سه‌شنبه 16 سپتامبر 14 | 17:06
کاظم‌نژاد کارشناس حوزه مسجد:

تخریب مساجد توسط سگ نجس منطقه

یک کارشناس حوزه مسجد با اشاره به تخریب 200 مسجد در نوار غزه تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص سگ نجس منطقه را درست و به جا دانست.


یک کارشناس حوزه مسجد با اشاره به تخریب 200 مسجد در نوار غزه تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص سگ نجس منطقه را درست و به جا دانست.

در خصوص اتفاقات تاریخی مسجد الاقصی اظهار کرد: مسجد الاقصی به عنوان قبله گاه نخستین مسلمانان جهان مکانی است که اکثر پیامبران الهی در آن جا عبادت کرده اند و نزد خداوند بزرگ از ارج و قرب فراوانی برخوردار است.

وی افزود: مسجد الاقصی برای مسلمانان و دیگر ادیان ابراهیمی از اهمیت فراوانی برخوردار است و کتب اهل سنت و شیعه به اهمیت این مکان مقدس بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی تاکید دارند.

این کارشناس حوزه مسجد به تاکید امام صادق(ع) به گرامیداشت این مکان مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) در خصوص این مکان مقدس تاکیدات ففراوانی داشته اند و نماز و عبادت در آن را بسیار پرارزش قلمداد کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم نژاد با بیان اینکه پیام اشغال قدس و مسجد القصی هجمه به مقدسات اسلامی است تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با یک اقدام برنامه ریزی شده حدود 70 سال قبل اقدام به اشغال قدس شریف کرد تا با اشغال مسجد الاقصی و قبه الصخره دشمنی خود را با مسلمانان و مقدساتشان ثابت کند.

وی هتک حرمت های متعدد در سال های اخیر به حریم مسجد الاقصی را زشت و ناپسند دانست و بیان کرد: بعد از اشغال قدس شریف صهیونیست ها از طرق مختلف نسبت به حریم این مکان مقدس هتک حرمت کرده اند که آتش سوزی مسجد الاقصی مهم ترین این هتک حرمت هاست.

این کارشناس حوزه مسجد نام گذاری روز جهانی مساجد را پر اهمیت توصیف کرد و یادآور شد: سالروز تعدی اشغالگران قدس به حریم مسجد الاقصی به عنوان روز جهانی مساجد نام گذاری شده است که این نام گذاری فرصتی مهم برای بیان احساسات ضد صهیونیستی جامعه اسلامی به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم نژاد با محکوم کردن تخریب 200 مسجد طی حملات صهیونیست ها به غزه عنوان کرد: تخریب 200 مسجد در نوار غزه بسیار درد آور است و عمق دشمنی اشغالگران قدس را اسلام می دهد.

وی تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص اسرائیل را به جا دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی اسرائیل را سگ نجس منطقه نامیدند و این تعبیر دور اندیشی ایشان را نشان می داد زیرا چند ماه بعد شاهد اوج جنایات وجشیانه آن ها در منطقه بودیم و آن ها حتی به کودکان خردسال هم رحم نکردند.

این کارشناس حوزه مسجد با در پایان در خصوص تخریب مساجد توسط گروهک تکفیری داعش و رژیم آل خلیفه در بحرین هم گفت: گروهک داعش با تخریب مساجد سرسپردگی خود به استکبار جهانی را بیش از گذشته نشان داد و آن ها در کنار حکومت آل خلیفه نابودی اسلام حقیقی را در اولویت برنامه های خود قرار داده اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: