پنج‌شنبه 25 ژوئن 09 | 02:26

قانون گریزی یعنی دیکتاتوری

حامی میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم با بیان اینکه فرمایشات رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب تمام احزاب، جرایان ها و نامزدهاست، تصریح کرد: همگی باید به قانونی که اصرار به اجرای آن داشتیم و داریم، تن بدهیم.


سعید ابوطالبسعید ابوطالب در گفت و گو با ” شبکه ایران” بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب را برای همگان الزام آورخواند و افزود: طبیعتا در هر انتخاباتی یکسری راضی و یک عده ناراضی هستند چون هر انتخابات یک طرف پیروز دارد و یک طرف شکست خورده.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که نظرات اقلیت هم صرفنظر از تعداد آن ها مورد احترام است و طبق رهنمود حضرت آقا باید به حرف آن ها نیز گوش داد، گفت: در نظامی که مردم سالاری دینی حاکم است همگان دارای حقوقی هستند که در چارچوب قانون می توانند از آن استفاده کنند اما نباید پا را فراتر از قانون بگذارند.

نماینده مجلس هفتم و عضو ستاد انتخاباتی موسوی با بیان اینکه روابط و نسبت های حقوق اکثریت و اقلیت در قانون اساسی تعریف شده است، افزود: اگر نخواهیم که به قانون اساسی تن بدهیم ناخود آگاه به آنارشیسم تن داده ایم که به نفع مردم وهیچکس نیست.

ابوطالب افزود: اگر آنارشیسم بر کشور حاکمیت پیدا کند به سمت دیکتاتوری می رویم .

وی با عنوان این مطلب که اگر بخواهیم به دیکتاتوری گذشته برگردیم دیگر نیازی به قانون نیست، تصریح کرد: هم اقلیت و هم اکثریت باید حقوق یکدیگر را رعایت کنند و اجازه ندهند با حاکم کردن فضای دیکتاتوری قانون به محاق رود.

عضو ارشد ستاد میرحسین موسوی در انتخابات گذشته با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) در خصوص رعایت حقوق تمام افراد در نظام مردم سالاری، گفت: البته روش احقاق حقوق باید قانونی باشد و اگر قانون حقی برای او قائل بود بگیرد وگرنه نباید از قانون فراتر عمل کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.