یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳ | ۱۸:۵۸
اجرای 130 طرح آبرسانی در کشور؛

تدابیر ویژه برای حل بحران آب در تهران

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به اجرای 12 طرح بزرگ آبرسانی در کلانشهرها گفت: دولت از هم اکنون برای حل مشکل کم آبی در ابتدای تابستان سال آینده برنامه ریزی کرده است.


IMG17344100
یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به اجرای 12 طرح بزرگ آبرسانی در کلانشهرها گفت: دولت از هم اکنون برای حل مشکل کم آبی در ابتدای تابستان سال آینده برنامه ریزی کرده است.

علی اصغر قانع از اجرای 130 طرح آبرسانی در کشور خبر داد و گفت: 130 طرح آبرسانی کشور با 12 هزار میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.

معاون آبفای کشور اظهارداشت: با توجه به مشکلات آبی در تابستان امسال، تکمیل 12 طرح بزرگ آبرسانی در کلانشهرها در دستور کار است. وی افزود: دولت سعی می کند طرح هایی را که قابل تکمیل است، با تامین اعتبارات لازم طی امسال و سال آینده به بهره برداری برساند.

وی یکی از کارهای زیربنایی برای حل مشکلات کم آبی کشور را تکمیل طرح های آبرسانی دانست و تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از هم اکنون برای حل مشکلات کم آبی در ابتدای تابستان سال آینده در حال برنامه ریزی و ارائه راهکارهای کارشناسی و کاربردی است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با بیان اینکه ادامه روند خشکسالی را در سال آبی 93 و 94 پیش بینی می کنیم، گفت: از ابتدای سال آبی برنامه ریزی های مناسبی در منابع و مصارف خانگی شهرهایی که متکی به آب های سطحی هستند، خواهیم داشت.

معاون آبفا کشور با اشاره به بازدید معاون اول رئیس جمهوری از منابع آب تهران گفت: دولت با اتخاذ تدابیر ویژه برای حل بحران آب پایتخت یکهزار میلیارد ریال اعتبار مصوب کرده که قرار شده 300 میلیارد ریال آن را برای حل مشکل آب شرب اختصاص یابد.

قانع خاطرنشان کرد: در شهرهایی که دارای تنش کم آبی هستند، نیاز به مشارکت مردم در صرفه جویی و تغییر الگوی مصرف هستیم تا قادر به پشت سرگذاشتن بحران آبی پیش رو باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: