شنبه 18 اکتبر 14 | 22:14
سردار دهقان در دیدار وزیر دفاع لبنان:

داعش و صهيونيست‌ دو روي يك سكه‌اند

سردار دهقان گفت: تروريست‌هاي داعش و صهيونيست‌هاي كودك‌كش دو روي يك سكه‌اند و با قتل عام انسان‌هاي بيگناه، نابودي زير ساخت‌هاي اقتصادي و تضعيف توان مقاومت در فلسطين، سوريه، لبنان و عراق امنيت و ثبات كشورهاي اسلامي را هدف گرفته‌اند.


IMG13395174
سردار دهقان گفت: تروريست‌هاي داعش و صهيونيست‌هاي كودك‌كش دو روي يك سكه‌اند و با قتل عام انسان‌هاي بيگناه، نابودي زير ساخت‌هاي اقتصادي و تضعيف توان مقاومت در فلسطين، سوريه، لبنان و عراق امنيت و ثبات كشورهاي اسلامي را هدف گرفته‌اند.

پس از استقبال رسمي وزير دفاع كشورمان از آقاي سمير مقبل معاون نخست وزير و وزير دفاع لبنان و  اداي احترام وي به شهداي گمنام دفاع مقدس نخستين دوره مذاكرات وزراي دفاع دو كشور برگزار شد.

سردار دهقان در اين دوره از مذاكرات طي سخناني با ابراز خرسندي از سفر وزير دفاع لبنان به جمهوري اسلامي ايران در اين برهه حساس منطقه‌اي، از لبنان بعنوان كشوري با تمدن و پيشينه تاريخي كه انبياء بزرگ الهي از آن برخاسته‌اند ياد كرد.

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران، با اشاره به پيوستگي‌ها و اشتراكات فراوان فرهنگي، اجتماعي و ديني ميان دو ملت تصريح كرد، لبنان بعنوان يك كشور مستقل، با ثبات و برخوردار از موقعيت ژئوپلتيك هميشه از جايگاه مهمي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران برخوردار بوده است و جمهوري اسلامي ايران همواره مدافع امنيت، استقلال و تماميت ارضي اين كشور بوده و خواهد بود.

سردار دهقان از روابط ممتاز و ارتقاء همكاري و رايزني‌هاي سودمند دو كشور در عرصه‌هاي مختلف ابراز خرسندي كرد و بر آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي گسترش بيش از پيش روابط دوجانبه با دولت لبنان در همه زمينه‌ها، تأكيد كرد.

وزير دفاع كشورمان، با تبيين شرايط حساس منطقه و اشاره به سياست‌هاي برخي كشورهاي فرامنطقه‌اي كه با هدف تضمين امنيت رژيم صهيونيستي و تضعيف حلقه‌هاي محيطي اطراف اين رژيم  جنگ افروز صورت مي‌گيرد گفت: از دل اين سياست غلط گروهك‌هاي تروريستي ريز و درشت با حمايت مالي – اطلاعاتي و نظامي غرب و برخي كشورهاي منطقه متولد شد كه داعش يكي از نمونه‌هاي آن است.

سردار دهقان با بيان اينكه، تروريست‌هاي داعش و صهيونيست‌هاي كودك‌كش دو روي يك سكه‌اند و با قتل عام انسان‌هاي بيگناه، نابودي زير ساخت‌هاي اقتصادي و تضعيف توان مقاومت در فلسطين، سوريه، لبنان و عراق امنيت و ثبات كشورهاي اسلامي را هدف گرفته‌اند، تصريح كرد تنها راه مقابله و رهايي از اين خطرات مهلك، وحدت، همبستگي و همكاري كليه عناصر مقاومت است.

وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران خاطر نشان كرد، دفاع جانانه مردم لبنان و فلسطين در جنگ‌هاي 33 روزه ، 22 روزه و 51 روزه نشان داد در سايه وحدت، همبستگي و مقاومت مي‌توان ضمن دفع خطر استيلاي متجاوزين و حفظ تماميت ارضي، زمينه ثبات و امنيت پايدار را فراهم كرد.

سردار دهقان، با ضروري توصيف كردن تقويت ارتش لبنان بعنوان مظهر اقتدار لبنان و سدي بزرگ در برابر اقدامات گروهك‌هاي تروريستي و اختلالات امنيتي، از لبنان بعنوان كشور خط مقدم جبهه مقاومت در برابر رژيم صهيونيستي ياد كرد و افزود: مقاومت لبنان متعلق به يك گروه و مذهب خاص نيست و همكاري ارتش لبنان و مقاومت با حمايت آحاد مردم اين كشور موجب افزايش توان لبنان در مقابله با تجاوزات رژيم صهيونيستي و تحركات گروهك‌هاي تروريستي شده است.

وزير دفاع كشورمان در پايان با تشريح توانمندي‌هاي دفاعي جمهوري اسلامي ايران كه با اتكاء به توان داخلي بدست آمده است، گفت: جمهوري اسلامي ايران با هدف تحكيم اقتدار ملي و تقويت امنيت لبنان، آماده است ضمن تأمين نيازمندي‌هاي ارتش لبنان، تجارب خود را براي مقابله با گروههاي تروريستي و تكفيري در اختيار ارتش اين كشور قرار دهد.

سمير مقبل معاون نخست وزير و وزير دفاع لبنان نيز در اين ملاقات با ابراز خرسندي از سفر به جمهوري اسلامي ايران گفت: ما در اين سفر قصد داريم موضوعات مورد علاقه و اهتمام دو كشور را مورد بحث و بررسي قرار دهيم.

وي گفت: لبنان در حال حاضر در شرايط خاصي به سر مي‌برد و كمك‌هاي جمهوري اسلامي ايران بعنوان يك كشور دوست بسيار مهم تلقي مي‌شود.
سمير مقبل گفت: گسترش همكاري‌هاي ايران و لبنان در همه زمينه‌ها از جمله در حوزه دفاعي مورد تأكيد است و اميدوارم اين سفر سرآغاز همكاري‌هاي مشترك و مؤثري را فراهم كند.

وي از رژيم  صهيونيستي و گروهك‌هاي تكفيري تروريستي بعنوان دشمنان لبنان ياد كرد و گفت: همه طوائف و گروه‌‌ها، همه سياسيون و همه مردم لبنان پشت سر ارتش لبنان قرار دارند و ارتش با اين پشتوانه از آمادگي كامل براي مقابله با دشمنان لبنان برخوردار است و حافظ امنيت اين كشور است.

وزير دفاع لبنان تصريح كرد: تجهيز ارتش لبنان به سلاح‌هاي مورد نياز و مدرن مي‌تواند قدرت عملياتي آن را در مقابله با گروه‌هاي تكفيري و تروريستي افزايش داده، اجازه ندهد ثبات و آرامش اين كشور خدشه‌دار شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: