یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
شنبه ۲۶ مهر ۹۳ | ۰۹:۵۶
رئیس جمهور ونزوئلا ؛

ونزوئلا خواستار نشست اعضای اوپک شد

رئیس جمهور ونزوئلا از فراخوان کشورش برای برگزاری نشست فوق‌العاده اعضای اوپک به منظور بررسی کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی خبر داد.


13930726000125_PhotoA

رئیس جمهور ونزوئلا از فراخوان کشورش برای برگزاری نشست فوق‌العاده اعضای اوپک به منظور بررسی کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی خبر داد.

 «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا گفت: از وزیر امور خارجه خواسته‌ام تا اقدامات لازم را برای برگزاری نشست فوق‌العاده اعضای سازمان اوپک انجام دهد تا بتوانیم از قیمت نفت دفاع کنیم و همچنین اعضاء به قوانین و مقررات داخلی احترام بگذارند.

مادورو تصریح کرد: کاهش مقطعی قیمت نفت به منظور ضربه زدن به روسیه و همچنین ضربه زدن به ونزوئلا صورت گرفته است که البته با گذشت زمان قیمت نفت بار دیگر افزایش خواهد یافت؛ روسیه ده میلیون بشکه نفت تولید می‌کند و آمریکا علیه این کشور اعلان جنگ اقتصادی کرده است.

وی خاطر شان کرد: علیرغم کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی دولت به برنامه اجتماعی خود در بخش بهداشت، آموزش، مواد غذایی و دیگر بخش‌ها ادامه خواهد داد؛ ما از قیمت نفت دفاع خواهیم کرد و قیمت‌ها بار دیگر افزایش خواهند یافت.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: ما خود را برای هر سناریویی آماده کردیم و هر میزان هم قیمت نفت کاهش یابد ما به فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی ادامه خواهیم داد؛

وی در آخر گفت: 82 دلار به ازای هر بشکه نفت قیمت مناسبی است برای نفت ما و در حال حاضر برخی شرکت‌های چند ملیتی نفتی هشدار داده‌اند که با قیمت‌های فعلی حاضر به تولید نیستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: