سه‌شنبه 14 اکتبر 14 | 08:54
آثار عاشورایی در «خیمه» دهه اول محرم عرضه می‌شود

مجموعه گفتارهای عاشورایی سیدحسن نصرالله

انتشارات «خیمه» بیش از ۸ عنوان کتاب در موضوع محرم و واقعه عاشورا را در دهه اول محرم روانه بازار کتاب می‌نماید.


13930720000427_PhotoA

انتشارات «خیمه» بیش از ۸ عنوان کتاب در موضوع محرم و واقعه عاشورا را در دهه اول محرم روانه بازار کتاب می‌نماید.

محسن حسام مظاهری مدیر انتشارات «خیمه» به تازه‌های کتاب‌های این انتشارات اشاره کرد و گفت: انتشارات «خیمه» تعدادی از کتاب‌های خود با موضوع عاشورا و محرم را روانه بازار نشر خواهد کرد که در دهه اول در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: «لبیک یا حسین (ع)» مجموعه گفتارهای عاشورایی سیدحسن نصرالله با مقدمه حجت‌الاسلام محمدرضا زائری است. این کتاب را حسین مرکبی ترجمه کرده که انتشار این کتاب برای اولین بار صورت می‌گیرد. همچنین کتاب «زندگی حسینی» که مجموع یادداشت‌ها و مقالات عاشورایی حجت الاسلام محمدرضا زائری  است که بخشی از آنها پیش از این در طول یازده سال گذشته در نشریه خیمه منتشر شده است.

وی افزود: کتاب «آیین و اسطوره در ایران شیعی» که مجموعه مقالات با موضوع مردم‌شناسی مجالس عاشورا و عزاداری در ایران است و دکتر جبار رحمانی آن را نگاشته نیز یکی دیگر از عناوینی است که به زودی وارد بازار کتاب خواهد شد. کتاب «آیین‌های شیعی در هند» عنوان قبلی است که از این نویسنده توسط نشر خیمه منتشر شده است.

مظاهری ادامه داد: «مقتل ابی‌مخنف» عنوان دیگر کتابی است که روانه بازار خواهیم کرد. این کتاب شامل 131 روایت است که طبری از ابی‌مخنف نقل کرده و در مقدمه کتاب در مورد روایت‌های نامعتبر و غیرقابل اعنتایی که در بازار تحت عنوان این راوی وجود دارد توضیح داده شده که بعضا دارای اضافات غیر مستند هستند. این کتاب به ترجمه دکتر حجت‌اله جودکی با مقدمه محمدمهدی جعفری، برای اولین بار متن فارسی و عربی را در کنار هم قرار داده است.

حسام‌مظاهری گفت: کتاب «جامه‌دران» نیز دیگر عنوانی است که به تازگی وارد بازار کتاب شده که روایت تصویری عزاداری بازار تبریز است که مجموع 100 فریم عکس از عکس‌های هادی لزیری با مقدمه کریم میمنت‌نژاد را در خود دارد. همچنین دو عنوان از مجموعه کتاب‌های صاحب‌دلان موسوم به «کتاب مفتقر» روایت زندگی آیت‌الله غروی اصفهانی مشهور به کمپانی  به قلم حسین سلیمانی، «کتاب رسول ترک» روایت زندگی رسول ترک است که فاطمه طهرانی آن را نگاشته و سیدمحمد سادات اخوی نیز بر آن مقدمه‌ای نوشته است.

وی اضافه کرد: «کتاب قوام» داستان زندگی مرحوم سیدمهدی قوام به قلم محسن دریابیگی، «کتاب هاشمی‌نژاد» روایت زندگی شهید سیدعبدالکریم هاشمی‌نژاد به قلم سمیه حسینی، «کتاب سعیدی» روایت زندگی شهید سیدمحمدرضا سعیدی به قلم زهرا رجبی متین و کتاب «نگاهی به قطره‌ای از زلال جوشان حمد» که شامل نکات تفسیری سوره حمد به قلم آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی است نیز دیگر عناوینی است که از سوی نشر خیمه به زودی روانه بازار کتاب خواهد شد. همچنین باید یادآوری کنم که این کتاب‌ها با شمارگان 1000 نسخه منتشر می‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: