سه‌شنبه 02 نوامبر 10 | 15:58

یک موسسه صهیونیستی: بدترین حاکمان جهان بر تل آویو حکومت می‌کنند

سایت های اینترنتی یهودیان آمریکا اعلام کردند: مهم ترین دستور کاراین نشست که این مسئله بشدت مورد بررسی قرار گرفت، بدتر شدن سطح کیفی رهبری در اسرائیل وسازمان های صهیونیستی جهانی بوده است.


چند روز پیش یک مرکز صهیونیستی موسوم به «موسسه برنامه ریزی سیاسی قوم یهود» با برگزاری نشستی ۳ روزه درقدس اشغالی برنامه و طرح های سال آینده را با تمام جنبه ها و در تمام سطوح در دستور کار خویش قرار داد.

به گزارش شبکه ندای قدس ، این موسسه صهیونیستی یکی از بزرگترین مراکز جهانی برنامه ریزی صهیونیست ها بشمارمی رود که در سال 2002 توسط آژانس یهود از قدیمی ترین سازمان صهیونیست جهانی اجریی سیاستهای نظامی تشکیل شد و این سازمان نقش مهمی را در ساخت شهرکها و مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی ازپایان قرن نوزدهم وآغاز قرن بیستم ایفا می کند.

آژانس یهود “دینیس روس” هماهنگ کننده فرایند سیاسی یهودیان مقیم در آمریکا را به عنوان مدیر کل این موسسه انتخاب کرد و او همچنان حتی پس از انتخابش در دولت اوباما به عنوان مسول سیاست خارجی آمریکا در بخش خاورمیانه به این پست اشتغال دارد.

آژانس یهود بودجه سالانه را به ارزش بیش از یک میلیون دلار برای هزینه های این موسسه یاد شده اختصاص داده به اضافه مبالغ دیگری را هم دراختیار سرمایه داران یهود صهیونیست در اروپا و آمریکا قرار داد .

این امر باعث شده تا موسسه برنامه ریزی سیاست قوم یهود درهزینه هایش با مرکزمطالعات امنیت جهانی واستراتژی نظامی هرتزلیا درسرزمین های اشغالی 1948 به رقابت بپردازد. به دلیل اهمیت جایگاه این موسسه درمطالعات و بررسی افکار برای یک محقق دشواراست به جایگاهی که روس برای ارتباط با اسرائیل نه آمریکا اختیار کرده دست یافت، گویی که مقر اصلی آن در تل آویو می باشد.

روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد: موسسه مذکور نشستی را تحت عنوان “آینده قوم یهود” درشهر قدس اشغالی برگزار کرد و پنج برنامه را در دستور کار خویش قرارداد که عبارتند از: مقابله با تلاش ها هدفمند جهت سلب مشروعیت ازرژیم اشغالگر اسرائیل، توافق برسراختلاف نظرها درباره اینکه چه کسی یهودی است، فرایند سازش، نقش یهود در جهان و خطرات فرا روی اسرائیل باهدف تعیین یک استراتژی فراگیر برای سال های آینده .

یکی از موارد و مسائل بحث شده دراین نشست بررسی آینده قوم یهود تا سال 2030 بود و همچنین خطرات فرا روی رژیم صهیونیستی و یهودیان جهان در دو دهه آینده مانند تناقض درتعداد یهودیان به سبب ازدواج های مختلط و دست شستن از هویت یهودی مشخص گردید .

سایت های اینترنتی یهودیان آمریکا اعلام کردند: مهم ترین دستور کاراین نشست که این مسئله بشدت مورد بررسی قرار گرفت، بدتر شدن سطح کیفی رهبری در اسرائیل وسازمان های صهیونیستی جهانی بوده است.

این نکته باعث بروز اختلافات میان تعدادی از رهبران تل آویو و یهودیان جهان شد زیرا اکثر انتقادات پژوهشگران و محققان از کاهش سطح پایین رهبران کابینه اسرائیل در مقایسه با نسل بنیانگذاران این رژیم بود.

تعدادی از تحلیلگران سیاسی شرکت کننده در این نشست گفتند که موضوع افزایش جمعیت فلسطینیان در سرزمین های اشغالی سال های 1948 و1967 زنگ هشدار بزرگی را علیه پروژه صهیونیستی (رژیم اسرائیل ) به صدا درآورده و باید راه حل مناسبی برای خلاص شدن از خطرات آن طی دهه سال آینده یافت .

برخی دیگراز صهیونیستها معتقدند که علاج یافتن پاسخ مثبت به درخواست های مکرر کابینه های تل آویو از فلسطینیان برای برسمیت شناختن رژیم اسرائیل وارد کردن یک شوک الکتریکی است تا تل آویو به این هدف برسد.

به گفته آنها فلسطینیان بدون اینکه رهبران جهان طرفداررژیم اسرائیل جرات اعلام دفاع از اسرائیل در برابرافکار عمومی را پیدا کنند، با پاسخ منفی مواجه خواهند شد.

صرف نظر ازاستراتژی که این مرکز صهیونیستی مشخص کرده است ، به نظر می رسد روشن است که جنبش صهیونیست و اسرائیل همیشه به تشکیل سازمان های جدیدش و موسسات پژوهشی و چارچوب هایی که پروژه صهیونیستی را هدایت می کند ، پایبند است تا جایی که این امرباعث شده بیش از 11 میلیون یهودی به این سازمان ها دسترسی پیدا کنند و شمار آنها افزایش یابد .به زعم صهیونیستها اهمیت این سازمان های موجود در کشورهای اروپایی بسیار زیاد است زیرا در خود دهها میلیون شهروند را جای داده است .

اگرتعدادی ازچنین موسسات و سازمان های یهودی و اسرائیلی را با تعدادی از مراکز تحقیقاتی و سازمان های سیاسی مطالعاتی مقایسه کنیم ، متاسفانه توازن قوی دراین زمینه اغلب به سود منافع رهبران پروژه صهیونیستی تمایل پیدا می کند.

اشاره می شود ، اینها تبلیغات و فرا فکنی هایی است که صهیونیستها برای جذب یهودیان به سوی خویش تلاش می کنند زیرا امروز حتی اکثر یهودیان از صهیونیستهای حاکم در تل آویو متنفرند و سیاست های آنها انتقاد می کنند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.