پنج‌شنبه 23 اکتبر 14 | 16:23
محصول جدید کمپانی برادران وارنر

دخل و خرج سه گانه «هابیت» اعلام شد

در حالی که اعلام شد سه گانه «هابیت» با صرف بودجه‌ای معادل 745 میلیون دلار ساخته شده گفته شده است انتظار می رود این مجموعه بیش از 3 میلیارد دلار فروش کند.


IMG14331700
در حالی که اعلام شد سه گانه «هابیت» با صرف بودجه‌ای معادل 745 میلیون دلار ساخته شده گفته شده است انتظار می رود این مجموعه بیش از 3 میلیارد دلار فروش کند.

محصول جدید کمپانی برادران وارنر به کارگردانی پیتر جکسون با نمایش دو فیلمش تاکنون بیش از 2 میلیارد دلار در بازار جهانی فروش کره است. این در حالی است که برای ساخت هر سه قسمت این فیلم در نیوزیلند 745 میلیون دلار هزینه شده است.

کمپانی برادران وارنر برای ساختن این فیلم‌ها یک شرکت در نیوزیلند راه اندازی کرد و گزارش سالانه این کمپانی که به تازگی منتشر شده و در دسترس مردم قرار گرفته است، نشان دهنده دخل و خرج این فیلم تاکنون است.

برمبنای این گزارش ساخت این فیلم که تا مارس 2014 (اوایل فروردین امسال) ادامه داشت 745 میلیون دلار هزینه برده است. این فیلم در قالب جدیدی ساخته شده که تاکنون هیچ فیلمی ساخته نشده و 48 فریم در ثانیه و به صورت سه بعدی ساخته شده است. این هزینه سه برابر هزینه‌ای است که جکسون برای ساخته سه گانه «ارباب حلقه ها» مصرف کرده بود.

اولین بار در سال 2007 اعلام شد این فیلم ساخته می شود و آن موقع در نظر بود تا این فیلم در قالب دو قسمت روی پرده برود و برآوردها برای ساخته شدنش حدود 150 میلیون دلار بود. اما بعد این فیلم در قالب یک سه گانه ساخته شد و قسمت اول آن با عنوان «هابیت: یک سفر غیرمنتظره » موفق به فروشی معادل یک میلیارد و 100 میلیون دلار شد. قسمت دوم این مجموعه با عنوان «هابیت: ویرانی اسماگ» نیز در بازار جهانی 958 میلیون دلار فروخت.

این استودیو موفق شد تا 122 میلیون دلار تخفیف مالیاتی از نیوزیلند بگیرد که راه حلی از سوی دولت این کشور است تا بتواند فیلم‌های با بودجه بالا را برای ساخت به این کشور بکشاند. در این گزارش اعلام نشده که برای ساخت قسمت سوم این مجموعه چقدر هزینه شده است. این فیلم با عنوان «هابیت: نبرد پنج ارتش» در ماه دسامبر امسال اکران می شود.

فیلم بزرگ بعدی ساخته شدن سه گانه پرهزینه جیمز کامرون از «اواتار» خواهد بود. این فیلم نیز در نیوزیلند ساخته می‌شود و دولت نیوزیلند با استقبال از این کار قراردادهای لازم با کمپانی فاکس قرن 21 و کمپانی «لایت استورم» کامرون منعقد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: