نظر گرفته شود. این خط و مرزهایی که بین جراحی‌ها وجود دارد از بین برود.

سیدمهدی گفت: باید عادت کنیم به صورت تیمی کار کنیم چون در جامعه ما اصول اخلاقی وجود دارد اما کار اجتماعی بلد نیستیم انجام دهیم. در حال حاضر 7 هزار پزشک عمومی بیکار داریم که آموزش‌های اطفال، داخلی و … را دیده‌اند اما نمی‌توانند کاری کنند بهتر است حد و مرزهای تخصصی را برداریم تا بتوانند به امرار معاش بپردازند.

عضو انجمن جراحان عمومی کشور گفت: به نظر بنده پزشک عمومی هم حق انجام جراحی آپاندیس را دارد البته به شرط اینکه مهارت لازم را کسب کرده باشد. تنگ‌نظری نباید داشته باشیم. قانون هم این حق را داده که اگر پزشک دوره لازم را دیده باشد ممانعتی در انجام آن وجود ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: