جمعه 03 اکتبر 14 | 20:06
امامان جمعه شهرستان های استان تهران تاکید کردند؛

مسئولین ما جواب نخست وزیر انگلیس را بدهند

امامان جمعه شهرستان های استان تهران در نماز جمعه این هفته با اشاره به نامگذاری هفته عرفه و برائت از مشرکان به هفته لبیک یا رسول الله، اسرائیل را دشمن اصلی جهان اسلام دانستند و بر اتحاد جهان اسلام برای رهایی فلسطین از دست اسرائیل بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام به کنگره عظیم حج تاکید کردند.


NamazJome-250x250

امامان جمعه شهرستان های استان تهران در نماز جمعه این هفته با اشاره به نامگذاری هفته عرفه و برائت از مشرکان به هفته لبیک یا رسول الله، اسرائیل را دشمن اصلی جهان اسلام دانستند و بر اتحاد جهان اسلام برای رهایی فلسطین از دست اسرائیل بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام به کنگره عظیم حج تاکید کردند.

 حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه جوادآباد در خطبه اول نماز جمعه این هفته جوادآباد ضمن اشاره به صحبت‌های هفته‌های گذشته در خصوص دنیاگرایی افراد گفت: افرادی هستند که تا زمانی که سمت و پستی به آن‌ها داده می‌شود با دیگران به خوبی برخورد می‌کنند ولی زمانی که آن سمت و پست از آن‌ها گرفته می‌شود دیگر با لحن تند با افراد مختلف صحبت می‌کنند و از خداوند متعال روی برگردان می‌شوند که این اشتباه است.

وی در خصوص سبک زندگی اسلامی نیز گفت: ۱۸ هزار نامه از طرف سران قبایل و عشایر کوفه به سمت امام حسین (ع) ارسال شد که ایشان نیز مسلم را به نمایندگی از طرف خود با حکمی به سوی مردم کوفه فرستاد تا از نظر دینی، مذهبی و اقتصادی مدیریت کند.

حجت الاسلام حسینی اذعان کرد: دلیل اینکه مسلم بن عقیل چنین جایگاه بسیار بالایی را در نزد امام حسین (ع) به دست می‌آورد که امام در نامه و حکم خود می‌نویسند که من برادر خودم را به سوی شما فرستادم، به دلیل خصلت‌های مختلف اخلاقی مسلم می‌باشد که یکی از آن‌ها داشتن بصیرت، تعهد و امانت‌داری مسلم بود.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه زمانی که خبر شهادت مسلم را به امام حسین (ع) دادند امام فرمودند که بعد از مسلم در این زندگی خیری نیست تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های مسلم این بود که به سیره پیامبر (ص) عمل می‌کرد تا جایی که در زمان بازجویی قبل از شهادت از او پرسیدند که چرا ابن زیاد را در زمانی که می‌توانستی به راحتی بکشی، نکشتی؛ و مسلم جواب داد که پیامبر (ص) مؤمنان را از مرگ غافلگیر کننده دیگران منع کرده‌اند.

وی بیان کرد: دیگر ویژگی بسیار مهم مسلم توجه بسیار ایشان به حق‌الناس بود که تمام این خصلت‌های اخلاقی بسیار مهم باعث شد که امام حسین (ع) به ایشان نظر ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: زندگی افراد و بزرگانی مانند مسلم بن عقیل می‌تواند یک نوع سبک زندگی اسلامی برای ما باشد، زیرا اگر فردی حق‌الناس بر گردنش باشد، پیامبر (ص) و امامان و شفاعت آن‌ها در روز قیامت به او نمی‌رسد.

حجت الاسلام حسینی گفت: مردم کوفه افرادی بودند که عالم و شجاع بودند و ایمان داشتند، ولی به دلیل دنیا پرستی نماینده امام حسین (ع) را رها کردند.

وی اذعان کرد: انسان اگر بنده دنیا شود یعنی اینکه بنده شیطان شده است و تمام حرکات و صحبت‌هایش شیطانی می‌شود و این را نیز باید در نظر داشته باشیم که بزرگ‌ترین نگرانی پیامبر (ص) دنیا پرستی مردم بود.

امام جمعه جوادآباد در خطبه‌های دوم این هفته جوادآباد گفت: امروز مصادف است با شهادت سلطان علی فرزند امام محمد باقر (ع) که مردم کاشان و فین به دلیل ارادتی که به اهل بیت داشتند نامه ای را به امام محمد باقر (ع) فرستادند تا یکی از فرزندانشان را برای هدایت به این منطقه بفرستند که پس از مراجعت سلطان علی فرزند امام محمدباقر (ع) به شهر و هدایت مردم این منطقه، پس از گذشت چندی توسط حاکم ستمکار منطقه به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام حسینی ضمن اشاره به روز عرفه و شهادت مسلم بن عقیل اذعان کرد: حضرت علی (ع) در خصوص دعا کردن می‌فرماید، دعاها تشریح قرآن به زبان پیامبر (ص) است که باور آخرت را در انسان‌ها بیشتر می‌کند و از سوی دیگر پیامبر (ص) فرمودند که خداوند مؤمنان را در هیچ روزی بیشتر از روز عرفه از جهنم دور نمی‌کند که نشان از اهمیت این روز بزرگ دارد.

وی اذعان کرد: روز یکشنبه مصادف با عید قربان می‌باشد که مستحب است مسلمانان در این روز قربانی را تهیه کنند و آن را در بین نیازمندان دیگر انفاق کنند که این دستور الهی خواص مختلفی دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان به ریشه کن کردن طمع اشاره کرد، به این شکل که از این طریق نشان می‌دهیم که به چه میزان حاضر هستیم از اموال خود برای رسیدگی به محرومین بگذریم.

امام جمعه جوادآباد ضمن اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی در هفته جاری بیان کرد: اساسی‌ترین وظیفه نیروی انتظامی این است که امنیت را تامین کند و از همین جا باید از این نیروهای ارزشی تشکر کنیم، ولی متاسفانه افرادی هستند که امنیت جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال می‌برند، در صورتی که امنیت ما از امنیتی که در کشورهای به اصطلاح ابر قدرت جهانی هستند نیز بیشتر است.

حجت الاسلام حسینی خطاب به شهروندان گفت: همه باید با نیروی انتظامی همکاری کنند و نیروی انتظامی نیز باید اعتماد را در بین مردم بالا ببرد و با احترام و محبت بیشتری با شهروندان برخورد کند.

پدر معنوی بزرگ‌ترین بخش استان تهران خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی باید فعالیت بیشتری در زمینه حجاب و عفاف در شهر و بخش جوادآباد داشته باشد تا روزی نرسد که از این مقوله بسیار مهم عقب افتاده باشیم.

وی اذعان کرد: کم آبی به صورت بسیار نامحسوس در حال پیشروی است که مسئولین باید در این خصوص به هوش بوده و مدیریت منابع آبی را در دستور کار خود قرار دهند، کشاورزان نیز باید از روش‌های آبیاری جدید و مدرن استفاده کنند و راه‌های سنتی را کنار بگذارند، زیرا اگر بخواهیم با امکانات موجود همانند سابق مزارع خود آبیاری کنیم، اسراف کرده‌ایم.

امام جمعه جوادآباد گفت: در سازمان ملل و همچنین در کل جهان نام ایران دوباره درخشید که آن نیز به توسط رئیس جمهورمان بود که از مسائل مختلف ما مانند مسائل هسته ای، استقلال و ایستادگی ما دفاع کرد، تا جایی که در زمان سخنرانی رئیس جمهور رژیم اشغالگر قدس سالن کنفرانس خالی بود.

وی ضمن اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور انگلیس تصریح کرد: کامرون نخست وزیر انگلیس این روباه پیر، زمانی به آن شکل صحبت می‌کند که تمام نقشه‌های خود را نقش بر آب می‌بیند و ناراحت می‌شود و این فرد ابله به آن شکل زیاده روی می‌کند که مسئولین بلند مرتبه ما نیز باید جواب آن‌ها را بدهند و بگویند که ملت ایران به هیچ وجه به آن‌ها باج نخواهند داد.

امام جمعه جوادآباد خاطر نشان کرد: با مدیریت و رهبری که در ایران اسلامی وجود دارد، دشمنان اسلام و ایران به رؤیاهای خود نخواهند رسید، زیرا امام خامنه ای (مدظله‌العالی) به عنوان سکان‌داری قوی این کشتی را هدایت خواهند کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم تا در تمام زمینه‌ها ملت و دولت به رهنمودهای رهبر گوش جان فرا دهند و آن را اجرایی کنند.

حجت الاسلام حسینی گفت: اگر وحدت مردم و مسئولین جوادآباد که با زحمات زیادی به دست آمده است از بین رود، به مشکلات زیادی برخورد می‌کنیم، پس باید این اتحاد حفظ شود.

حجت الاسلام “عبدالله اسماعیلی” در آیین عبادی- سیاسی، دشمن شکن و وحدت آفرین نماز جمعه این هفته شهرستان فیروزکوه در محل مسجد جامع این شهر، با اشاره به فرا رسیدن سالروز برائت از مشرکان اظهارکرد: روز عرفه روز دور شدن از شیطان است. وی گفت: دشمنان اسلام و مسلمانان با به وجود آوردن گروه هایی نظیر بعثی ها، سلفی ها، داعشی ها و . . . در جهان اسلام، به دنبال مشغول کردن مسلمانان و نجات اسرائیل بوده و هستند.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه افزود: دشمن اصلی جهان اسلام اسرائیل است که آمریکا این غده سرطانی را برای مراقبت از جامعه مسلمانان، اوج نگرفتن و پیشرفت نکردن آنان و قد علم نکردن آنها در برابر خود به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: امروز بخش اعظم مسلمانان نظیر رژیم آل سعود در عربستان، گرفتار اسلام آمریکایی هستند.

حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به نامگذاری هفته عرفه و برائت از مشرکان به هفته لبیک یا رسول الله، تاکید کرد: این فرهنگ باید به عنوان فرهنگ رهبری شیعه در جهان اسلام توسعه و تعالی یابد که می تواند هیمنه دشمنان اسلام را به خطر اندازد.

وی اضافه کرد: هفته آینده به عنوان نماد وفاداری دوستان و محبان حسین بن علی(ع) است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، اظهارکرد: اتحاد جهان اسلام، رهایی فلسطین از دست اسرائیل و استکبار و هوشمندی مسلمانان نسبت به تمیز دادن اسلام ناب محمدی از اسلام آمریکایی، سه مقوله اساسی در فرمایشات معظم له بود.

وی در خاتمه با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان، خاظرنشان کرد: هر چند در این روز کُشتن قربانی که سنت ابراهیم نبی(ع) است خیلی اهمیت دارد، اما ان شاء الله زندگی مان را خدایی کرده و هوای نفس و شیطان خود را بکشیم.

حجت الاسلام داوری پیشاپیش ضمن عرض تبریک عید سعید قربان گفت: زمان هایی وجود دارد که فرصت ویژه ای برای ارتباط با حضرت حق تعالی از طریق دعا و راز و نیاز است.

وی در ادامه با اشاره به آیه “فذکرهم بایام الله” افزود: روز عرفه، روز دعا و نیایش است.

وی تصریح کرد: مرحوم شیخ عباس قمی درباره شب عرفه می فرماید: «از لیالی متبرّکه و شب مناجات با قاضی الحاجات است و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است و کسی که آن شب را به عبادت بسر آورد، اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد.»

امام جمعه موقت پاکدشت اظهار داشت: روز عرفه با ماه رمضان برابری دارد؛ همانگونه که امام صادق(ع) می فرمایند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد، غفران برای او نیست، مگر آنکه عرفه را درک کند.

داوری عنوان کرد: روز عرفه، روز بخشش است چون در روایت آمده که خدای سبحان به ملائکه در این روز می فرماید: ای فرشتگان من، آیا نمی بینید بندگان و کنیزان مرا که ژولیده و غبارآلود از اطراف شهرها آمده اند؟ و آیا می دانید آنها چه درخواستی دارند؟ ملائکه می گویند: پروردگار ما، آنها مغفرت می خواهند. خداوند می فرماید: شاهد باشید که من آنها را بخشیدم.

حجت الاسلام داوری در ادامه ضمن اشاره به فلسفه عید قربان گفت: عید سعید قربان، جشن مبارزه با نفس و سر تسلیم نهادن بر مشیت الهی است. وی درباره عمل قربانی کردن گفت: قربانی کردن باید فقط در راه خداوند باشد. همانگونه که پیامبر خاتم فرمود: “مَن صَدَقَت نِیَّتُهُ، کانَت أوّلُ قَطرَهٍ لَهُ کَفّارَهً لِکُلِّ ذَنبٍ؛ هر کس نیّتش صادق باشد، اوّلین قطره از خون قربانی‏اش، کفّاره همه گناهان او است”.

حجت الاسلام داوری در خطبه های دوم نمازجمعه ضمن اشاره به تحولات یمن گفت: حکومت یمن منشأ بسیاری از ظلم ها و مشکلات برای مردم بود و با وجود عدم پایگاه مردمی، مورد حمایت عربستان و آمریکا بود.

وی به قیام قبلی مردم یمن اشاره کرد و افزود: عدم گستردگی قیام مردمی، نبود رهبری واحد از جمله دلایل سرکوب این قیام بود ولی قیام این روزهای یمن به رهبری سید عبدالمالک الحوثی و با حضور گسترده و جدی مردم به پیروزی منتج شد.

امام جمعه موقت پاکدشت در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ای آمریکا تا کی دخالت در خاورمیانه؟ چقدر شکست پشت شکست. شما باید از شکست های مفتضحانه خود در افغانستان، عراق و سوریه درس عبرت بگیرید.

حجت الاسلام داوری در پایان خاطرنشان کرد: داعش محصول اسرائیل و آمریکاست. و آنان امروز با بی آبرویی و عروسک گردانی برای مقابله با داعش به میدان آمده اند ولی باید بدانند که صحنه خاورمیانه، صحنه بیداری است.

حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ملارد افزود: متأسفانه امروز آمریکا به بهانه حمله به گروهک تروریستی داعش امکانات زیربنایی کشور سوریه را مورد حمله قرار می دهد و این اقدام آمریکا خیانت به مردم و دولت سوریه است.

وی ادامه داد: مبارزه با داعش یک بهانه عوام فریبانه است و همه می دانند که گروهک تروریستی داعش در خدمت آمریکاست.

خطیب جمعه شهر ملارد اظهار کرد: جنگ افروزی و کشتار مردم بی گناه و بی دفاع توسط گروهک داعش در سوریه و عراق کارخانه های اسلحه سازی آمریکا را رونق می دهد و این بیانگر ساختگی بودن مقابله با گروهک داعش است.

وی با تبریک آغاز هفته نیروی انتظامی به پرسنل پرتلاش و خدوم این نهاد مقدس گفت: ما در جامعه اسلامی دو نعمت سلامتی و امنیت داریم که امنیت را مدیون تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی هستیم.

وی افزود: امنیت اساسی ترین نیاز جامعه بشری است که امروز نیروی انتظامی این امنیت را برای مردم جامعه برقرار کرده است.

وی تأکید کرد: ما انتظار داریم نیروی انتظامی به دلیل مأموریتهای زیادی که دارد به مساله عفاف و حجاب توجه ویژه ای داشته باشد و در مساله برخور با هنجار شکنان جامعه کوتاه نیاید.

وی در پایان گفت: طولانی ترین انتخابات ریاست جمهوری جهان در افغانستان صورت گرفت و اولین کار دولت جدید انعقاد قرارداد و پیمان با آمریکا بود، کاری که رییس جمهوری سابق چندین سال زیر بار این پیمان نرفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.