سه‌شنبه 14 اکتبر 14 | 14:11
امیرعبداللهیان در دیدار قائم‌مقام وزیر خارجه قبرس:

حکومت‌ها را با تروریسم نمی‌توان سرنگون کرد

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه گفت: راه حل بحران سوریه نظامی نیست و نمی‌توان با استفاده از تروریسم، حکومت‌ها را سرنگون کرد و مردم باید در این خصوص تصمیم بگیرند.


13921022000844_PhotoA

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه گفت: راه حل بحران سوریه نظامی نیست و نمی‌توان با استفاده از تروریسم، حکومت‌ها را سرنگون کرد و مردم باید در این خصوص تصمیم بگیرند.

«الکساندرس زنون» قائم مقام وزیر خارجه قبرس در تهران با حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان در این ملاقات با اشاره به موضع ثابت و آشکار جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران سوریه مبنی بر اینکه «راه حل بحران در این کشور، نظامی نیست و نمی‌توان با استفاده از تروریسم، حکومت‌ها را سرنگون کرد و مردم باید در این خصوص تصمیم بگیرند»، افزود: حامیان تروریسم، اینک نیز با نمایش‌های نظامی و بمباران هوایی به دنبال حل مشکلات داخلی خود می‌باشند، نه مبارزه واقعی با تروریسم.

حسین امیر عبداللهیان مبارزه با تروریسم را یک موضوع قابل توجه و مهم جهانی بر شمرد و افزود: تکرار خطاها و اشتباهاتی که در گذشته انجام شد، کمکی به ثبات و امنیت منطقه نخواهد کرد و زمینه سوء استفاده تروریست‌ها و تقویت آنان را فراهم می‌آورد.

قائم مقام وزیر خارجه قبرس نیز با اشاره به نگرانی کشورش از افزایش افراط گرایی و تروریسم در منطقه بر لزوم مبارزه واقعی با این پدیده خطرناک، تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش مثبت و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه، تبادل نظر و رایزنی با جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را مفید و مهم برشمرد و ضرورت تداوم این گفت‌وگوها را مورد تاکید قرار داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: