جمعه 24 اکتبر 14 | 20:30
وزیر انرژی ارمنستان از ایران درخواست کرد

درخواست ارمنستان برای افزایش واردات گاز

وزیر انرژی ارمنستان از ایران درخواست کرد تا واردات گاز خود را به منظور تهاتر با برق به میزان سالانه 2 میلیارد متر مکعب افزایش دهد.


13911030000646_PhotoA

وزیر انرژی ارمنستان از ایران درخواست کرد تا واردات گاز خود را به منظور تهاتر با برق به میزان سالانه 2 میلیارد متر مکعب افزایش دهد.

وزیر نفت در دیداری که هفته گذشته با وزیر انرژی ارمنستان بدون حضور خبرنگاران و اطلاع رسانی روابط عمومی وزارت نفت برگزار کرد، در مورد تهاتر گاز با برق بایکدیگر بحث و گفت‌وگو کردند.

براساس این گزارش آرمن موسیسیان، وزیر انرژی ارمنستان تابستان سال جاری اعلام کرده بود: ایروان آماده خرید سالانه حدود دو میلیارد مترمکعب گاز از ایران است، ایران و ارمنستان سال 1383 قراردادی به منظور تهاتر گاز و برق امضا کردند که مطابق با این توافق، قرار بود حجم صادرات گاز ایران تا سال 2010 میلادی به یک میلیارد متر مکعب در سال افزایش یابد.

براساس این قرارداد، به‌طور متوسط روزانه باید بیش از یک میلیون متر مکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات مرزی نوردوز به این کشور همسایه صادر شود که برای انتقال گاز طبیعی به ارمنستان خط لوله‌ای به قطر 30 اینچ و به طول 113 کیلومتر حدفاصل تبریز تا مرز ارمنستان ساخته شده است.

مدت قرارداد تهاتر گاز ایران و برق ارمنستان را 20 ساله بوده که قرارداد صادرات گاز ایران به ارمنستان یک قرارداد چهار جانبه میان شرکت ملی صادرات گاز ایران، شرکت توانیر، شرکت ایروان تی پی پی و شرکت برق ارمنستان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: