چهارشنبه 03 نوامبر 10 | 09:03

سریال‌های ایرانی، نگرانی جدید وهابیت

هم اکنون چند سریال ایرانی در حال پخش از شبکه های معروف ماهوازه ای عربی است و این سریال ها نیز به دلیل رعایت مسایل اخلاقی و داشتن پیام های فرهنگی بسیار مورد توجه مردم واقع شده است. مراکز تبلیغی وهابیت با ابراز نگرانی شدید از شبکه های ماهواره ای و مردم عرب زبان از سریال های ایرانی نسبت به تاثیرات فرهنگی و مذهبی این برنامه ها بر روی مردم کشورهای عربی هشدار داده است.


بخش سریال های ایرانی از شبکه های ماهواره ای عربی و استقبال گسترده مردم در کشورهای عربی از این سریال ها موجب نگرانی جریان های وهابی شده است.

مراکز تبلیغی وهابیت با ابراز نگرانی شدید از شبکه های ماهواره ای و مردم عرب زبان از سریال های ایرانی نسبت به تاثیرات فرهنگی و مذهبی این برنامه ها بر روی مردم کشورهای عربی هشدار داده است.

در همین راستا روزنامه الریاض عربستان با انتشار مطلبی، از پخش سریال های متعدد ایرانی از شبکه های مختلف ماهواره ای عربی انتقاد کرده و آن را نشانه نفوذ فرهنگی ایران در منطقه دانسته است.

این روزنامه با درج تصاویری از برخی سریال های در حال پخش ایرانی، به راه اندازی شبکه آی فیلم که به پخش فیلم ها و سریال ها ایرانی به زبان عربی اختصاص دارد اشاره کرده و افزوده است: با پیگیری نمودن اخبار پخش سریال های ایرانی از شبکه های ماهواره ای عرب زبان و تاسیس شبکه آی فیلم ایران به خوبی روشن می شود که هدف ایران از این کار همکاری مشترک نیست بلکه این کار برای استفاده از این سریال ها در رساندن پیام های فرهنگی، سیاسی و ایدئولوژیک است.

گفتنی است پیش از این نیز پخش سریال های ایرانی یوسف پیامبر و مریم مقدس با استقبال گسترده مردم در کشورهای عربی مواجه شده بود.

هم اکنون چند سریال ایرانی در حال پخش از شبکه های معروف ماهوازه ای عربی است و این سریال ها نیز به دلیل رعایت مسایل اخلاقی و داشتن پیام های فرهنگی بسیار مورد توجه مردم واقع شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.