چهارشنبه 29 اکتبر 14 | 08:46
وزیر امنیت داخلی آمریکا خبر داد

سطح امنیتی در آمریکا افزایش می‌یابد

وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد سطح امنیتی در ساختمان‌های دولتی این کشور از بیم حملات تروریستی افزایش می‌یابد.


13930717000289_PhotoA

وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد سطح امنیتی در ساختمان‌های دولتی این کشور از بیم حملات تروریستی افزایش می‌یابد.

«جه جانسون» وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه‌شنبه (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) با صدور بیانیه‌ای از افزایش سطح امنیتی و حضور محافظین در ساختمان‌های دولتی این کشور از بیم حملات تروریستی خبر داد.

در بیانیه آقای جانسون آمده است: «من دستور داده‌ام تا سرویس محافظت فدرال حضور خود و سطح امنیتی در ساختمان‌های مختلف دولت ایالات متحده در واشنگتن و دیگر شهرهای بزرگ و نقاط مختلف کشور را افزایش دهد.»

این بیانیه می‌افزاید: «ما این کار را به عنوان اقدامی پیشگیرانه انجام می‌دهیم تا از نیروها و ساختمان‌های دولت ایالات متحده و همچنین مراجعین به این ساختمان‌ها محافظت کنیم. دلیل این اقدام هم کاملا روشن است: اعلامیه‌های عمومی مداوم سازمان‌های تروریستی برای انجام حمله در خاک آمریکا و نقاط دیگر علیه نیروهای امنیتی و دیگر مقامات دولتی و همچنین اقدامات خشونت‌آمیز علیه نیروها و ساختمان‌های دولتی در کانادا و دیگر نقاط جهان.»

در هفته جاری کانادا شاهد تیراندازی‌ای در پارلمان این کشور بود که به مرگ یک سرباز منجر شد. رسانه‌ها و مقامات غربی این حمله را یک اقدام تروریستی و مرتبط با داعش دانسته‌اند.

آمریکا و دیگر کشورهای غربی حاضر در ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش، بعد از این حمله اعلام کرده‌اند که اقدامات خود علیه داعش را گسترش می‌دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: