چهارشنبه 17 سپتامبر 14 | 12:39
سخنگوی اورژانس:

ماموریت هر 10 ثانیه یکبار اورژانس

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه نیروهای این سازمان هر 10 ثانیه یکبار ماموریت دارند گفت: هر 40 کیلومتر یک پایگاه اورژانس در کشور وجود دارد.


IMG08453736
سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه نیروهای این سازمان هر 10 ثانیه یکبار ماموریت دارند گفت: هر 40 کیلومتر یک پایگاه اورژانس در کشور وجود دارد.

مجتبی خالدی در مورد اقدامات اورژانس کشور در طرح تابستانی گفت:طرح امداد تابستانی در 4 حوزه از جمله اورژانس پیش بیمارستانی به صورت زمینی و هوایی برای حوادث ترافیکی در حال اجرا است. 1254 پایگاه امداد جاده ای در سطح راههای کشور فعال هستند و براساس آمارها هر 40 کیلومتر یک پایگاه اورژانس در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در 80 درصد عملیات های جاده ای نیروهای اورژانس در کمتر از 14 دقیقه در صحنه حادثه حاضر شده اما به طور میانگین امداد جاده ای در 15 دقیقه انجام می شود.

سخنگوی اورژانس کشور با اعلام اینکه در برخی حوادث مردم چندین دقیقه پس از حادثه با اورژانس تماس می گیرند، افزود: سعی کردیم 150 هزار کیلومتر از راههای فرعی را پوشش دهیم به همین دلیل امداد هوایی با 14 فروند بالگرد کارش را از دوماه قبل آغاز کرد. امروز بیشترین امدادرسانی ها در حوزه امداد هوایی قم انجام می شود.

خالدی با اعلام اینکه اورژانس کشور هر 10 ثانیه یکبار ماموریت دارد،ادامه داد: علاوه بر آمبولانس ها در نظام تحول سلامت متخصصان در اورژانس های بیمارستانی حاضر بوده و درمان مصدومان ترافیکی در اورژانس بیمارستان ها رایگان درمان می شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: