جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۱ مهر ۹۳ | ۱۲:۳۰
دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی؛

دست دادن با آمریکا خلاف منافع‌ملی و عزت‌ایران

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با اشاره به سفر روحانی به نیویورک گفت: ملت ایران هر نوع دست دادان با شیطان بزرگ را خلاف منافع ملی، منافع نظام و عزت می‌داند و این رفتار را نمی‌پذیرد.


13930328000358_PhotoA

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با اشاره به سفر روحانی به نیویورک گفت: ملت ایران هر نوع دست دادان با شیطان بزرگ را خلاف منافع ملی، منافع نظام و عزت می‌داند و این رفتار را نمی‌پذیرد.

سلمان کدیور دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک جهت شرکت در اجلاس سازمان ملل گفت: سفر قبلی دولت و رئیس‌جمهور به نیویورک حاوی یکسری اقدامات ساختارشکنانه مانند دیدار روحانی با اوباما و دیدارهایی که در حاشیه آن سفر انجام شد، بود و حتی مقام معظم رهبری هم آن اقدامات را تائید نکردند و با صراحت فرمودند که با چنین رفتارهایی موافق نیستند به همین خاطر نیاز است مسائلی را در این رابطه بیان کنیم.

وی افزود: یکسال از فعالیت‌های دولت گذشته و در این مدت دولت در عرصه سیاست خارجی هر چقدر برای تعامل و مذاکره با آمریکا تلاش کرده‌، نه تنها تعاملی ایجاد نشده بلکه رفتار آمریکا خصمانه‌‌تر و گستاخانه‌تر شد و فشار تحریم‌ها و تهدیدها را بیشتر شده است. امروز حتی می‌بینیم که آمریکا در رابطه با مسائل سوریه و عراق، دست به تخریب چهره جمهوری اسلامی ایران در جهان می‌زند و در نهایت دیدم که تلاش دولت برای تعامل با آمریکا نتیجه نداده است.

کدیور تاکید کرد: امیدواریم روحانی با توجه به اطمینانی که مردم داده در این سفر عمل و حرکت ساختار شکنانه‌ای نداشته باشد البته در سفر قبلی هم به مردم این اطمینان داده شد که متاسفانه شاهد حرکات عجیبی از دولت بودیم ولی امیدواریم در این سفر اینگونه نشود.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی خاطرنشان کرد: ملت ایران هر نوع دست بلند کردن برای دست دادن با شیطان بزرگ را خلاف منافع ملی، منافع نظام و عزت می‌داند و این رفتار را نمی‌پذیرد امیدواریم دولت به آرمان‌ها و عقاید ملت احترام بگذارد.

کدیور ادامه داد: از طرف جنبش عدالتخواه دانشجویی با قاطعیت تاکید می‌کنم که در صورت بروز رفتار ساختارشکنانه از دولت در رابطه با شیطان بزرگ در این سفر پاسخ شکننده‌ای خواهیم داد و مطمئنا به این گفته عمل خواهیم کرد.

وی افزود: امیدواریم دولت در این سفر به وعده خود عمل کند و در بحث سیاست خارجه بر اساس قدرت و عزت رفتار کند تا خدای ناکرده چهره جمهوری اسلامی ایران در اذهان دنیا و اذهان مستضعفین جهان که جمهوری اسلامی را پناهی برای خود می‌دانند، چهره‌ای زشت و غیرواقعی نشان داده نشود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: