سه‌شنبه 02 نوامبر 10 | 15:09

ولایت مطلقه فقیه و اشاره رهبری به کتابی از آقای منتظری

رهبر معظم انقلاب ضمن تأکید بر اطلاع قبلی‌شان از نظر ایشان به کتاب صلاه الجمعه مرحوم منتظری نیز اشاره می‌کنند که در آن کتاب نیز مرحوم منتظری به اعتقاد آیت الله بروجردی به «ولایت مطلقه فقیه» اشاره کرده‌اند.


تریبون مستضعفین- یکی از برنامه‌های رهبر معظم انقلاب در سفر اخیرشان به شهر مقدس قم بازدید از نمايشگاه دستاوردهای فرهنگی حوزه علمیه قم بود.

در این بازدید و به هنگام ورود رهبر معظم انقلاب به غرفه آثار آيت‌الله بروجردی، مسئول غرفه کتاب استفتائات تازه منتشر شده‌ی آیت الله بروجردی را به رهبری معرفی می‌کند و استفتائی را از جلد دوم این كتاب به رهبر معظم انقلاب نشان می‌دهد. غرفه دار در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که در این کتاب استفتائی از آقای بروجردی در مورد ولايت فقيه پرسيده شده است که در 10صفحه پاسخ داده شده است به طوری که در این پاسخ ایشان ولايت مطلقه فقيه را کاملاً  قبول داشته‌اند.

رهبر معظم انقلاب ضمن تأکید بر اطلاع قبلی‌شان از نظر آیت الله بروجردی به کتاب صلاه الجمعه  مرحوم منتظری نیز اشاره می‌کنند که در آن کتاب نیز مرحوم منتظری به اعتقاد آیت الله بروجردی به «ولایت مطلقه فقیه» اشاره کرده‌اند.

 1. محسن
  4 فوریه 2015

  اخوی ایشون در دوران تدریس ولایت فقیه ولایت مطلقه را باطل خواندن یعنی خیلی سال بعد از اون کتاب و در زمان قام مقامی

  • ناشناس
   10 جولای 2015

   امام آیت الله منتظری بعدا مطلبی گفتند که ظاهرا از گفته قبلیشان پشیمان بودند:
   یک عده بچه می آیند و شعار می دهند مرگ بر ولایت فقیه.ما ما برای ولایت فقیه کتاب نوشتیم…زمانی که نطفه شما ایجاد نشده بود ، ما برای ولایت فقیه مبارزه کردیم.حالا شدیم ضد ولایت فقیه؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.