چهارشنبه 03 نوامبر 10 | 10:30

پیشگیری از شبهات مهمتر از پاسخگویی است

آ‎یت‌الله مرتضی مقتدایی اظهار داشت: پاسخگویی به شبهات یکی از نیازهای ضروری جامعه است، به خاطر اینکه نه تنها مطالبی در داخل کشور به صورت شبهه به جوانان القا می‌شود، بلکه در خارج از کشور نیز برنامه‌های وسیعی در این زمینه طراحی شده است.


مدیر حوزه‌های علمیه پیشگیری از القای شبهات را مهمتر از پاسخگویی به آنها دانست.
آ‎یت‌الله مرتضی مقتدایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد پاسخگویی به شبهات در داخل و خارج کشور توسط حوزه‌های علمیه اظهار داشت: پاسخگویی به شبهات یکی از نیازهای ضروری جامعه است، به خاطر اینکه نه تنها مطالبی در داخل کشور به صورت شبهه به جوانان القا می‌شود، بلکه در خارج از کشور نیز برنامه‌های وسیعی در این زمینه طراحی شده است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف استکبار جهانی این است که می‌خواهد جوانان ما را از اسلام و خدا و پیغمبر(ص) و نظام اسلامی منحرف کند.
مدیر حوزه‌های علمیه تاکید کرد: آنها شبهات دامنه‌دار و وسیعی مطرح می‌کنند که باید به این شبهات پاسخ داده شود.

مقتدایی با اشاره به ایجاد دفتر پاسخگویی به شبهات در حوزه‌های علمیه اظهار داشت: تعدادی از فضلای حوزه در این مرکز شبهات مختلف را از تمام رسانه‌های جمعی و سایت‌های اینترنتی رصد و جمع‌آوری می‌کنند و پس از دسته بندی، آنها را به گروه‌هایی که از فضلای حوزه در بخش مختلف احکام‏، تاریخ، فقه و… تشکیل شده، می‌دهند.
وی ادامه داد: این گروه‌ها نیز پس از مطالعه این شبهات، پاسخ‌های علمی مرتبط با آن را تهیه و ارسال می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه بر لزوم پیشگیری از القای شبهات تاکید کرد و افزود: من به فضلای حوزه تاکید می‌کنم که تنها شبهاتی که القا می‌شوند را رصد نکنند بلکه زمینه شبهاتی که بوجود آمده که می‌خواهد بعدا القا شود را شناسایی و پیشگیری کنند، یعنی قبل از القای شبهات به آنها پاسخ داده شود.
مقتدایی تصریح کرد: مرکز پاسخگویی به شبهات مشکلاتی دارد که اگر این مشکلات برطرف شود این مرکز بهتر از گذشته می‌تواند فعالیت کند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.