چهارشنبه 29 اکتبر 14 | 11:20
عدم رای اعتماد به نیلی‌احمدآبادی

«نه» مجلس به سومین وزیر پیشنهادی روحانی

نمایندگان مجلس با 79 رأی موافق، 160 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 246 رأی مأخوذه، به نیلی‌احمدآبادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد ندادند.


13930312000184_PhotoA

نمایندگان مجلس با 79 رأی موافق، 160 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 246 رأی مأخوذه، به نیلی‌احمدآبادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد ندادند.

بررسی رأی اعتماد به محمود نیلی‌احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد.

حسن روحانی رئیس‌جمهور چهارشنبه هفته گذشته 30 مهرماه طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی «محمود نیلی‌احمدآبادی» را به عنوان سومین فرد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای کسب رأی اعتماد به خانه ملت معرفی کرد.

پیش از این، «میلی‌منفرد» و «رضا فرجی‌دانا» به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شده بودند که میلی‌منفرد نتواست از پارلمان رأی اعتماد بگیرند، اما فرجی‌دانا توانست از فیلتر رأی اعتماد بگذرد اما انتصابات آقای وزیر، گریبان وی را گرفت و او چند ماه پس از تصدی وزارت، با استیضاح نمایندگان برکنار و محمود نیلی احمد آبادی سرپرست فعلی دانشگاه تهران به عنوان سومین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد.

گزارش کامل جلسه بررسی رای اعتماد به نیلی احمدآبادی را در زیر می‌خوانید.

* روحانی: نمی‌خواهیم دانشگاه مرکز سیاست‌بازی باشد/این دولت اهل لجبازی نیست

رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه نهضت امام حسین (ع) سراسر درس اخلاق و ادب است گفت: مهمترین هدف دولت، مجلس و قوای سه‌گانه اصلاح جامعه و استقرار نیکی‌ها در جامعه است.

* اسامی مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی علوم اعلام شد

* اکبریان (مخالف): آقای نیلی‌احمدآبادی از فتنه تبری بجویید/شما از تهران تا کرج را هم نمی‌توانید مدیریت کنید

نماینده مردم کرج خطاب به نیلی‌احمدآبادی گفت: شما باید از فتنه تبری بجویید، شما که از تهران تا کرج را نمی‌توانید مدیریت کنید چطور می‌توانید آموزش عالی کل کشور را اداره کنید؟

نبویان (مخالف): نیلی نمی‌تواند در دانشگاه‌ها آرامش برقرار کند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آرامش لازمه تولید علم است و عمکرد نیلی در گذشته نشان داد که نمی‌تواند در دانشگاه‌ها آرامش برقرار کند.

* نجفی امضای یک نامه در سال 88 درباره نظام اسلامی را تکذیب کرد

سرپرست فعلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال پیغامی به رئیس مجلس در صحن پارلمان، امضای نامه‌ای در سال 88 درباره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد.

* نکو (موافق): حضور نیلی در وزارت علوم انقلابی در حوزه علم بپا خواهد کرد/ وزیر پیشنهادی خواست رهبری را محقق می‌کند

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی با تمجید از برنامه‌های وزیر پیشنهادی علوم خواستار رای مثبت همکاران خود به محمود نیلی احمد‌آبادی شد.

* ادعای نظر مثبت کمیسیون آموزش نسبت به وزیر پیشنهادی علوم تکذیب شد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با ارسال پیغامی به رئیس مجلس، انتشار خبری مبنی بر اعلام نظر مثبت کمیسیون آموزش درباره وزیر پیشنهادی علوم را تکذیب کرد.

* عثمانی (موافق): وزیر پیشنهادی به طور روشن درباره فتنه اظهارنظر کند/گویی برنامه نیلی به دست برخی مخالفان نرسیده است

نماینده مردم بوکان در مجلس گفت: از نیلی احمدآبادی می‌خواهم به طور واضح موضع خود را نسبت به فتنه روشن کند تا آنها که کمر همت برای زمین زدن دولت بسته‌اند، موفق نشوند.

* جمیری (مخالف): رئیس‌ جمهور فردی کارآمدتر را برای وزارت علوم معرفی کند

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دولت برای معرفی وزیر علوم با مجلس هماهنگی بیشتری داشت شاهد معرفی وزیری توانمندتر بودیم، گفت: از رئیس‌ جمهور می‌خواهیم برای وزارت علوم فردی کارآمدتر و ارزشی‌تر معرفی کند.

* نادران (مخالف): امان از دست مشاورین/ ما موضع نمی‌خواهیم، عملکرد می‌خواهیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت موضع گیری در مقابل فتنه گران گفت:ما موضع نمی‌خواهیم ما عملکرد می‌خواهیم

* واکنش انصاری به نطق نادران پیرامون نحوه معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور اظهارنظر نماینده مردم تهران در مجلس پیرامون نحوه معرفی وزیر پیشنهادی علوم به خانه ملت واکنش نشان داد.

* جعفرزاده (موافق): نجفی با حکم سرپرستی نمی‌تواند وزارت علوم را اداره کند/دانشگاه‌ها سرگردان هستند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نجفی با حکم سرپرستی نمی‌تواند وزارت علوم را اداره کند، گفت: حدود 5میلیون دانشجو به دلیل نبود وزیر در وزارت علوم رها شده و سرگردان هستند و باید زودتر تکلیف وزارت علوم مشخص شود.

* لاهوتی (موافق): مجلس به نیلی رأی دهد تا گزینه اصلی دولت شود/فتنه خط قرمز ماست

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تأکید بر اینکه فتنه خط قرمز ماست، گفت: نمایندگان مجلس به آقای نیلی رأی دهند تا او گزینه اصلی دولت شود.

* نیلی‌احمدآبادی (وزیر پیشنهادی): دانشگاه نباید باشگاه سیاسی باشد/تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد از مهمترین وظایف وزارت علوم

گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت: تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد از مهمترین وظایف وزارت علوم است.

* رسایی: آشنا با وساطت جمعی از نمایندگان مجلس وارد صحن علنی شد

نماینده تهران در مجلس اعلام کرد آقای آشنا مشاور فرهنگی آقای رئیس‌جمهور که به توصیه هیأت رئیسه و با استقبال دولت، در لابی پارلمان در حال تماشای جلسه رأی اعتماد به نیلی‌احمدآبادی بود، با وساطت جمعی از نمایندگان، هم‌اکنون وارد صحن علنی مجلس شد.

* مجلس میلی به «نیلی» نداشت/سومین وزیر پیشنهادی هم رأی نیاورد

وکلای ملت با  79 رأی موافق، 160 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 246 رأی مأخوذه، به نیلی‌احمدآبادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رأی اعتماد ندادند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: