چهارشنبه 29 اکتبر 14 | 15:22
در شهیدان محمدحسین و داود فهمیده گفت:

وصیت‌نامه شهدا برای دانش‌آموزان بازگو شود

پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده گفت: باید وصیت‌نامه شهدا در کلاس درس توسط معلمان برای دانش‌آموزان بازگو شود.


13900805120157_PhotoA

پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده گفت: باید وصیت‌نامه شهدا در کلاس درس توسط معلمان برای دانش‌آموزان بازگو شود.

همزمان با سالروز شهادت شهید محمدحسین فهمیده یادواره شهدای دانش‌آموز و بزرگداشت شهید محمدحسین فهمیده با عنوان «بزرگ مرد کوچک»‌ و بازخوانی کتاب «شهید فهمیده» نوشته محمدرضا اصلانی امروز با حضور محمدتقی فهمیده پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده و جمعی از دانش‌آموزان در فرهنگسرای پیامبر اعظم(ص) منطقه 21 برگزار شد.

محمدتقی فهمیده پدر شهیدان فهمیده در سخنانی خطاب به دانش‌آموزان اظهار داشت: ما می‌خواهیم از شهدا الگو بسازیم و امسال که در ماه محرم قرار داریم با یاری و کمک امام حسین(ع) باید شهدای شاخص را پیدا کرده و به دانش‌آموزان بشناسانیم.

وی ادامه داد: شما باید با معرفی و شناخت شهدای گمنام به دشمنان بفهمانید که همواره ایستاده‌اید و بدانید اگر غیر این صورت باشد نتیجه‌‌ای به دست نمی‌آورید و باید کار عملی انجام شود و حرف زدن تنها کافی نیست.

پدر شهیدان فهمیده افزود: شما دانش‌آموزان هیچکدام پیکر شهدا را ندیده‌اید اما می‌توانید به گلزار شهدا بروید و با آنها آشنا شده و به دشمنان بفهمانید که آن چیزی نیستید که آنها می‌خواهند.

وی با اشاره به اهمیت علم خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان باید همواره به دنبال علم و دانش باشند و خطاب به خانم‌ها نیز یادآور شد باید همیشه پیرو حضرت زهرا (س) باشید.

پدر شهیدان فهمیده اضافه کرد: خانم‌های خانه‌دار می‌توانند هنگامی که مشکلات زندگی به آنها فشار می‌آورد به بهشت‌زهرا بروند و در آنجا با شهدا صحبت کرده و خواسته‌های خود را از آنها بخواهند و بدانید که شهدا به شما جواب می‌دهند.

وی با بیان اینکه شهدا مشکلات را حل می‌کنند، گفت: باید حرمت آنها را حفظ کنیم و دانش‌آموزان باید با وضو به مدرسه بروند و بدانند اگر اینطور باشد همیشه در کارها موفق می‌شوند و باید وصیت‌نامه شهدا نیز در کلاس درس توسط معلمان برای دانش‌آموزان بازگو شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: