چهارشنبه 03 نوامبر 10 | 11:41

استقبال از نمایشگاه هنرمند پاکستانی؛ دیدار وزیر فرهنگ از نمایشگاه

خوشبختانه نمایشگاه از روز دوشنبه با موفقیت کار خود را آغاز نمود و مورد توجه واقع شد. در همین راستا دیروز وزیر فرهنگ و ازشاد اسلامی نیز از آن بازدید نمود و سه عدد از تابلوهای استادعمران سلطان را نیز خریداری کرد تا بدین وسیله کمکی به مردم پاکستان کرده باشد.


تریبون مستضعفین – چندی پیش خبری در مورد استاد خط پاکستانی منتشر کردیم که برای کمک به مردم سیل زده کشورش تابلوهای نقاشی‌خط خود را در نمایشگاهی برای فروش قرار داده بود که متاسفانه به دلیل عدم تبلیغات کافی با استقبال مواجه نشده بود. بعد از آن پیگیری‌ها از سوی عده‌ای از دانشجویان دانشگاه تهران برای برقراری دوباره نمایشگاه، این بار در دانشگاه تهران انجام پذیرفت و زمان و مکان نمایشگاه اعلام شد.

خوشبختانه نمایشگاه از روز دوشنبه با موفقیت کار خود را آغاز نمود و مورد توجه واقع شد. در همین راستا دیروز وزیر فرهنگ و ازشاد اسلامی نیز از آن بازدید نمود و سه عدد از تابلوهای استادعمران سلطان را نیز خریداری کرد تا بدین وسیله کمکی به مردم پاکستان کرده باشد. همچنین وزیر ارشاد در تقدیر از عمل هنرمند پاکستانی دستخطی بدین مضمون نوشتند:

«من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم

حادثه غمبار سیل پاکستان برای مردم مسلمان ایران نیز تأسف بار بود و در این مدت تلاش کردند که با مساعدتهای خود عملاً غمگساری و همدری نمایند. تاکید رهبر فرزانه انقلاب سبب شد که دولت نیز مساعدت بیشتری بنماید. اینک که در آستانه فصل سرما هستیم می طلبد همه اقشار به ویژه هنرمندان عزیز پیشگام حمایت از مردم پاکستان شوند. این نمایشگاه نیز تلاشی خداپسندانه در این جهت است. انشاء ا… که اهالی هنر و فرهنگ ایران عزیز نیز اقدامات موثری انجام دهند. از هنرمند عزیز پاکستانی و برادران عزیز دست اندرکار نمایشگاه تشکر و قدردانی می کنم.
سید محمد حسینی | ۱۳۸۹/۸/۱۱»

عمران سلطان احمد در این نمایشگاه ۲۸ عدد از تابلوهای خود را برای فروش در معرض دید علاقمندان قرار داده است. قرار است استاد عمران سلطان، پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۵ در آتلیه یکی از اساتید خط ایران، استاد آریامنش حضور داشته باشند و با دانشجویان آن استاد کارگاهی برگزار کرده و تبادل تکنیک نمایند.
قابل ذکر است آتلیه استاد آریامنش قصد دارد از استاد عمران سلطان تقدیر به عمل آورد.

عمران سلطان احمد روز جمعه عصر به مشهد مقدس مشهد رفته و از آن‌جا راهی لاهور می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.