پنج‌شنبه 09 اکتبر 14 | 10:33

کوبانی مهم است چون انسانیت مهم است

کوبانی آزاد خواهد شد. شک نکنید. اتفاقاً نه به دست ائتلاف پوشالی ضد داعش، که به دست مقاومان و مجاهدان واقعی منطقه که خواه کرد باشند خواه عرب و خواه ایرانی، واقعی‌اند و ملموس. اما سیاهی بدجور به روی بعضی‌ها خواهد ماند پس از کوبانی. مطمئن باشید..


به گزارش تریبون مستضعفین سیدپویان حسین‌پور در صفحه شخصی خود در گوگل‌پلاس نوشت:

قبل‌التحریر:
کوبانی مهم است نه چون کوبانی‌ها کردند یا مسلمانند یا هرچیز دیگری. کوبانی مهم است چون اهالی‌اش انسانند. چون در معرض خطرند. چون تحت فشارند. کوبانی مهم است همان‌گونه که غزه مهم بود. همان‌طور که آمرلی مهم بود و همان‌طور که هر گوشه‌ای که ندای مظلومی به آسمان بلند شود، مهم است..

قاسم سلیمانی پیشمرگ کرد

واما بعد..
صد به یک‌شان را اگر بپرسی، حتی نمی‌دانند کوبانی کجای نقشه است. نمی‌دانند کوبانی شهر است یا روستا یا اسم تپه است مثلاً.! اما صدای کوبانی‌کوبانی‌کردن‌شان، گوش فلک را پر کرده..
بالاخره پز روشنفکری است دیگر. باید یه‌جایی خودنمایی کند. حتی‌تر، گمانم پروپاگاندای کردستان بزرگی‌ها هم حسابی کار کرده. جماعتی که معلوم نیست سر قضایای آمرلی (و ایضاً غزه، و ایضاً کابل، و ایضاً هر گوشه مظلوم‌نشین دیگری) کدام گوری بودند را حسابی به میدان آورده. دست‌خوش دارد انصافاً.!

نعره‌شان گوش فلک پر کرده که چرا ایران در کوبانی نیست؟!
اول: تو مطمئنی که نیست؟! چون سر آمرلی هم می‌گفتی نیست و بعد معلوم شد هست و چه بودنی هم بود.!
دوم: کوبانی در عراق نیست عزیزجان. در سوریه است. سوریه هم با عراق توفیر دارد. دولت عراق، از جهات سیاسی و اجتماعی متزلزل شده بود اما دولت سوریه، سه سال تمام و کمال درگیر تروریست‌ها بوده و حالا بعد یک دموکراسی واقعی، ارتشش خوب پیشروی می‌کند. ورود مستقیم ما، یعنی بشار و دولت و ارتشش، بی‌عرضه‌اند. و این پیام خوبی برای روحیه و هویت ملی سوری‌ها ندارد..
درثانی، ورود مستقیم ما،‌ بهانه‌ایست برای ورود مستقیم یانکی‌ها و شکم‌گنده‌های عرب و آتاتورکیست‌های عثمانی به خاک سوریه. به‌هرحال از آب گل‌آلود خوب می‌شود ماهی گرفت..
سوم: سران کوبانی، دود آتشی که خود و بزرگ‌تر‌هاشان (پ.ک.ک) در سوریه روشن کرد را در چشم تحمل می‌کنند. زمانی که با همین داعشی‌ها و هم‌پالگی‌هاشان متحد بودند را فراموش‌شان شده؟! خوب گفته‌اند که هرکس باد بکارد، طوفان درو می‌کند..
چهارم: فاجعه محتمل کوبانی، کمتر اگر نباشد، بزرگ‌تر از فاجعه نقاط دیگر عراق و سوریه و… نیست. پس چرا نقاط دیگر بایکوت شده و فقط کوبانی پررنگ شده؟! آبشخور بنیادین اخبار این روزها، در کدام مؤسسه تحقیقات راهبردی آمریکایی شکل گرفته؟!
پنجم: کوبانی آزاد خواهد شد. شک نکنید. اتفاقاً نه به دست ائتلاف پوشالی ضد داعش، که به دست مقاومان و مجاهدان واقعی منطقه که خواه کرد باشند خواه عرب و خواه ایرانی، واقعی‌اند و ملموس. اما سیاهی بدجور به روی بعضی‌ها خواهد ماند پس از کوبانی. مطمئن باشید..
و حرف زیاد است که بماند.!

 1. ناشناس
  9 اکتبر 2014

  ایران دسترسی به کوبانی ندارد. کوبانی از یک طرف با ترکیه است و از طرف دیگر در عمق صد کیلومتری داعش است. اینطور نیست بشود رفت محاصره اش را شکست.

 2. ناشناس
  11 اکتبر 2014

  یک دموکراسی وقعی در سوریه با کمک عمو بشار اگر بشار اسد دموکراتیک است ننه جون استالین هم ایضن

 3. هورام
  11 نوامبر 2014

  نویسنده عزیز اطلاعاتت کاملا نادرست است چون کردها تنها کسانی بودند که با بشار اسد همکاری کردند و حتی به کردها خودمختاری داد و هیچ وقت با داعش و حامیانشان همکاری نکرده اند برات متاسفم مردم میدونن که چی میخوای ؟

 4. Bahman
  31 ژانویه 2015

  خوب امید وارم ازادی کوبانی شروعی برای یک پارچه شدن کردستان و بعدش ایران باشه

  • منیژه
   31 ژانویه 2015

   شتر و خواب و پنبه دانه؟

  • ناشناس
   27 ژوئن 2015

   کردستان عراق را دیدیم مقابل یه گروه تخمی و کوچیک چطوری دست به دامن ایران شد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: