شنبه 18 اکتبر 14 | 15:47
امام‌جمعه اهل‌سنت گنبد کاووس

حکم اعدام شیخ نمر برخورد تکفیری با علمای اسلام است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در واکنش به صدور حکم اعدام شیخ نمر النمر، این حرکت آل سعود را یک برخورد تکفیری با علمای مذاهب اسلامی دانست که نشأت گرفته از افکار وهابیت است.


حکم اعدام شیخ نمر برخورد تکفیری با علمای اسلام استامام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در واکنش به صدور حکم اعدام شیخ نمر النمر، این حرکت آل سعود را یک برخورد تکفیری با علمای مذاهب اسلامی دانست که نشأت گرفته از افکار وهابیت است.

آخوند عدالباسط نوریزاد ضمن محکومیت صدور این حکم از سوی سردمداران آل سعود افزود: صدور چنین احکامی برای عالمی که در حال انجام وظیفه شرعی خود است هیچگونه مشروعیتی ندارد و حاکی از عدم وجود آزادی اندیشه و فکر در عربستان است.

آخوند نوریزاد تصریح کرد: مذاهب اسلامی باید در جهت تبلیغ مذهب خود آزاد باشند و نباید بنا به سلیقه ی شخصی چنین حکم هایی که با عقل و منطق مطابقت ندارد صادر شود، لذا ما علمای اهل سنت شهرستان گنبد این حرکت حکومت عربستان را شدیدا محکوم می کنیم.

وی ادامه داد : اهداف آل سعود تبلیغ مرام وهابیت است و سعی دارد این افکار را به همه مسلمانان تحمیل کند و هر کس با افکار آنان مخالفت داشته باشد در حد تکفیر با آنان برخورد می شود و این امر هیچگونه مطابقتی با اسلام که دین آزادی اندیشه است ندارد.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در پایان با عنوان این مطلب که اهل سنت افکار وهابیت را مرام ساختگی غرب می داند خواستار رسیدگی مجامع بین المللی در خصوص توقف اجرای این حکم شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: