چهارشنبه 03 نوامبر 10 | 08:42

انتقاد شديداللحن اردوغان از آمريكا و اتحاديه اروپا

نخست وزير تركيه با انتقاد شديداللحن از آمريكا و مقامات اروپايي به عنوان حاميان كانون‌هاي طرفدار تروريسم گفت: آنها ما را تنها گذاشته‌اند و اين اقدام آنها از حافظه ملت تركيه پاك نخواهد شد.


رجب طيب اردوغان طي سخناني گفت: در برخي از كشورهاي اروپايي حتي در شرايط كنوني كانون‌ها، بنيادها و همچنين مراكزي تحت لواي رسانه آزادانه در حال فعاليت هستند كه اينها با گروه‌هاي تروريستي ارتباط دارند و اين ارتباط ثابت شده است.
وي افزود: برخي از كشورهاي اروپايي عليرغم تمامي هشدارها، تمامي درخواست‌هاي ما و تمامي مداركي كه به آنها ارائه مي دهيم هنوز هم از حمايت مستقيم يا غير مستقيم از تروريسم خودداري نمي‌كنند.

نخست وزير تركيه در ادامه سخنانش با اشاره به حادثه تروريستي ميدان تقسيم استانبول گفت: تروريسم، چنانكه در عمليات‌هاي خود در نيويورك، در لندن يا در مادريد ايجاد فضاي ترس و وحشت و عقب‌نشيني از موضع اتخاذ شده را در نظر دارد، در استانبول هم به همان منظور وارد عمل مي‌شود. تروريست‌ها تنها مي خواهند كه ما دچار ترس و واهمه شويم و پا به عقب بگذاريم.

اردوغان سپس كشورهاي دنيا را به برداشتن گام‌هاي جدي و عملي در راه مبارزه با تروريسم فراخواند و گفت: از آنجا كه تروريسم ارتباط دوستانه، احترام متقابل و فرهنگ همزيستي را مورد هدف قرار مي دهد من از تمامي كشورهاي دنيا و از تمامي دوستانمان انتظار حمايت صميمانه دارم. مطمئنا قبول داريد كه با اظهارات خشك و خالي، بكار بردن سياستي زودگذر جهت رفع تكليف، بي اهميت شمردن موضوع يا بكاربردن سياست سرگرم كردن كاري پيش نمي‌رود.

وي در ادامه سخنانش با بيان اينكه استانبول و تركيه اين حمله صورت گرفته عليه انساندوستي، آزادي و دموكراسي در اين كشور را پشت سر خواهد گذاشت، افزود: وقتي كه ريشه تروريسم خشكانده شود و مسئله ترور ديگر مطرح نباشد ما ممكن است كه غصه‌ها و مصيبت‌هاي مربوط به اين دوران را فراموش كنيم، اما اين را هم مي‌خواهم بگويم كه آنها ما را تنها گذاشته‌اند[در امر مبارزه باتروريسم] و ما آنها را نخواهيم بخشيد و از حافظه تاريخي ‌ما هم پاك نخواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.