سه‌شنبه 21 اکتبر 14 | 22:11

رکود را گذراندیم اما با رونق فاصله داریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد ۱۰ درصدی صنعت و معدن کشور طی سه ماهه اول سال و رشد مثبت تولیدات کالاهای منتخب طبق آمار بانک مرکزی حاکی از این است که رکود را پشت سر گذاشته ایم ولی هنوز با رونق اقتصادی فاصله داریم.


images (1)

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد ۱۰ درصدی صنعت و معدن کشور طی سه ماهه اول سال و رشد مثبت تولیدات کالاهای منتخب طبق آمار بانک مرکزی حاکی از این است که رکود را پشت سر گذاشته ایم ولی هنوز با رونق اقتصادی فاصله داریم.

محمد رضا نعمت زاده دیشب درجمع بازنشستگان وزارت صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت: بسیار علاقمندم که از ایجاد سازمان های غیردولتی اجتماعی ، آموزشی و فرهنگی و … توسط بازنشستگان حمایت کنم و شما بازنشستگان عزیز نباید با برون رفت از کارهای رسمی از کار منفک شوید بلکه باید جوانهای بیشتری جایگزین شما شوند و از تجربیات شما در پیشبرد امور جامعه استفاده شود.
نعمت زاده در این نشست که به مناسبت 25 ذی حجه روز تکریم خانواده و بازنشستگان برگزار شد ، اضافه کرد : نسل جوان به کار مولد نیاز دارد و صنعت و معدن و تجارت هم که حدود یک ثلث اقتصاد ملی را تشکیل می دهد حکم پیشران را در تحولات رونق دارد و امیدواریم با کمک صنعتگران ، معدنکاران و صادر کنندگان و تجار بتوانیم حرکتهای بیشتری در جهت رونق اقتصادی ایجاد کنیم.
نعمت زاده اظهار کرد: شما بازنشستگان و تجربیات شما قطعا چه در بخش های فنی و کارشناسی و اداری و مالی و اجرایی و چه اجرای پروژه ها می تواند موثر واقع شود.
وی ادامه داد: جوانان به مربی نیاز دارند وشما می توانید مربیان خوبی برای نسل آینده باشید.
در این مراسم همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : این نشست آغاز یک حرکت نو برای ارتباط بیشتر بازنشستگان با مجموعه وزارتخانه است .
علی یزدانی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی منسجمی از بازنشستگان این وزارتخانه نداریم افزود : بر اساس آمار موجود بیش از 3500 بازنشسته داریم که 1500 نفر عضو کانون بازنشستگان این وزارتخانه هستند .
وی برگزاری این مراسم را بنابر تاکید وزیرعنوان کرد و افزود : طی 17 سال گذشته چنین حرکت جمعی شکل نگرفته بود و انشاءاله تداوم یابد.
در ادامه مراسم رییس کانون بازنشسگان وزارت بازرگانی سابق با اشاره به سابقه شکل گیری این کانون افزود : تاسیس کانون بازنشستگان موضوعی شعاری نیست بلکه از ضروریات و واجبات است.
گلچهره شاه کرمی اضافه کرد : کانون جایی است برای مراجعه بازنشستگان و امیدواریم برنامه های سیاحتی و زیارتی و کنفرانس ها و .. در این مجمع شکل بگیرد.
در این نشست صمیمانه بازنشستگان وزارت صنعت ، معدن و تجارت نیز بر استفاده از اطلاعات و بهره گیری از تجارب آنان تاکید کردند.
محمد جعفرلاری که قبل از باز نشستگی  18 سال مدیر کل صنایع برق و الکترونیک و 6 سال مشاور تولید  وزارت صنایع و معادن سابق بوده است ایجاد اتاق فکر را در هر شاخه از صنعت و معدن و تجارت مفید عنوان کرد و گفت : با تشکیل این اتاقهای فکر صنعتگران و مسوولین اجرایی می توانند تجربیات مفید خود را در اختیار مسوولین فعلی قرار دهند تا راه رفته دوباره پیموده نشود.
به گفته وی ذخایر خوبی از نیروهای انسانی مفید و با تجربه در بین بازنشستگان هست که بعضا بلا استفاده می ماند.
همچنین محمد رضا منصوری میری کارشناس مسوول اداره کارگزینی وزارت صنایع و معادن سابق بر راه اندازی اتاق فکر در رسته های امور اجتماعی ، اداری ، مالی و مهندسی و .. تاکید کرد و گفت : این اقدام باعث انتقال تجارب از نسلی به نسل بعد می شود.
وی برگزاری نشست های صمیمانه و تقدیر از بازنشستگان را تقدیر از زحمات سالهای طولانی خدمت آنان در حوزه های صنعت ، معدن و تجارت عنوان و بر تداوم این حرکت تاکید کرد.
در انتهای این مراسم از یازده نفر از بازنشستگان سال قبل وزارت صنعت ، معدن و تجارت به نمایندگی از سایر بازنشستگان و به میمنت دولت یازدهم از سوی وزیر و معاونین وی با اهدای لوح تقدیر سپاسگذاری و تقدیر شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.