یکشنبه 31 اکتبر 10 | 19:26

شبکه‌های تلویزیونی آمریکا در رتبه‌ نخست پوشش خشونت در جهان

یافته‌های مقدماتی یک بررسی جهانی جدید از شبکه‌های تلویزیون بین‌المللی نشان می‌دهد شبکه‌های تلویزیون آمریکا خشونت بیشتری را نسبت به همتایانشان در اروپا و خاورمیانه پخش می‌کنند.یافته‌های مقدماتی یک بررسی جهانی جدید از شبکه‌های تلویزیون بین‌المللی نشان می‌دهد شبکه‌های تلویزیون آمریکا خشونت بیشتری را نسبت به همتایانشان در اروپا و خاورمیانه پخش می‌کنند.
در بررسی سنجش صلح در رسانه‌ها که برای نخستین بار توسط موسسه اقتصاد و صلح و مدیا تنور انجام گرفت، پوشش 37 برنامه خبری تلویزیونی از سوی 23 شبکه در 15 کشور مورد تحلیل قرار گرفته و سپس با شاخص صلح جهانی موسسه اقتصاد و صلح که سطح صلح و خشونت را در 149 کشور جهان مورد سنجش قرار می‌دهد، مقایسه شد.

بر اساس این بررسی، چهار برنامه‌ای که بیش از 50 درصد پوشش خود را به خشونت اختصاص دادند، سی‌بی‌اس ایونینگ نیوز، فاکس اسپشیال ریپورت و ای‌بی‌سی نیوز از آمریکا و آی‌تی‌وی نیوز ساعت 10 از انگلیس بودند.
در مجموع این گزارش مدعی است بی‌بی‌سی نیوزنایت و زد‌دی‌اف اوت ژورنال، دو برنامه‌ای بودند که پوشش آن‌ها به رتبه‌بندی شاخص صلح جهانی نزدیک‌تر بود، در حالی که بی‌بی‌سی ورلد به عنوان منبع خبری بین‌المللی گسترده‌ای که 67 کشور را پوشش می‌دهد، انتخاب شد.
همچنین در یک بررسی موردی از پوشش خبری افغانستان، این گزارش هشدار داد گزارش بیش از اندازه خشونت، مانع صلح در این کشور می‌شود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.