شنبه 30 اکتبر 10 | 19:14

وهابیت پیشرفت شیعه را خطر بزرگی برای خود می‌داند

روزی که علامه امینی، الغدیر را نوشت، شرایط چنین نبود؛ در حال حاضر باید چندین برابر آن کار شود چون دشمن بسیار فعال شده است و حتی شبکه‌ها و سایت‌های ماهواره‌ای بسیاری در این خصوص فعالیت می‌کنند.


آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار اعضای مجمع الغدیر مشهد بیان داشت: مشهد همیشه پرچم دار ولایت بوده و اولویت دارد در برنامه‌های غدیر نیز پیشتاز باشد.
وی افزود: به مسئولان و مدیرانی که برنامه‌های هفته غدیر را برگزار می‌کند یادآوری کنید که مباحث عقلی و منطقی را در برنامه‌های خود بگنجانند زیرا این مسائل نه تنها مانع وحدت مسلمین نیست بلکه باعث کم شدن اختلاف می‌شود و کسانی که درباره تکفیر شیعه نسبت تندروی می‌دهند به دلیل این است که هنوز شیعه را به خوبی نشناخته‌اند.

آیت الله مکارم شیرازی به هجمه گسترده دشمنان به مذهب شیعه اشاره کرد و افزود: روزی که علامه امینی، الغدیر را نوشت، شرایط چنین نبود؛ در حال حاضر باید چندین برابر آن کار شود چون دشمن بسیار فعال شده است و حتی شبکه‌ها و سایت‌های ماهواره‌ای بسیاری در این خصوص فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز وهابیان میدان دار مبارزه با شیعه شده‌اند زیرا پیشرفت شیعه را خطر بزرگی برای خودشان می‌دانند؛ و با پیشرفت شیعه در جهان، وهابیت احساس می‌کند منزوی می‌شود، متأسفانه آنها با آمریکایی‌ها متحد شده گویی حیات خود را در ارتباط با آن‌ها می‌دانند در حالی که اگر سعی در اتحاد فرق اسلامی داشتند وضعشان بسیار بهتر بود آنها امسال شبکه فارسی در تلویزیون عربستان سعودی بر ضدّ حجاج ایرانی به راه انداخته کتاب‌های ضد شیعی را در گستره بسیار وسیعی منتشر کرده و در اختیار زوار قرار می‌دهند، و بر خلاف تمام موازین اخلاقی به هیچکس اجازه پاسخ نمی‌دهند ولی تجربه نشان داده این کار سبب انزوای بیشتر آنها می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: فعالیت شیعیان برای مبارزه با دشمنان دین و مذهب کافی نیست؛ اگر دولت در این خصوص معذور است؛ گروه های مردمی باید فعال‌تر شوند و باید نسبت به رفتار غیر اخلاقی با زائران خانه خدا به مراکز جهانی شکایت کنند.

باید مذهب شیعه را به صورت مستدل به افراد نشان داد
آیت الله مکارم شیرازی افزود: باید مذهب شیعه را به صورت مستدل به افراد نشان داد و از افراط افراط‌گران نیز جلوگیری کرد و همچنین در برنامه ها مطالبی که بهانه به دشمن می‌دهد را مطرح نکرد.
وی تاکید کرد: مخالفت با اسلام در عصر ما به دلیل آثار مثبتی که در برابر زیاده‌خواهی جهان خواران داشته است از شکل مذهبی تبدیل به شکل سیاسی شده است زیرا سابقاً کاری به اسلام و تشیع نداشتند و مسلمانان نیز در کنار دیگران به فعالیت می‌پرداختند ولی امروز کمر به محو اسلام و تشیع بسته‌اند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی سیاستمداران اسلامی تکانی خوردند و مسلمانان جهان بیش از پیش بیدار شده‌اند به همین دلیل سیاستمداران غربی پیوسته برای تضعیف اسلام و تشیع تلاش می‌کنند؛ زیرا اسلام را مزاحم اهداف شوم خود می‌دانند.
وی با بیان این که مبارزه با مذهب شیعه در بسیاری از کشورها حتی در کشورهایی همچون عربستان سعودی، لبنان و عراق وجود داد، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم در برابر این جریان‌ها سکوت کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.