پنج‌شنبه 30 اکتبر 14 | 09:40
اهدا تندیس استکبارستیزی در آستانه ۱۳ آبان

امید به آمریکا با تدبیر سازگار نیست

همایش بزرگ دانشجویی استکبار ستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی(ره)» روز گذشته در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با برگزار شد. در این همایش 14 شخصیت کشورمان که عملکرد استکبار‌ستیزی داشتند تقدیر شده و به آنها تندیس استکبار‌ستیزی اهدا شد


همایش بزرگ دانشجویی استکبار ستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی(ره)» ساعت 14 امروز 7 آبان 93 در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد.

در این همایش 14 شخصیت کشورمان که عملکرد استکبار‌ستیزی داشتند تقدیر شده و به آنها تندیس استکبار‌ستیزی اهدا شد.

سید‌نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس نیز تندیس استکبار‌ستیزی خود را به روح شهدای مقابله با استکبار تقدیم کرد.

مومنی راد، نبویان، شاکری، آریایی‌نژاد، خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری تسنیم، منصور کبگانیان، مرتضی طلایی، خیرالله پروین، محمد گلریز، محمد‌حسین یادگاری، میلاد عرفانی و صرافان از دیگر افرادی بودند که تندیس استکبار‌ستیزی دریافت کردند.

ودودحیدری: خوش‌بینان داخلی خواب بازگشت آمریکا به ایران را ببینند/امید به آمریکا با تدبیر سازگار نیست

محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی با حضور در همایش استکبارستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» که بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: برگزاری چنین مراسمی به مناسبت سالگرد فتح لانه جاسوسی، به مناسبت تذکر و یادآوری انقلاب دوم و به مثابه بزرگداشت خطی است که دانشجویان پیرو خط امام دنبال کردند.

وی افزود:‌ روی صحبت این برنامه با دو دسته است. یک دسته که نظام سلطه و آمریکای جنایتکار و گردنکشان جهان است که خمینی کبیر گردن آنان را در این کشور اسلامی شکست و انشالله نظام اسلامی نیز گردن آنان را در سراسر نظام خواهد شکست.

حیدری تصریح کرد: روی دوم صحبت ما به خوش‌بینان به نظام سلطه است. کسانی که خواب برگشت آمریکا را می‌بینند و امیدوارند روزنه‌ای به سمت شیطان بزرگ باز کنند.

وی تأکید کرد:‌ دانشجویان پیرو خط امام(ره) اشغال سفارت را نه برای یک روز و یک ماه و یک سال بلکه برای یک دوره طولانی تا تشکیل حکومت بزرگ اسلامی انجام دادند و ما اینجا هستیم تا نشان دهیم اتفاقی که در سال 58 رخ داد همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا با جمهوری اسلامی گفت:‌ مگر می‌شود 60 سال استعمار، دشمنی و عداوت را فراموش کرد، مگر کمک‌های آمریکا در هشت سال جنگ تحمیلی به عراق یادمان می‌رود، مگر می‌شود رفتار همراه با تبختر مسئولین آمریکایی را از یاد برد.

حیدری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: دو سال است که فضای کشور با مذاکرات مأنوس شده است البته ما با دشمن مذاکره داشته‌ایم چه در صدر اسلام که پیامبر با دشمن مذاکره کردند و چه در زمان صدام اما در این خصوص باید به چند مورد توجه کنیم.

وی در همین رابطه ادامه داد: اول آنکه این مذاکره صرفاً در خصوص موضوعات هسته‌ای است ما اجازه نمی‌دهیم مذاکرات از این حد و مرز عبور کند و نکته دیگر این است که ما بدانیم طرف مقابل دشمن است و نمی‌شود به دشمن امید داشت و به آن خوشبین بود.

حیدری در پایان با بیان اینکه امید به آمریکا با تدبیر سازگار نیست، گفت:‌ اگر نبود کم‌کاری دولت سازندگی و اصلاحات امروز مرزهای استراتژیک ما باید به آمریکای جنوبی می‌رسید.

حسینی: موضع امام در برابر دم زنندگان از سازش با دشمن قاطع است/ معاویه اولین سازشکار با دشمن در تاریخ اسلام بود

سیدمحمدحسینی وزیر سابق ارشاد در همایش بزرگ استکبارستیزی که در محل دانشگاه تهران با عنوان حماسه حسینی دیپلماسی خمینی در حال برگزاری است، گفت: باید برخی اندیشه‌های امام(ره) را به کسانی که مدعی خط امام هستند و در امام توقف کرده‌اند یادآوری کنیم؛ همان کسانی که بعد از امام موضوع ولایت فقیه را متوجه نشدند و صرفا مدعی خط امام هستند.

وی ادامه داد: حادثه عاشورا مسئله‌ای است که گذشت زمان آن را به فراموشی نمی‌سپارد و اگر امام و یارانش در آن روز عقب‌نشینی می‌کردند جبهه نور و حق باید تا پایان تاریخ عقب‌نشینی می‌کرد اما امام این درس را داد که باید همیشه ایستاد.

وی با اشاره به رفتار سیاسی امام خمینی در راه مبارزه تصریح کرد:‌ بعد از حادثه 15خرداد و پس از آنکه امام مدتی در زندان بود و رژیم طاغوت تصور می‌کرد که قیام سرکوب شده و اعلام نمود که مسئله علما و حکومت حل شده و تفاهم ایجاد شده است، امام بلافاصل پس از آزادی اعلام کرد که اگر خمینی را دار هم بزنند تفاهم نمی‌کند.

وی با بیان اینکه جملات وحرکت امام برگرفته از حماسه حسینی است، اظهار داشت: برخی امروز سخن از سازش می‌زنند ولی موضع امام در این مورد کاملا قاطع است؛ امام می‌گوید کسی تصور نکند که ما راه تفاهم با زورگویان را نمی‌دانیم ولی هیهات بر ما اگر با زورگویان سازش کنیم.

وی ادامه داد:‌اولین فردی که در اسلام سازش با دشمن را باب کرد و این بدعت را گذاشت معاویه بن ابی سفیان بود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اضافه کرد: وقتی معاویه می‌خواست سپاه خود را به سمت صفین حرکت دهند نگران حمله رومیان به دمشق بود و برای پیروزی در جبهه داخلی به روم امتیاز داد که این یک ننگ ثبت شده در تاریخ است.

وی در پایان تاکید کرد: در کنار توجه به بعد عاطفی حادثه کربلا باید روحیه جهادی امام را نیز زنده نگه داشت.

نبویان: متأسفانه تعهد شده است که تقریباً همه فعالیت‌های هسته‌ای ایران با رضایت کشورهای غربی باشد

حجت‌الاسلام نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگ استکبارستیزی که در دانشگاه تهران و با عنوان حماسه حسینی، دیپلماسی خمینی در حال برگزاری است با اشاره به نبرد تاریخی ایران و کشورهای مستکبر جهان، گفت: اولین سؤال این است که دعوای ما با آمریکا بر سر چیست؟ و آیا می‌توان آن را با مذاکرات حل کرد یا نه؟

وی ادامه داد: مسلماً همه می‌دانند که مشکل ما با آمریکا و دنیای مدرن بر روی مسئله هسته‌ای نیست و این کشورها 30 سال پیش جنگی را به ما تحمیل کردند که در زمان آن مسئله هسته‌ای وجود نداشت.

نبویان ادامه داد: هم‌اکنون در بیخ گوش ایران کشوری مانند پاکستان دارای بمب اتم است ولی هیچ کسی با آن کاری ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: قرآن می‌فرماید جنگ، جنگ اسلام و کفر است و جواب قرآن این است که آمریکا هیچ وقت دست از سر ما بر نمی‌دارد زیرا دعوا بر سر اندیشه اسلامی مطرح شده از سوی ایران و جهان‌بینی مطرح شده از سوی آمریکاست.

وی با تأکید بر اینکه در مذاکرات باید به این نکات توجه کنیم اظهار داشت:‌ سؤال این است که ما باید طرف‌های مذاکره‌کننده خوشبین باشیم؛ قرآن کریم می‌گوید اگر کشورهای 1+5 الآن پای مذاکره آمده‌اند دلیل ضعف آنهاست نه ما.

نبویان تصریح کرد: الآن آمریکا در کدام یک از کشورهای منطقه نظیر سوریه، لبنان، یمن و عراق پیروز شده است؛ در همه این موارد ایران با تدبیر رهبر معظم انقلاب و همت حزب‌اللهی‌ها موفق شد.

نبویان ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها ضعیف نبودند پای مذاکره نمی‌آمدند و قرآن می‌گوید اگر دشمنان بتوانند هیچ تعهدی را نسبت به شما نمی‌پذیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به توافقنامه ژنو تصریح کرد: در بحث توافق ژنو می‌بینید گام‌هایی که ما باید بر می‌داشتیم چند برابر برداشتیم و حالا بروید ببینید چقدر از پول‌های ما برگشته است و قطعات هواپیمایی که قرار بود به ما تحویل دهند را ارائه داده‌اند یا نه.

نبویان افزود: مبارزه با آمریکا تمام شدنی نیست چون آنها ما را ول نمی‌کنند و می‌خواهند اسلام و سیدالشهدا نباشد.

وی با بیان اینکه باید توجه کنیم که در برخورد با این کشورها نباید تعهد کنیم که فعالیتمان را با اجازه آنها انجام دهیم، اظهار داشت: متأسفانه اینجا باید از این مسئله گله کنیم چون تقریباً تعهد کرده‌اند که همه فعالیت‌های ایران در بخش هسته‌ای با رضایت کشورهای غربی باید باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ ما به امید خدا به دولتمردانمان اطمینان داریم تا عزت مردم ایران بیشتر شود.

آیت‌الله حائری شیرازی: محل نزاع با استکبار در عقاید و اندیشه‌هاست/ استکبار چهره‌ای دوگانه دارد

آیت‌الله حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری با حضور در همایش استکبارستیزی (از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی) که بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: امام (ره) می‌فرمایند که مشکل و بیچارگی دشمنان اسلام این است که هنوز اسلام و انسان را نشناخته‌اند.

وی افزود: چه در مسئله استکبارستیزی و چه در تحلیل جریان عاشورا، چه در تحلیل انقلاب اسلامی و چه در اقدامات امام (ره) مبنای اصلی انسان‌شناسی است و تمام تحلیل‌های غلط به اشتباهات در شناخت انسان برمی‌گردد.

آیت‌الله حائری شیرازی تصریح کرد: بسیاری از دوگانگی‌های آمریکا در مسائل ریشه در این دارد که هنوز انسان را نمی‌شناسد.

وی با اشاره به داستان یوسف و زلیحا و اقدامات زلیخا گفت: استکبار چهره‌‌ای دوگانه دارد نباید توقع داشته باشیم که بتوانیم استکبار را راضی کنیم چرا که استکبار دنبال مقصود خود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وقتی آمریکا با مردم جهان صحبت می‌کند می‌گوید اینان رعایت حقوق بشر نمی‌کنند و در جلسه خصوصی خودشان می‌گوید چرا با ظلم‌هایی که ما به اینان می‌کنیم حرف ما را انجام نمی‌دهند و در واقع می‌گوید اصلا چرا اینان حقوق بشر را رعایت می‌کنند.

آیت‌الله حائری شیرازی با تاکید بر اینکه رعایت حقوق بشر از طرف ما دلیل اصلی مقابله آمریکا با ما است، گفت: حال همین آمریکا آنچه در جهان مطرح می‌کند عدم رعایت حقوق بشر است. این همان دجال است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه آنانی که دنبال هوا و هوس و اغراض خود هستند ولایت استکبار را می‌پذیرند، ‌گفت: طبیعتا تمام اخلاقیات خود را در این راه از دست می‌دهند.

وی با اشاره به حادثه عاشورا گفت: امام حسین در این راه آبروی خود را خرج کرد این مسیر راهی نیست که در آن آدم کسب وجه کند امام حسین در امر به معروف و نهی از منکر نیامده یک معروف جزئی یا منکر جزئی را بگیرد بلکه ام‌الفساد و ام‌الاصلاحات را گرفته است و با زبانی که تمام عالم می‌فهمد که آن زبان عمل است، امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کرد.

آیت‌الله حائری شیرازی در این رابطه ادامه داد:‌ کار عمده‌ای که امام حسین کرد این بود که فرصت به طرف داد تا خودش را معرفی کند و اینکه اگر می‌خواهد شرارت کند و یا اسیر کند آن را انجام دهد تا شناخته شود. امام حسین می‌خواهد از تندیس ولایت طاغوت پرده‌برداری کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: انسان با ولایت ساخته می‌شود اگر ولایت الهی بود انسان با همین نماز نیز اصلاح می‌شود. حال اگر نماز با ولایت نباشد از آدم عمر سعد می‌سازد.

وی با بیان اینکه امام حسین به دنبال قهرمانی نبود، گفت: امام (ع) اگر به دنبال قهرمانی بود تقاضا نمی‌کرد. امام به دنبال بندگی و تکلیف بود.

آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینکه ستیز اصل نیست بلکه اطاعت اصل است، گفت: استکبارستیزی امام حسن (ع) به هیچ وجه از استکبارستیزی امام حسین کمتر نیست. دقیقا راه امام حسین را امام حسن هموار کرد.

وی تصریح کرد: در حادثه عاشورا مهم تعداد کشته شدگان نیست بلکه تعداد کلمات و سخنان مهم است و اگر کسی می‌خواهد در عاشورا تحلیل کند باید در این صحبت‌ها تحلیل کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:‌ امام خمینی به جز حرفی برای گفتن هیچ نداشت اما شاه همه چیز داشت. استکبار ستیزی ما با آمریکا این است که ما حرفی برای گفتن داریم و به دنبال آن هستیم که آمریکا حرفی برای گفتن نداشته باشد.

وی با بیان اینکه نزاع با استکبار در عقاید و اندیشه‌هاست، گفت:‌ عمل بدون اندیشه همین کاری است که داعش می‌کند. داعش هنوز انسان نشده می‌خواهد مسلمان شود.

آیت‌الله حائری شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: اصحاب امام حسین انسان بودند که مسلمان شدند اما بنی‌امیه انسان نشده مسلمان شده بودند. عاشورا پیکار گفتار است و ما نیز باید این گفتار را پیگیری و پیروی کنیم.

حمید رسایی: پیام امام حسین (ع) نه تعامل سازنده بلکه امر به معروف و نهی از منکر بود

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در همایش استکبارستیزی (از حماسه حسنی تا دیپلماسی خمینی) که بعداز ظهر امروز (چهارشنبه) به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: سلام بر حسینی که پیامش نه تعامل سازنده و نه مذاکره بلکه پیام قیامش امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: سلام برحسینی که هرگز برای رفع تحریم آب به وعده‌های یزیدیان دلخوش نکرد و برای رفع تحریم آب دست از اصول و آرمان‌هایش نکشید.

رسایی خاطرنشان کرد: سلام بر حسینی که مذاکره کرد برای امان دادن و نه امان گرفتن. همچنین سلام بر عباسی که آنقدر هیبت داشت که در مقابله با شرک لبخند و قهقهه نزد؛ سلام بر «حری» که از لشکر ابن‌زیاد به لشکر امام حسین آمد نه اینکه از لشکر امام حسین وارد لشکر ابن‌زیاد شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاتل هیچ یک از 11 امام معصوم ما نه مسیحیان، نه یهودیان و نه بت‌پرستان بودند، 11 امام معصوم ما به دست کسانی شهید شدند که نماز می‌خواندند، حج می‌رفتند و زکات می‌پرداختند. این بدین معنی است که ما از دشمن بیرونی نترسیم بلکه باید از دشمن درونی ترسید.

وی در همین رابطه گفت: ‌جان آخرین امام ما از دست چه کسانی در خطر است؟ در روایات آمده است که می‌گوید امام زمان در هنگام ظهورش گردن بسیاری را در کنار مسجد کوفه می‌زند. این نشان می‌دهد که جریان استکبار برای مقابله با ما علم درونی بلند می‌کند چرا که اگر خود آمریکا ورود کند همه می‌گویند مرگ بر آمریکا.

رسایی در پایان خاطرنشان کرد: اینجا شاخص‌ها است که به ما کمک می‌کند که حق را از باطل بشناسیم که مهمترین این شاخص نیز نائب امام زمان است و حماسه حسینی و دیپلماسی حمینی توجه به این اصل است.

 

 

سیدنظام‌الدین موسوی: عده‌ای می‌خواهند ماهیت انقلاب را تحریف کنند/ انقلاب، رسالت جهانی دارد و آن استکبار ستیزی است

سید‌نظام‌الدین موسوی مدیر‌عامل خبرگزاری فارس در همایش بزرگ استکبار‌ستیزی دانشجویان تهران، ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا‌عبدالله‌الحسین(ع) گفت:  زمانی موضوع جامعه مدنی در کشور مطرح شده بود و این موضوع شعار انتخاباتی آقای خاتمی بود که افراد، جامعه مدنی را از نگاه خود تفسیر می‌کردند. بعد اقای خاتمی آمد و  گفت که منظور از جامعه مدنی، جامعه مدینة‌النبی است، در این زمان مقام معظم رهبری فرمودند ما حاضریم برای این جامعه مدنی که مدینة‌النبی است، جانمان را هم بدهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم اگر اصلاح‌طلبی که آقایان می‌گویند، اصلاح‌طلبی‌ای است که امام حسین(ع) در صدر آن باشد، ما همه اصلاح‌طلب هستیم.

وی افزود: البته این مسائل محل دعوا نیست بلکه یکی از مشکلات اساسی جامعه که بخصوص در مواجهه با نسل جدید داریم، درونی کردن انقلاب با موضاعات حاشیه ای است که البته می‌تواند جنب و جوش سیاسی هم داشته باشد.

موسوی ادامه داد: بسیجیان و سایر تشکل‌های انقلابی که این مفاهیم در ذهن‌شان است، اجازه نمی‌دهند کلید‌واژه‌ها و مفاهیم اصلی انقلاب از بین برود.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با بیان اینکه دعوا بین طیف‌های مختلف معتقد به نظام و مقام معظم رهبری نیست، گفت: این نزاع بین گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان مقابل بوده و سوال اصلی جوانان مربوط به ماهیت انقلاب است که ما در برابر این سوالات و پاسخ‌های انحرافی در برابر آن پاسخ می‌دهیم.

موسوی خاطرنشان کرد: عده‌ای می‌خواهند همانطور که پیام عاشورا را تحریف کردند پیام انقلاب اسلامی را هم تحریف کنند، در دوره اصلاحات در یکی از رسانه‌ها به جای ذوالفقار در تمثال حضرت علی (ع) دسته‌گل قرار داده بودند که این مسائل انحراف است.

موسوی اضافه کرد: رئیس‌جمهور عنوان کرد پیام عاشورا، پیام مذاکره و تعامل است در حالی که این تحریف پیام عاشوراست، نه اینکه تعامل یا مذاکره مذموم باشد ولی پیام عاشورا چیز دیگری است.

وی ادامه داد: امروز در برابر مسئله آمریکا و استکبار، نکته اصلی ماهیت انقلاب است البته برخی به دنبال این هستند که بگویند ما هیچ رسالتی برای مقابله با ظلم و باطل نداریم ولی تمام این کلید‌واژه‌ها در لسان امام خمینی(ره) هست.

موسوی با بیان اینکه ما برای نان، مسکن و رفاه انقلاب نکردیم، گفت: ما رسالت جهانی داریم که اندیشمندان غربی هم این مسئله را فهمیدند، میشل فوکو می‌گوید ماهیت انقلاب اسلامی با تمام انقلاب‌های کلاسیک متفاوت است. انقلاب اسلامی انقلاب «به نام خدا» است که در کویر استکبار‌زده پرچم را بلند کرد.

مدیر‌عامل خبرگزاری فارس گفت: آیت‌الله حائری شیرازی به درستی اشاره کردند که باید به ریشه‌های انقلاب اسلامی برگردیم و استکبار با این ریشه‌ها مشکل دارد، تا زمانی که بر روی ریشه‌های انقلاب پافشاری کنیم استکبار به طور طبیعی با ما درگیر است.

موسوی گفت: برخی که خود را پرچمدار مبارزه با آمریکا می‌دانستند از مسیر برگشتند ولی این مسئله به معنای تغییر ماهیت انقلاب نیست، همانطور که امام خمینی(ره) رفتارهایی با عنوان اسلام آمریکایی را محکوم می‌کرد ما هم آمادگی مقابله با آمریکا را داریم و هر کس که این آمادگی را دارد جلو بیاید یک پرچم هم دست او باشد. دایره مبارزه با استکبار دایره انحصاری نیست.

موسوی که تندیس ضد استکباری را در این همایش دریافت کرده بود این تندیس را به روح تمام شهدا اهدا کرد و گفت: این تندیس متعلق به کسانی است که در مسیر استکبار‌ستیزی سر از پا نشناختند، شهدای بزرگی که مسیر را طی کرده و خون خود را نثار کردند و خانواده آنان مصیبت‌های بزرگی را از سوی شیاطین تحمل کردند ولی دست از اعتقادات خود نکشیدند.

حجت‌الاسلام فومنی: اصلاح‌طلبی ارث پدری نیست/ کسی که در برابر نظام ولی فقیه کارشکنی کند منفور ملت خواهد بود

حجت‌الاسلام فومنی عضو جبهه اصلاح‌طلبان در همایش استکبارستیزی که در دانشگاه تهران و با عنوان «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» در حال برگزاری است، گفت: من اصلاح‌طلبی هستم که از بیان اصلاح‌طلب بودنم واهمه‌ای ندارم. زیرا سیدالشهدا را سردار اصلاحات می‌دانم.

وی حرکت امام حسین (ع) را برای از بین بردن و اصلاح نیرنگ و دروغ‌ها دانست و افزود: همان استکبار ستیزی سیدالشهدا را ما امروز نسبت به آمریکا و غرب داریم.

وی ادامه داد: برخی فقط نگویند که اصولگرایی ارزش است بلکه اصولگرا باید اصلاح طلب نیز باشد و اصلاح‌طلب نیز باید اصولگرا باشد.

وی با بیان اینکه هر گاه رهبر انقلاب دستور دهند ما تابع آن هستیم، اظهار داشت: در برابر یکدیگر صف‌کشی نکنیم؛‌ چرا ما اینقدر یکدیگر را تخریب می‌کنیم باید بگذاریم دولت کارش را کرده و اینقدر در مسیر آن سنگ‌اندازی نکنید.

فومنی ادامه داد: وقتی برادر دینی یکدیگر هستیم باید زیر پرچم رهبری باشیم؛ الان مذاکرات هسته‌ای مستقیما از سوی رهبری و دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی رصد می‌شود.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه باهوش‌تر از رهبر انقلاب پیدا نخواهیم کرد، اظهار داشت: آیت‌الله خامنه‌ای از امام آموخته است که باید جلوی استکبار ایستاد و از مظلوم دفاع کرد. کسی که ولی فقیه را قبول دارد باید به دستورات ایشان در حوزه سیاست خارجی و داخلی تن دهد.

وی ادامه داد: من نیز اینجا می‌گویم مرگ بر کسانی که می‌خواهند با آمریکا دوست شوند زیرا آمریکا با دین ما مخالف است.

فومنی در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه نباید رئیس‌جمهور را تخریب کرد و او 18 میلیون رای دارد اظهار داشت:حالا اگر اشتباهی صورت گرفت تذکر دهید و یا نمایندگان استیضاح کنند ولی باید بدانند که امروز در برابر 18 میلیون رای ایستادند.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه اصلاح‌طلبی ارث پدری کسی نیست، ‌اظهار داشت: هر کسی که در برابر نظام ولی فقیه کارشکنی کند چه اصولگرا باشد و چه اصلاح‌طلب منفور ملت خواهد بود.

صفار هرندی: جابه‌جا شدن دایره نفوذ قدرت‌ها در منطقه تجلی حماسه حسینی است

محمد‌حسین صفار‌ هرندی وزیر اسبق فرهنگ و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش استکبار‌ستیزی که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در دانشگاه تهران و با عنوان حماسه حسینی، دیپلماسی خمینی برگزار شد، اظهارداشت: باید خدا را شکر کنیم که نگاه حسینی استمرار یافته و در اذهان همه معتقدین به اسلام و انقلاب رسوخ کرده و امروز آثار آن را می‌بینیم.

وی با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد: جابه‌جا شدن دایره نفوذ قدرت‌ها در منطقه در واقع همان تجلی حماسه حسینی است؛ اینکه امروز آمریکا نمی‌تواند ابرقدرتی خود را در منطقه نشان دهد معنایش تحقق عملی وعده خداوند و حضرت زینب است.

صفارهرندی با بیان اینکه باید نگاه خود را به عمق جبهه نبرد ببینیم اظهارداشت: پس از این کار دیگر استکبار‌ستیزی تنها در مبارزه با آمریکا معنا نمی‌دهد بلکه باید به سراغ جهاد اکبر و مبارزه با نفس برویم.

در بخش دیگری از اظهارات میهمانان این برنامه مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس گفت: من یکبار در زندگی سیاسی‌ام در سال 76 اشتباه کردم که باعث شد سه بار صحیفه امام را بخوانم.

وی با اشاره به بخش‌هایی از بیانات امام خمینی تصریح کرد: انقلاب قابل تجدید‌نظر نیست و دوستانی که سن و سالی از آنها گذشته خاطرشان هست که امام در زمان فتح لانه جاسوسی فرمودند در ایران باز انقلاب شده است، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول.

 

بذرپاش: عده‌ای که فکر می‌کنند آمریکایی‌ها برای‌شان نوشابه اعلا باز می‌کنند

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت‌رئیسه خانه ملت در حاشیه همایش «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» که به همت بسیج دانشجویی در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: عده‌ای که فکر می‌کنند آمریکایی‌ها برای‌شان نوشابه اعلا باز می‌کنند باید به خود آمده باشند.

وی اضافه کرد: سخنان رئیس‌جمهور در سازمان ملل که در آن تقریبا مقامات بلند‌پایه غربی نشسته بودند و حتی مقامات بلند‌پایه سایر کشورها کمتر یافت می‌شدند نشان می‌داد دیپلماسی مبتنی بر اینکه ما از همه بهتریم و دنیا ما را بیش از دیگران تحویل می‌گیرد دارای مثال‌های نقض متعددی شده است.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در همین زمینه گفت: دیگر مثال این موضوع را می‌توان در عدم پذیرش سفیر معرفی شده از طرف دولت ایران به سازمان ملل متحد یاد کرد.

بذر‌پاش با بیان اینکه وی می‌گوید کربلا درس مذاکره بود تصریح کرد: چه مذاکره‌ای بود بین حضرت زینب و ابن زیاد؛ چه مذاکره‌ای بود بین حضرت عباس و عمر سعد؛ چه مذاکره‌ای بود بین تیر سه‌ شعبه و علی‌‌اصغر که برید گلوی طفل 6 ماهه را.

 

توکلی: ملاقات خصوصی با مذاکره‌کنندگان ایران نداشتم/ در رابطه با توافق نهایی چیزی نمی‌دانم

احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش استکبارستیزی در دانشگاه تهران که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در رابطه با اینکه مذاکره کنندگان کشورمان توافق نهایی را انجام دادند یا خیر، گفت: من ملاقات خصوصی نداشتم و اطلاعی از این موضوع ندارم.

توکلی افزود: البته توافق نهایی نشده است، اگر می‌شد که جشن می‌گرفتند.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت رعایت نکردن اصول تذکرداده شده به مذاکره کنندگان، مجلس چه برخوردی دارد، گفت: اگر رعایت نکنند خلف وعده محسوب می‌شود.

توکلی در رابطه با عدم رأی اعتماد مجلس به نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم و تاثیر آن در روابط دولت و مجلس گفت: اگر هر دو طرف چه مجلس و چه دولت عدل و انصاف را در روابط خود رعایت نکنند آنکه ضرر می‌کند مردم هستند ولی در حال حاضر روابط بهترین شکل است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ما به عنوان یک شیعه باید هم جنبه‌های زندگی امام حسین و هم ائمه دیگر را سرمشق قرار دهیم و از هیبت ظاهری دشمنان نترسیم.

وی افزود: امام حسین(ع) بدون قدرت اقتدار خود را نشان داد و حضرت زینب در حالیکه اسیر بود قدرت داشت.

احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در همایش با بیان اینکه دین ما دین رأفت و در عین حال دین صلابت نیز هست، گفت: رأفت نسبت به مومنین و مستضعفین باید صورت گیرد و شدت و صلابت نسبت به کفار و ستمگران.

وی با اشاره به اظهارات یکی از سخنرانان همایش مبنی بر اینکه اگر در دولت‌های سازندگی و اصلاحات کم کاری نمی‌شد امروز مرز انقلاب ما در کشورهای آمریکای جنوبی قرار داشت گفت: من به آقای هاشمی انتقاد داشتم و امروز انتقادم به ایشان بیشتر شده همچنین به آقای خاتمی نیز به دلیل سکوت در فتنه 88 انتقادات جدی دارم ولی دین ما می‌گوید در مخالفت با افراد و گروه‌ها از دایره انصاف خارج نشوید.

وی ادامه داد: آنها اشتباهاتی داشته و دارند ولی باید در اظهارات خود عدالت را رعایت کنیم.

توکلی اظهار داشت: قدرت‌های مادی منشاء اقتدار را قدرت می‌دانند ولی ما نمود اقتدار را در حادثه کربلا می‌بینیم و امام خمینی(ره) نیز در انقلاب اسلامی نشان دادند که اقتدار مردم قدرت شاه را شکست داد.

وی در پایان تصریح کرد: رفتاری که مقاومت فلسطین و حزب‌الله از خود نشان دادند منشأش اقتدار بود نه قدرت نظامی.

رحماندوست: بستر مقابله با استکبار 13 آبان است

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در همایش استکبار‌ستیزی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی» که بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: امام خمینی با انقلاب اسلامی بار دیگر قطار ظلم‌ستیزی را به حرکت در آورد و بستر اصلی این استکبار‌ستیزی نیز انقلاب و 13 آبان است.

وی ادامه داد: حال این استکبار‌ستیزی به نوری مقابل خود نیاز دارد که آن نیز ظهور امام زمان(عج) است. مسیری که با عاشورا شروع شده است و به انقلاب اسلامی رسیده است، با ظهور کامل می‌شود.

رحماندوست در پایان خاطرنشان کرد: این امید را ما داریم که ما بسیجیان در این قطار هستیم که امیدش را از امام حسین(ع) گرفته و در مسیر انقلاب است و به امام زمان امید بسته است.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: