یکشنبه 26 اکتبر 14 | 12:12
چمران در مراسم یادواره 140 شهید مسجد امام حسن مجتبی(ع):

سیاست‌های فرهنگی در کشور ما متغیر است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سیاست‌های فرهنگی در کشور ما متغیر است و متاسفانه با تغییر دولتها دستخوش تغییر و از مدار حرکت اعتدالی خارج می‌شود.


13930402000138_PhotoA

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سیاست‌های فرهنگی در کشور ما متغیر است و متاسفانه با تغییر دولتها دستخوش تغییر و از مدار حرکت اعتدالی خارج می‌شود.

مراسم یادواره 140 شهید مسجد امام حسن مجتبی (ع) محله نازی آباد تهران با حضور خانواد‌ه‌های معظم شهدا، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، سید محسن اسدی شهردار منطقه 16 و جمعی ازمدیران شهری و شهروندان در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

مهدی چمران در مراسم یادواره 140 شهید مسجد امام حسن مجتبی (ع) محله نازی آباد تهران طی سخنانی گفت: انقلاب اسلامی ما الهام گرفته از محرم و عاشوراست. اگر قیام عاشورا نبود امروز مشخص نبود که بر سر اسلام چه آمده بود.

وی با بیان اینکه ما هرچه داریم از کربلا و عاشورا داریم، اظهار داشت: زنده ماندن اسلام و به ویژه تشیع پیوند ناگسستنی با نام امام حسین(ع) دارد و امنیتی که به واسطه انقلاب اسلامی بر ایران حاکم است مدیون عاشوراست.

چمران افزود: با وجود همه شیعه کشی‌ها و ستم‌هایی که بر شیعیان روا داشته‌اند شیعیان هنوز هم زنده هستند و این به برکت خون سالار شهیدان است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رمز پیروزی انقلاب اسلامی، حسینی بودن این نهضت بود، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس منتج به نتیجه شد چون شعار ما این بود که راه قدس از کربلا میگذرد. دشمن ما دشمن کمی نبود چون قدرتهای دنیا حمایتش می‌کردند؛ زمانی که صدام به ایران حمله کرد 12 لشگر داشت و وقتی جنگ تمام شد بالغ بر 70 لشگر داشت!

چمران با بیان اینکه امثال یاسر عرفات و محمود عباس نتوانستند بر صهیونیستها پیروز شوند چون راهشان راه حسین(ع) نبود، گفت: در مقابل، حماس و حزب الله راه حسین(ع) را در پیش گرفت‌ اند که توانستند صهیونیستها را در جنگ های 33 روزه، 22 روزه و 50 روزه شکست دهند.

وی که در مراسم یادواره 140 شهید مسجد امام حسن مجتبی(ع) نازی آباد تهران سخن می‌گفت، افزود: فرهنگ در کشور ما متولی ندارد و هر چه تلاش کردیم یک شفافیتی در این زمینه حاصل شود متاسفانه نشد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: سیاست‌های فرهنگی در کشور ما متغیر است و متاسفانه با تغییر دولتها دستخوش تغییر و از مدار حرکت اعتدالی خارج می‌شود.

چمران با تاکید بر اینکه هویت ما هویتی فرهنگی و حسینی است و دشمن تلاش می‌کند این هویت حسینی را از ما بگیرد، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی سیاستهای فرهنگی باید در راستای حفظ هویت حسینی تصویب و اجرا شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران شهدای انقلابی و دفاع مقدس را بارزترین نماد هویت حسینی ایرانیان دانست و گفت: حتی اگر کسی ملی گرای محض هم باشد باید یاد شهدا را زنده و گرامی بدارد که کشور ما را از تجاوز حفظ کردند.

وی تصریح کرد: همه ما باید با پیروی از رهبر معظم انقلاب، نبرد فرهنگی و نبرد علمی را مردانه جدی بگیریم.

در پایان این مراسم از خانواده معظم 140 شهید و ایثارگر مسجد امام حسن مجتبی(ع) نازی آباد با تقدیم هدایایی تقدیر به عمل آمد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: