یکشنبه 31 اکتبر 10 | 12:41

اینجا لبنان است؛ طنین صدای امام روح الله و رایحه خوش امام خامنه‌ای

حماسه باشكوه استقبال مردم لبنان از رئيس جمهور اسلامي ايران را بايد فراتر از مناسبات عادي مابين دولتها و ملتهاي جهان تحليل نمود كه از سويي بيانگر عمق استراتژيك ايران اسلامي و دائره وسيع نفوذ تفكر امام خميني«ره» و جانشين شايسته اش و از سوي ديگر نشاني از وقوع تحولي اساسي در معادلات بين المللي مي باشد.


حماسه باشكوه استقبال مردم لبنان از رئيس جمهور اسلامي ايران را بايد فراتر از مناسبات عادي مابين دولتها و ملتهاي جهان تحليل نمود كه از سويي بيانگر عمق استراتژيك ايران اسلامي و دائره وسيع نفوذ تفكر امام خميني«ره» و جانشين شايسته اش و از سوي ديگر نشاني از وقوع تحولي اساسي در معادلات بين المللي مي باشد.

تصاوير به يادماندني و جذاب حماسه حضور با شكوه و اجتماع بي نظير مردم لبنان در استقبال و تجليل از رئيس جمهور مكتبي مان برگ زرين ديگري را در فتوحات معنوي، فرهنگي و سياسي و اقتدار نظام اسلامي ايران رقم زد.

1- اين حماسه باشكوه را نمي شود در چهارچوب معادلات رايج و مناسبات جاري ديپلماتيك تحليل نمود و پديده اي است فراتر از مناسبات عادي مابين دولتها و ملتهاي جهان كه از سويي بيانگر عمق استراتژيك ايران اسلامي و دائره وسيع نفوذ تفكر امام خميني«ره» و جانشين شايسته اش و از سوي ديگر نشاني از وقوع تحولي اساسي در معادلات بين المللي مي باشد كه امام راحل و بصيرمان سالها قبل در جواب خبرنگار نشريه آمريكايي تايم درآذرماه 1358به صراحت از آن يادكرده و فرمود:
«ما معادله جهاني ومعيارهاي اجتماعي و سياسي كه تا به حال به واسطه آن تمام مسائل جهان سنجيده مي شد را شكسته ايم، ما خود چهارچوب جديد ساخته ايم كه در آن عدل را ملاك دفاع و ظلم را ملاك حمله گرفته ايم از هر مظلومي دفاع مي كنيم و بر هر مظلومي مي تازيم»

2- بايد شرايط سخت اسرائيل و صهيونيست ها و مزدوران داخليشان (كه با طراحي سرويس هاي جاسوسي غرب شعار نه غزه، نه لبنان… را سرداده بودند) را درك نمود!؛ آن ها در بهت عظيمي فرو رفته اند(فبهت الذي كفر)
صهيونيست ها در اين سالها بويژه در اين روزها غمبارترين ايام خود را تجربه مي كنند چرا كه نظاره گر حضور زنده و بالنده صدها هزارنفري مردم عدالتخواهي در كنار مرزها و سرزمين هاي اشغالي مي باشند كه دل در گرو آرمانهاي خميني كبير و رهنمودهاي خامنه اي عزيز داشته و پيوند عميق خود با آرمان هاي انقلابي، اسلامي را به صراحت اعلام مي دارند و بر اين اساس با فريادهاي رسا شعار«الموت لاسرائيل » را سر مي دهند.

3- ابراز ارادت پرشور و بي سابقه مردم كشوري كه مجمع طوايف و مذاهب گوناگون مي باشد از يك سو و تاكيد مسئولين و رهبران لبناني بويژه رهبر مقاومت اسلامي جناب سيدحسن نصراله بر پيوند عميق ملت لبنان با انقلاب اسلامي در واقع نشانه ديگر و دليل واضحي از آغاز عصرجديد در عرصه بين الملل مي باشد عصري كه در آن ملتهاي مسلمان و آزاديخواه سر برآورده تا با تمسك به آموزه هاي خميني كبير و خامنه اي عزيز ظلم و جور زاييده تمدن مادي را از چهره جهان معاصر بزدايند. عصري كه به تعبير امام خامنه اي بايد آن را «عصرامام خميني » ناميد. عصري كه امام كبيرمان در آن وعده پيروزي حق بر باطل را داده است و به صراحت فرمود:«با اطمينان ميگويم اسلام سنگرهاي كليدي جهان را فتح خواهد كرد.» (اندكي صبر سحر نزديك است…)

4- صهيونيستها و پادوهاي آمريكايي شان با سالها برنامه ريزي به دنبال تولد مولودي نامشروع به نام خاورميانه جديد بودند تا بلكه مرزهاي جغرافيايي، سياسي و فكري و فرهنگي در اين منطقه حساس را آنگونه كه تامين كننده منافع نامشروع شان باشد؛ ترسيم نمايند.
اما سفر رييس جمهور محترم و واكنش ملت لبنان و پيامدهاي آن بنحوي اين واقعيت را نمايان ساخته است كه خاورميانه جديد با رنگ و بوي انقلاب اسلامي و براساس ايده هاي خميني كبيرپا به عرصه وجود نهاده است. تا انجا كه بسياري از رسانه هاي بين المللي با اشاره به آثار گسترده سفردكتر احمدي نژاد به لبنان بسان خبرنگار فرانس 24 از سر ناچاري اعتراف نمودند كه « استقبال مردم لبنان از رئيس جمهور ايران پيروزي بزرگي براي انقلاب اسلامي بود!»

5- مردم مسلمان منطقه خاورميانه بصورت روزافزون بسوي الگويي براي نفي ظلم قدرتهاي استكباري روي مي آورند كه نظريه پرداز آن امام خميني«قدس سره» است. تحولات جدي در جهت گيري سياسي نظام حاكم بر تركيه و گرايشات روزافزون اسلامي در اين كشور، تحكيم بيش از پيش جبهه مقاومت اسلامي سوريه، لبنان و فلسطين و…، نيز بخشي از مو يدات اين واقعيت مي باشد.

6- نكته بسيار مهمي كه در پس شور و اشتياق بي نظير ملت لبنان در استقبال و تكريم نماينده ملت مسلمان ايران قابل مشاهده است، اين است كه برخلاف سير توطئه هاي استكباري و صهيونيستها امروز نظريات راهبردي امام خميني در احياء روحيه خودباوري، رويكرد به عقايد توحيدي و روحيه شهادت طلبي، معادلات منطقه اي را به نفع ملتهاي مظلوم بويژه لبنان و فلسطين تغيير داده و عظيم ترين شكست صهيونيستها هم دقيقا در اين عرصه بر آنان تحميل گرديده است.

سالها قبل “بن گرين” از موسسين رژيم نامشروع اسرائيل و سردمداران اصلي صهيونيست از مهم ترين استراتژي شيطاني يهودسلطه گر براي به شكست كشاندن ملتهاي مسلمان پرده برداشت و اظهار داشت:
«استراتژي اسرائيل تنها شكست اعراب نمي باشد بلكه تزريق روحيه شكست به آنهاست!»

و به همين ملاحظه، بي دليل نبود كه “موشه يعلون” رييس وقت ستاد ارتش اسرائيل در واكنش به اشغال عراق از سوي آمريكا اظهار داشت: مهمترين آثار پيروزي ارتش امريكا در عراق از نظر اسرائيل احساس عجز در بين اعراب و فلسطينيان مي باشد!
و به همين جهت صهيونيست ها از سفر دكتراحمدي نزاد و استقبال خيره كننده مردم لبنان كه نمادي از احياء مجدد روحيه ظلم ستيزي و پيوند با ارزشهاي اسلامي مي باشد در وحشت به سر مي برند.

7- رسانه هاي قدرتهاي سلطه گر پيش از آغاز سفررياست جمهوري تاكيد مي نمودند كه: بايد تلاش شود تا صداي احمدي نژاد در اين سفر شنيده نشود؛ براستي اين چه سنخ صدايي است كه اينگونه براي صاحبان ارتش هاي تا بن دندان مسلح و غول هاي تزويرگر رسانه اي وحشت آفرين شده است؟!

آري ، پاسخ مشخص است:

اين صدا، پژواك صداي روح الله است؛ پژواك نداي خميني كبير است كه ملتها را به ظلم ستيزي و خودباوري دعوت مي نمايد.

اين رايحه شميم خوش حضورمجسم رهنمودهاي الهام بخش امام خامنه ايست كه مشام ملتهاي مظلوم را نوازش مي دهد.

و اكنون اين تحقق وعده الهي است كه نداي خميني كبير«قدس سره» نه تنها از جماران و حسينيه امام خميني در تهران بلكه از بيروت و ضاحيه، بنت جبيل و قانا مجددا به گوش مي رسد كه:
«مادر صدد خشكاندن ريشه هاي فاسد صهيونيسم و سرمايه داري و كمونيسم درجهان هستيم. ما تصميم گرفته ايم تا به لطف خداوند و عنايات خداوند بزرگ نظام هايي كه بر اين سه پايه قرار گرفه اند را نابود كنيم و نظام اسلامي رسول الله را درجهان استكبار ترويج كنيم و ديريا زود ملتهاي در بند شاهد آن خواهند بود»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.