دوشنبه 01 نوامبر 10 | 08:28

هشدار آیت الله مکارم نسبت به گسترش عرفانهای دروغین

در دوره‌ای مذهب تنها جنبه مذهبی داشت و مخالفانش هم به همان نسبت محدود بودند؛ اما عصر ما زمانی است که مذهب یعنی اسلام به ویژه مذهب اهل‌بیت (علیهم السلام) مزاحم جهان‌خواران و سیاستمداران دنیا شده و آنها در این راستا به میدان برای مبارزه آمده‌اند.


آیت الله مکارم شیرازی نسبت به گسترش فرقه‌های نوظهور و عرفان‌های دروغین هشدار داد.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در جمع رؤسای مراکز تربیت معلم و آموزشکده‌ها و دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور در مدرسه علمیه امام امیرالمومنین (ع) قم، با اشاره به خطبه 201 نهج‌البلاغه بیان داشت: در دوره‌ای مذهب تنها جنبه مذهبی داشت و مخالفانش هم به همان نسبت محدود بودند؛ اما عصر ما زمانی است که مذهب یعنی اسلام به ویژه مذهب اهل‌بیت (علیهم السلام) مزاحم جهان‌خواران و سیاستمداران دنیا شده و آنها در این راستا به میدان برای مبارزه آمده‌اند.

وی افزود: امروز سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای گوناگونی کمر به مقابله با اسلام و مذهب اهل‌بیت (ع) بسته‌اند چرا که امروز اسلام رنگ ضد استکبار به خود گرفته است.

مرجع تقلید شیعیان به شکل‌گیری فرقه‌های نوظهور شیطانی بر ضد اسلام و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) اشاره کرد و بیان داشت: پس نباید تعجب کرد که فرقه‌های نوظهور شکل می‌گیرند و هرکدام ادعاهایی دارند تا این نظریه خود را که مذهب را باید با مذهب کوبید، عملی کنند. آنها می‌دانند نمی‌توانند علاقه به مذهب را ریشه‌‌کن کنند، می‌خواهند با مذاهب ساختگی مذهب راستین را بکوبند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نحوه شکل‌گیری فرقه ضاله وهابیت اظهار داشت: تاریخچه فرقه ضاله وهابیت را ببینید که چه کسانی از آنها حمایت می‌کنند و پایگاه آنها کجا است. در دامان انگلستان پرورش یافتند و در آغوش آمریکا زندگی می‌کنند و دست به آنها بزنی صدای کنگره آمریکا بلند می‌شود.

ایمان و اعتقاد موجب پیروزی ما شد
وی هدف از شکل‌گیری فرقه‌های نوظهور و ضاله را متزلزل‌ ساختن ایمان و اعتقاد جوانان و تهی‌کردن پشت انقلاب عنوان کرد و افزود: چیزی که جنگ هشت‌ساله را اداره کرد ایمان و اعتقاد مردم بود، زیرا زمانی که انقلاب شد مملکت از هم متلاشی شده بود و امکانات و نیروی دفاعی وجود نداشت.

استاد برجسته حوزه تصریح کرد: در آن زمان امام راحل با ابتکار خود از نیروی مذهبی جوانان و مردم استفاده کرد و این بود که همه مردم به سمت جبهه‌‌ها روانه شدند.

وی تصریح کرد: دشمنان با وسایلی چون سایت‌های مبتذل، ایجاد شبهات، مواد‌ مخدر و ساختن فرقه‌های نوظهور آمدند تا این شور و ایمان را از ما بگیرند.

وی بیان داشت: اگر این نیرو از دست ما برود حمله نظامی دشمن آسان است و امروز به این خاطر دشمن به ما حمله نمی‌کند که می‌بیند اگر این کار ار انجام دهد جان بر کفان بسیجی و غیر بسیجی به میدان می‌آیند.

آیت الله مکارم خاطرنشان کرد: جوانان ما مثل سربازان آمریکایی نیستند که در جنگ‌های ناجوانمردانه عراق بیمار روانی شوند و بترسند آنها همواره با شادابی از اسلام دفاع می‌کنند و تا زمانی که این نیرو ایمان در میان جوان ما وجود داشته باشد پیروزیم و در دنیا به عنوان قدرت قابل ملاحظه‌ای شناخته می‌شویم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.