یکشنبه 31 اکتبر 10 | 18:11

عرفان موسوم به «حلقه» يك انديشه يهودي است

يك كارشناس اديان و عرفان گفت: در داخل كشور پيروان عرفان حلقه (كيهاني) عرفان خودشان را شيعي مي‌دانند در حالي كه عرفان حلقه در تقابل انديشه شيعي قرار دارد و يك انديشه يهودي است.


«حجت‌الاسلام حميدرضا مظاهري‌سيف» كارشناس و محقق اديان و عرفان با بيان اينكه عرفان‌هاي نوظهور به انديشه مهدويت شيعي نزديك نيستند، گفت: انديشه عرفان‌هاي نوظهور پيرامون بحث آخرالزمان در مقابل انديشه مهدويت شيعي قرار دارند.
وي افزود: رفتار عرفان‌هاي نوظهور درباره آخرالزمان دو دسته ‌است يا كسي را به عنوان منجي معرفي كرده‌اند؛ مثل جرياني كه در چين است و شخصي به نام «لي هونگ جي» خود را منجي آخرالزمان معرفي كرده و يا جريان‌هاي مشابهي كه در كشورهاي گوناگون وجود دارد، و برخي از اين عرفان‌ها هم يك زمان خاص و معين را به عنوان پايان دنيا اعلام مي‌كنند كه هيچ‌كدام با تفكر شيعي سازگار نيست.
وي با اشاره به فعاليت برخي گروه‌هاي عرفاني در داخل كشور كه خود را پيروان شيعه مي‌نامند، اظهار كرد: در داخل كشور پيروان عرفان حلقه (كيهاني) عرفان خودشان را شيعي مي‌دانند، در حالي كه عرفان حلقه در تقابل انديشه شيعي قرار دارد و يك انديشه يهودي است.

مظاهري تصريح كرد: مدتي است كه يهوديان اقدام كرده‌اند تا تفكر كاباليستي خودشان را براي فرهنگ‌هاي مختلف عمومي كنند. يعني عرفان خود را در فضاي مسيحيت با انجيل عرضه مي‌كنند، در فضاي اديان شرقي با آموزه‌هاي خود آنها، عرفان خود را سازگار مي‌كنند و ارائه مي‌دهند، در فضاي تفكر اسلامي هم سعي مي‌كنند از قرآن استفاده كنند و مطالب خودشان را مستند كنند. آنها در مجموع از چند آيه قران كه سروتهش را زده‌اند و در بسياري از موارد از معناي اصلي خالي كرده‌اند، استفاده مي‌كنند.
وي مي‌افزايد: آنها با تأويل‌هاي بي‌ربطي كه براي برخي آيات قرار مي‌دهند، براي بيان عقايد خود استفاده مي‌كنند؛ ولي چارچوب اصلي آنها ربطي به تفكر شيعي ندارد؛ بلكه اگر بخواهيم اسلام را از زاويه ديد تشيع مد نظر قرار دهيم، عرفان حلقه ضد تشيع است.
مظاهري براي اثبات سخنان خود گفت: عرفان حلقه معتقد است كه هيچ كدام از اهل بيت و هيچ شخصي نبايد در كار باشند جز مسترهايي كه خودشان دارند و هر كس از طريق مسترهايشان به شعور كيهاني متصل شود.
وي ادامه داد: آنها از آيه «واعتصموا بحبل‌الله جميعاً» اين تأويل را ارائه مي‌دهند كه مستر، شعور كيهاني و كسي كه مي‌خواهد عضو فرقه شود و خدا معناي «جميعا» در اين آيه هستند.
نويسنده كتاب «سياست در دامان عرفان» در پايان سخنان خود به مقايسه انديشه شيعي و عقايد عرفان حلقه پرداخت و اظهار كرد: آنچه توسط پيروان و مسترهاي عرفان حلقه بيان مي‌شود، ربطي به تعاليم اهل بيت ندارد. از ديدگاه تشيع، ‌اهل بيت حبل‌الله هستند نه شعور كيهاني و مسترهاي عرفان حلقه. بنابراين كاملاً ضد شيعه هستند و از ديدگاه كلي اگر ناظر به هيچ‌كدام از مذاهب اسلامي نباشيم، سعي مي‌كنند با استفاده از آيات قرآن خودشان را رنگ اسلامي بزنند و اما ساختار اصلي مبتني بر تعاليم كابالا يا همان عرفان يهود دارند.

  1. رضا
    5 نوامبر 2010

    با سلام تهمت وافترا جایی برای پاسخ ندارد.
    لیکن از حاج آقا بپرسید کدام آرایشگاه مردانه تشریف میبرند و زیرابروبرمیدارند و یا مگر حرمت اصلاح با تیغ رادر فتاوای مراجع مطالعه ننموده اند که فرضا حتی اگر حکم آن احوط هم باشد برای ایشان سزاوار ترک است؟؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.