جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۱۴ مهر ۹۳ | ۱۵:۰۷
وزارت بهداشت و ستاد کشوری کنترل دخانیات؛

ارائه طرح ممنوعیت مصرف دخانیات در کشور

دخانیات با وزارت بهداشت و ستاد کشوری کنترل دخانیات برای اعمال ممنوعیت مصرف دخانیات در کشور در قالب طرحی جامع و مدون خبر داد.


IMG22480718
دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات از همکاری جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با وزارت بهداشت و ستاد کشوری کنترل دخانیات برای اعمال ممنوعیت مصرف دخانیات در کشور در قالب طرحی جامع و مدون خبر داد.

 دکتر محمد رضا مسجدی با اشاره به هر گونه همکاری مبنی بر ممنوعیت استعمال دخانیات در کشور با وزارت بهداشت و ستاد کشوری کنترل دخانیات، گفت: این سازمان مردم نهاد ضمن ابراز خشنودی از فعال شدن ستاد کشوری مبارزه با دخانیات در وزارت بهداشت همکاری خود را با این این وزارتخانه اعلام می کند.

وی افزود: همچنین بر اساس برنامه ریزی های وزارت بهداشت مقرر شد که این سازمان مردم نهاد در رابطه با ماده یک آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مبنی بر ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی، سازمانهای غیر دولتی و…، بر اساس لیستی اماکن را مشخص و نحوه اعمال ممنوعیت استعمال دخانیات را با هماهنگی ستاد کشوری کنترل دخانیات برنامه ریزی کند.

مسجدی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن ایام عاشورا و ماه محرم الحرام و نیز با قدری تامل در جایگاه و تاثیر عمیق روحانیت در این ایام مقرر شد که سمن جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با هماهنگی ستاد کشوری کنترل دخانیات برنامه جامعی را برای اماکن، سازمانها و نهادها در این ایام تهیه کند.

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با اشاره به مولفه مالیات خرده فروشان در ادامه متذکر شد: قرار است گروه کاری در جهت عملیاتی ساختن مالیات بر خرده فروشان با هماهنگی وزارت بهداشت، سایر وزارتخانه ها و سازمانهای ذی ربط تشکیل شود.

مسجدی با اشاره به طرح پاد (پیشگیری استعمال دخانیات در مدارس کشور) که چندین سال است توسط این سازمان برگزار می شود، عنوان کرد: قرار است این طرح با هماهنگی واحد آموزش و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ستاد کشوری کنترل دخانیات و حمایت سازمان آموزش و پرورش نیز به صورت گسترده در سطح کشور اجرا شود.

  1. ناشناس
    ۱۴ مهر ۱۳۹۳

    این طرحی احمقانه است. به هر حال همیشه سیگار به کشور وارد می شود و مراجع تقلیدی هستند که مصرف آن را حرام نمی دانند. پس بگذارید اقلا درآمد دخانیت در جیب کارمندان و کارگران شرکت دخانیات خودمان برود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: