چهارشنبه 03 نوامبر 10 | 10:00

وقتی ضدانقلاب از یک جستجوی ساده‌ی اینترنتی هم عاجز می‌شود!

اگرچه شمارش کلیدواژه‌ای خاص آنهم در چند سخنرانی محدود، مبنای مضحکی برای اثبات یا نفی توجه و تآکید سخنران به آن موضوع خاص است اما از آن مضحک‌تر زمانی خواهد بود که کسانی که اساس کار خود را چنین مبنایی قرار می‌دهند، به ابزار آن که یک جستجوی ساده است آشنایی نداشته باشند!


تریبون مستضعفین- باوجود گذشت چندین روز از پایان سفر ده روزه‌ی رهبر معظم انقلاب به قم، هنوز هم شاهد انتشار تحلیل‌های بسیاری از این سفر در رسانه‌های مختلف هستیم. از نکات جالب این سفر همین بس که همزمان با شنیده شدن زمزمه‌ی چنین سفری – و قبل از اعلام رسمی – بشدت مورد توجه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و همین خبر غیررسمی هم کافی بود خبرها، تحلیل‌ها و گزارش‌هایی از این سفر در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گیرد.

با آغاز رسمی سفر رهبر انقلاب و به دلیل موقعیت زمانی و مکانی این سفر شاهد بودیم که فضای حاکم بر رسانه‌ها به شدت تحت تأثیر این رویداد مهم قرار گرفت و میزان استقبال مردمی و دیدار مراجع معظم تقلید با رهبر معظم انقلاب و بیانات ایشان در دیدارهای مختلف شاه بیت اصلی این رسانه‌ها در انعکاس خبر این سفر گردید.

در این میان روایت رسانه‌های ضدانقلاب از این سفر به نوبه خود جالب و خواندنی است. اگرچه سیاست این رسانه‌ها همواره بر دروغ پراکنی استوار بوده است در انعکاس این سفر نیز همچنان شاهد بودیم که بر اصول غیراخلاقی خود پایبند ماندند و رویه‌ی سابق خود که «جعل خبر» و «بزرگنمایی هیچ» بوده است را رعایت کردند!

رسانه‌های ضدانقلاب و سایت‌های متعلق به جنبش دروغین سبز اگرچه از ابتدا با خبرسازی‌های جعلی و به بهانه‌ی مخالفت مراجع و عدم وجود پایگاه مردمی، شایعه‌ی لغو سفر توسط حکومت را در دستور کار خود قرار دادند اما بعد از وقوع سفر و استقبال به یادماندنی و بی‌نظیر مردم قم و دیدارهای گرم و صمیمانه‌ی مراجع تقلید با رهبر معظم انقلاب مجبور به عقب نشینی شدند و در یک چرخش مضحک، سیاست جدید سکوت و بی‌تفاوتی را در دستور خود قرار دادند که این سیاست هم دیری نپایید و اهمیت این سفر آنان را ناگزیر به انعکاس خبرهای این سفر کرد.

اعضای اتاق‌ فکر سایت‌های مخالف نظام، پس از شکست در سیاست‌های قبلی خود در پوشش خبر سفر رهبری، سیاست تفسیر برأی گفتمان رهبر ایران در سفر قم را پیش گرفتند و در اولین پروژه از این سیاست، به بزرگنمایی کلیدواژه‌ی میکروب سیاسی در بیانات رهبر معظم انقلاب و تحلیل‌های جهت‌دار و دروغ خود در این زمینه پرداختند.

توجه به گفتمان رهبری و سپس تفسیرهای مناقشه‌آمیز از آن، اگرچه با هدف القاء تصوری غلط از بیانات رهبری به مخاطب صورت می‌گیرد اما همین سیاست گاهی آنقدر پیش پاافتاده و کاملاً دروغ توسط این سایت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است که هر مخاطبی را هم به خنده وا می‌دارد!

به تازگی سایت جرس در مطلبی با عنوان «تحلیل گفتمان رهبر ایران در سفر قم» آمار کلید واژهای رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های سفر ده روزه به قم را منتشر کرده است و با توجه به این آمار نتیجه گیری مورد نظر خود را ارائه داده است!

این سایت که انعکاس دهنده مواضع سران فتنه و حامی آنان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر نیز بوده است با اذعان به اهمیت سفر رهبر ایران به قم در مطلب خود آورده است:

« ارزیابی انجام شده نشان می دهد که واژه های “حوزه”، “اسلام” و “دشمن” به ترتیب بیشترین تاکید را در سخنرانی های رهبر جمهوری اسلامی به همراه داشته و عبارت ” ایران ” با کمترین توجه و تاکید از سوی وی روبرو بوده است»

با نگاهی به جدول منتشر شده و تعداد دفعات نوشته شده برای هرکدام از این کلیدواژه‌ها و سپس مقایسه با آمار واقعی آن در بیانات رهبری، در ابتدا هر مخاطبی را به توانایی تحلیل گران این سایت‌ها در یک سرچ ساده به شک می‌اندازد چه رسد به اینکه برای تحلیل آنها نیز ارزشی قائل شود!

به عنوان مثال تعداد کل کلیدواژی به کار رفته‌ی «ایران» در بیانات رهبری دو بار ذکر شده است که با جستجویی ساده در سایت رهبر معظم انقلاب مشخص می‌شود تنها در دیدار با بسیجیان 12بار کلمه ایران توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده است درحالیکه در این سایت صفر آمده است!

اگرچه شمارش کلیدواژه‌ای خاص آنهم در چند سخنرانی محدود، مبنای مضحکی برای اثبات یا نفی کلی توجه و تأکید سخنران به آن موضوع خاص است اما از آن مضحک‌تر زمانی خواهد بود که کسانی که اساس کار خود را چنین مبنایی قرار می‌دهند، به ابزار آن که یک جستجوی ساده است آشنایی نداشته باشند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.