چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۳ | ۲۰:۳۶
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی:

رابطه محوری به صنعت نفت خسارت‌ زد

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از تولید روزانه 400 هزار بشکه نفت از میادین غرب کارون خبر داد و گفت میادین جفیر و سپهر فعلا اولویت توسعه ندارند.


13910202000039_PhotoA

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از تولید روزانه 400 هزار بشکه نفت از میادین غرب کارون خبر داد و گفت میادین جفیر و سپهر فعلا اولویت توسعه ندارند.

سلبعلی کریمی در دومین روز کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری در صنعت نفت  گفت: در دوران دفاع مقدس کارهای بزرگی صورت گرفت و شرکتهای بزرگی نیز ایجاد شدند اما چه شد که این شرکتها دوام نیاورده اند و یا در مسیر دیگری حرکت کرده اند.

وی با تاکید بر این که بخش خصوصی توسط بخش کارفرمایی گذشته جدی گرفته نشده است، تصریح کرد: رفتار رابطه محور به جای قانون محور در صنعت ما را دچار مشکل کرده و خسارتهای قابل توجهی به آن وارد کرده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خاطرنشان کرد: میدان آزادگان با وجود این که در سال ٨٢ و ٨٣ پیمانکار خوبی داشت و شرکت اینپکس ژاپن نیز همکاری خود را آغاز کرده بود اما حضور این پیمانکار در میدان مدیریت نشد.

وی با بیان این که این میدان هم اکنون در اختیار شرکت مهندسی و توسعه نفت است،ادامه داد: میدان آزادگان جزو اولویتهای وزارت نفت است و علاوه بر آن میدانهای یادآوران، یاران و سهراب نیز جزو اولویتهای بعدی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با بیان این که در حال حاضر اولویت توسعه، تمرکز روی میادین مشترک است، گفت: در حال حاضر روزانه ٤٠٠ هزار بشکه نفت در غرب کارون از طریق پروژه های نفتی مشترک به علاوه پروژه آذر در غرب کشور تامین می شود و طی دو سال آینده بسیاری از پروژه ها نفتی به نتیجه می رسد و از سوی دیگر برای شروع کار درمیادین کوچکتر نیز در حال برنامه ریزی هستیم.

کریمی همچنین در مورد میادین جفیر و سپهر اظهار کرد: این میادین در محدوده میدانهای نفتی شرکت اروندان قرار دارد اما به دلیل این که جزو میادین مشترک نیستند فعلا در اولویت توسعه قرار ندارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: