شنبه 27 سپتامبر 14 | 19:19
معاون رییس کل دادگستری استان تهران؛

تاکید بر بازدید قضات از زندان‌ها

معاون رییس کل دادگستری استان تهران در امور زندان‌ها در اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری از ندامتگاه ورامین بازدید کرد.


download (3)

معاون رییس کل دادگستری استان تهران در امور زندان‌ها در اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری از ندامتگاه ورامین بازدید کرد.

به منظور اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و رسیدگی به وضعیت مددجویان، احمد مظفری معاون رئیس کل دادگستری استان تهران در امور زندان‌ها به همراه خانم زاهدی معاونت رئیس کل در امور زنان و کودکان، در دفتر مدیر ندامتگاه ورامین تشکیل جلسه داد.

در این جلسه فریدون خدایاری مدیر و حمید نعمت گرگانی معاون قضایی و رئیس اجرای احکام ندامتگاه ورامین حضور داشتند و طی آن به بررسی وضعیت زندانیان در زمینه‌های مختلف اعم از بخشنامه عفو عید فطر 93، متهمان بلاتکلیف و راهکارهای رفع بلاتکلیفی مشارٌالیهم، مرخصی پایان حبس، دستورالعمل ساماندهی زندانیان، آزادی مشروط و … پرداخته شد.

مظفری در این جلسه با اشاره به مشکلات و معضلات ناشی از افزایش جمعیت کیفری، گفت:

از آنجایی‌ که این دیدارها در ادامه برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری است، تلاش می‌شود طی آن در راستای نیل به هدف مقدس کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گام‌های مؤثری برداشته شود.

وی افزود: از دیگر اقدامات مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، بازدید قضات از زندان‌هاست که بر این موضوع نیز در جلسات مربوطه تاکید شده است.

فریدون خدایاری مدیر ندامتگاه ورامین توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های انجام گرفته به منظور بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه ارائه کرد و گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از اولویت‌ها و از دغدغه‌های اصلی مسئولین سازمان زندان‌هاست و بازدید قضات و مسئولان قضایی و بررسی وضعیت زندانیان و ایجاد تعامل و همچنین ارائه راهکارهای کارشناسی در رفع مشکلات قضایی مددجویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: