یکشنبه 31 اکتبر 10 | 15:21

نمایشگاه رئیس انجمن خوشنویسان پاکستان برای کمک به سیل زدگان کشورش

اما خوشبختانه بعد از این پایان تلخ، گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران که از این مسئله مطلع شده بودند، با رایزنی‌هایی که با استاد عمران داشتند ایشان را متقاعد کردند نمایشگاه را یک هفته دیگر و در محلی جدید در دانشگاه برپا نمایند.


تریبون مستضعفین – چندی پیش استاد عمران سلطان احمد، هنرمند پاکستانی، نمایشگاهی از آثار نقاشی‌خط خود در تهران برگزار کرده بود. او اعلام کرده بود قصد دارد مبلغ حاصل از فروش تابلوهایش را به مردم سیل زده‌ی کشورش اهدا کند. اما متاسفانه برای نمایشگاه ایشان تبلیغاتی صورت نپذیرفت و به همین دلیل بازدیدکنندگان از نمایشگاه بسیار اندک بودند و تابلوهای ایشان فروش چندانی نداشت. در روز چهارم برپایی نمایشگاه خبری در این باره منتشر شد اما به دلیل حمایت نشدن از طرف سایت‌های خبی مطرح، باز هم امر اطلاع رسانی انجام نپذیرفت:

«نمایشگاهی بدون بازدید برای سیل‌زده‌ها در تهران
نمایشگاهی که ۴ روز از برپایی آن می‌گذرد و هنوز بازدیدکننده‌ای نداشته است!

این روزها نگارخانه آتش زاد مهمان تابلوهای نقاشیخط هنرمندی پاکستانی است که برای حمایت مالی از هموطنان سیل زده اش، نمایشگاه نقاشیخطی در این نگارخانه برپا کرده است.

استاد عمران سلطان احمد از برجسته ترین خطاطان پاکستان است، او سال هاست که برای حفظ میراث هنری نیاکان هنرمندش در هنر خطاطی، رایگان به نوجوانان و جوانان پاکستانی خط نستعلیق آموزش می دهد.

عمران سلطان احمد، در این نمایشگاه ۳۴ تابلو از آثارش را که پیرامون دو اسم «الله» و «علی» است، به نمایش گذاشته است. او در نهایت درآمد حاصل از فروش آثارش را به هموطنان پاکستانی اش اهدا خواهد کرد.

این استاد نقاشیخط، رئیس انجمن خوشنویسان پاکستان، مدیر گالری سلطان و مدیر انجمن خیریه سلطان در پاکستان است و تا کنون نمایشگاه های زیادی در سرتاسر دنیا برگزار کرده است.

نکته تاسف برانگیز این است که استاد عمران، بنا بود این نمایشگاه را در کلیسایی در کشور ایتالیا برپا کند اما وقتی شور و شوق ایرانی‌ها را برای کمک به هموطنانش دید، محل برگزاری نمایشگاه را از ایتالیا به ایران تغییر داد و جای تاسف دارد که با همه هنردوستی و انسان دوستی ما، این گونه با بی‌مهری و بی‌توجهی مواجه شده است.

یک خبرنگار در این‌باره می‌نویسد: «برای من به عنوان یک هنر دوست، دیدن چهره مغموم و گرفته این استاد بزرگ خطاطی، پس از چهار روز که هیچ بازدیدی از نمایشگاهش صورت نگرفت، خیلی دردناک بود. باور کنید بازدید از نمایشگاهش رایگان است…»»

رایزنی‌ها برای برپایی دوباره‌ی نمایشگاه

اما خوشبختانه بعد از این پایان تلخ، گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران که از این مسئله مطلع شده بودند، با رایزنی‌هایی که با استاد عمران داشتند ایشان را متقاعد کردند نمایشگاه را یک هفته دیگر و در محلی جدید در دانشگاه برپا نمایند.

با تلاش‌های فراوان دانشجویان مققر شد نمایشگاه از تاریخ دوشنبه ۱۰ آبان، تا چهارشنبه ۱۲ آبان از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در محل نگارخانه‌ی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران (خیابان انقلاب،‌ خیابان قدس) برگزار گردد.

قطعا با توجه به اتفاق رخ داده در نمایشگاه اول ایشان، حضور دانشجویان، مسئولین، هنرمندان و علاقه‌مندان کمک به مردم سیل زده‌ی پاکستان موجب خرسندی و رونق این نمایشگاهِ سه روزه خواهد بود. لطفا در خبررسانی برای این نمایشگاه ما را یاری نمایید. (پوستر این نمایشگاه)

 1. حسین فرقانی
  31 اکتبر 2010

  سلام
  برادران با تشکر از اطلاع رسانی شما
  اما دو نکته
  اول آنکه نمایشگاه دو روزه نیست سه روزه است دوشنبه، سه شنبه و چهار شنبه
  و نکته دوم آنکه ساعت بازدید را ذکر بفرمایید از ساعت 15 الی 18

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.