یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
جمعه ۲۵ مهر ۹۳ | ۱۹:۰۶
رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي:

كشتار به‌نام دين،پذيرش ولايت‌شيطان است

دكتر ابوذر ابراهيمي‌تركمان در همايش «نيايش براي صلح عادلانه» گفت: پذیرش ولایت شیطان، باعث شده تا هر روز، اخبار كشته شدن مردان و زنان و كودكان بي‌گناه در گوشه ‌و کنار دنیا و به نام دين، منتشر شود.


دكتر ابوذر ابراهيمي‌تركمان در همايش «نيايش براي صلح عادلانه» گفت: پذیرش ولایت شیطان، باعث شده تا هر روز، اخبار كشته شدن مردان و زنان و كودكان بي‌گناه در گوشه ‌و کنار دنیا و به نام دين، منتشر شود.
 IMG21514396

 دكتر ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، 23 مهر، در همايش «‌نيايش براي صلح عادلانه» در سالن شيخ بهايي مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما، گفت: خدا ما را فراخوانده تا در كنار يكديگر، در خدمت به خلق گام برداريم و بر «كلمه‌ي سواء» براي خوشبختي بشريت اتفاق نظر داشته باشيم.

وي افزود: در اين همايش، براي انسان گرد آمده‌ايم؛ انساني كه اديان براي او آمده ‌است. اديان هم، همه يكي هستند و هر كدام، ظهور ديگري را بشارت داده‌اند و يكديگر را تصديق كرده‌اند. خداوند، به واسطه‌ي اين اديان، مردم را از تاريكي‌ها به سوي نور هدايت كرده و آنان را از اختلاف ويران‌گر نجات داده و گام نهادن در راه صلح و مسالمت‌ را آموخته است. اديان يكي بودند؛ زيرا در طول تاريخ بشريت، در خدمت هدفي واحد؛ يعني دعوت به سوي خدا و خدمت كردن به انسان تلاش كرده‌اند.

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ادامه داد: وقتي كه اديان در پي خدمت به خود برآمدند، ميانشان اختلاف ايجاد شد. يعني توجه هر ديني به خود آن قدر زياد شد كه تقريباً هدف اصلي اديان، فراموش شدند و با شدت گرفتن اختلاف‌ها، رنج‌هاي انسان هم افزايش يافت.

وي با بيان اينكه اديان هدفي مشترك؛ يعني جنگيدن با خدايان زميني و طاغوت‌ها و ياري مستضعفان و رنج‌ديدگان را به عهده داشتند، گفت: چون اديان پيروز شدند و همراه با آنها مستضعفان نيز پيروز شدند، طاغوت‌ها چهره عوض كردند و براي دستيابي به غنايم اين جنگ، از اديان پيشي گرفته و به دنبال حكم راندن بر اديان به نام اديان برآمدند. به اين ترتيب رنج مظلومان دوچندان شد و اديان دچار مصيبت و اختلاف شدند.

اين عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، بروز نزاع را تنها براي تأمين منافع سودجويان، عنوان و بيان كرد: از آنجا كه نقطه‌ي آغاز تمامي اديان ـ يعني خداوند ـ يكي است، اديان هم يكي هستند و هدف آنها، يعني انسان هم يكي است و بستر تحولات آنها، يعني جهان هستي، هم يكي است.

ابراهيمي ادامه داد: حال بايد به راه درست و انسان رنجيده بازگرديم تا از عذاب الهي نجات يابيم. براي خدمت به انسان مستضعف كه رو به نابودي است، گرد هم بياييم تا در همه چيز و در مورد خدا، يكي شويم تا به اين ترتيب، اديان همچنان يكي باشند.

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در پايان سخنان خود اظهار كرد: پذیرش ولایت شیطان به وسيله‌ي عده‌ای از انسان‌ها، باعث ايجاد تمامي مشکلات و سبب شده است كه هر روز، اخبار كشته شدن مردان و زنان و كودكان بي‌گناه در گوشه‌ و کنار دنیا و به نام دين، منتشر شود. از خدا بخواهيم كه انسان‌ها را تحت ولایت و سرپرستی خود قرار دهد و ما را از شر شیطان و وسوسه‌های او در امان بدارد.

بنا بر اعلام اين خبر، همايش «‌نيايش براي صلح عادلانه» با هدف بيان نقش و تأثير دعا و نيايش در اعتلاي صلح توأم با عدالت بين پيروان اديان، و به منظور هم‌صدایی، همدلی، تحقق صلح عادلانه و محکومیت خشونت‌ها و افراطی‌گری‌ها در جهان، به همت مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و‌ ارتباطات‌ اسلامی و  مؤسسه‌ي راهبردی دیده‌بان و با مشاركت وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت بین‌الملل حوزه‌های علمیه، مجمع جهانی اهل بیت (ع‌)، دانشگاه ادیان و مذاهب، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بعد از ظهر امروز چهارشنبه 23 مهر، در سالن شيخ بهايي مركز همايش‌هاي بين‌المللي سازمان صدا و سيما در تهران برگزار شد.

در اين همايش، آيت‌الله حائري‌شيرازي، دكتر ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حجت‌الاسلام خسروپناه، رييس انجمن حكمت و فلسفه ايران، نظير احمد، از رهبران اهل تسنن و همچنين رهبران ديني آشوريان، ارامنه و زرتشتيان كشورمان سخنراني كردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: