چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۳ | ۱۰:۵۱
تبدیل 3000 کد تلفن به 31 کد بین استانی؛

هم‌کدسازی تلفن‌ها به پایان رسید؟

شرکت مخابرات ایران از به پایان رسیدن هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت تا پایان شهریورماه خبر داده و اینگونه اعلام کرده بود که با اجرای این طرح بیش از 2500 تا 3000 کد بین شهری تبدیل به 31 کد استانی خواهد شد.


download

شرکت مخابرات ایران از به پایان رسیدن هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت تا پایان شهریورماه خبر داده و اینگونه اعلام کرده بود که با اجرای این طرح بیش از 2500 تا 3000 کد بین شهری تبدیل به 31 کد استانی خواهد شد.

قرار بر آن بود که تا پایان شهریورماه امسال طرح هم کدسازی تلفن‌های ثابت در کل کشور به اجرا برسد.

حال در آخرین روزهای شهریورماه حدود 20 استان کشور اجرای این طرح را تجربه کرده‌اند و برخی از استان‌ها همچنان باقی مانده‌اند.

داوود زارعیان – سخنگوی شرکت مخابرات ایران –  گفت: براساس برنامه‌ریزیهای صورت گرفته در شرکت مخابرات ایران تلاش می‌شود طرح همکدسازی تلفنهای ثابت کشور تا نیمه آبان ماه به پایان برسد.

زارعیان همچنین اظهار کرد: در این زمینه برای اجرای ملی طرح تامین تجهیزات و اطلاع رسانی‌هایی درباره تغییرات صورت گرفته، مسائلی بود که شاید کمی زمان بیشتری احتیاج داشت به همین دلیل در هماهنگی با شرکت ارتباطات زیرساخت که در ارتباط با انتقال بین شهری این شرکت نیز همکاریهایی را برعهده دارد، قرار بر آن شد که اجرای این طرح با زمان بیشتری همراه شود که البته این مساله با سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نیز در میان گذاشته شده است.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران یادآور شد: تاکنون 20 استان کشور به طرح هم‌کدسازی پیوسته‌اند و این طرح در آن‌ها اجرا شده است.

وی درباره هزینه‌های این طرح کشوری نیز اظهار کرد: حدود 100 تا 130 میلیارد تومان، رقمی بود که در پیش بینیهای اولیه برای تامین تجهیزات جهت اجرای طرح هم‌کدسازی در نظر گرفته شده بود البته در کنار آن مبلغی نیز به اطلاع رسانی این طرح مربوط می‌شود که پس از اجرای سراسری طرح هم‌کدسازی مجموعه این هزینه‌ها اعلام خواهد شد.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران ادامه داد: همان طور که در گذشته هم پیش‌بینی شده بود اجرای طرح هم‌کدسازی تلفن ثابت تاثیر چشمگیری در کاهش و افزایش درآمدهای مخابراتی نداشته و درنهایت با اجرای این طرح در استانهای مختلف تنها حدود یک تا 1.5 درصد کاهش یا افزایش درآمد داشته‌ایم اما اجرای این طرح برای مردم مزایای متعددی به دنبال داشته است.

زارعیان یادآور شد: تبدیل 2500 تا 3000 کد بین شهری به 31 کد استانی یکی از مزیت‌های عمده‌ای است که اجرای این طرح به دنبال دارد، علاوه بر آن کم شدن تعداد شماره‌هایی که در تماس‌های بین شهری افراد باید شماره‌گیری کنند، کاهش تعرفه‌های درون استانی (به ویژه در استانهای بزرگی مانند فارس یا خراسان) و محاسبه ساده هزینه‌ها از دیگر مزیت‌های همکدسازی تلفنهای ثابت به شمار می رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: