پنج‌شنبه 30 اکتبر 14 | 11:21
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :

عامل عدم‌رای اعتماد مجلس به نیلی چه بود؟

بخشایش می گوید: دولت با نمایندگان مجلس تعامل خوبی ندارد و علیرغم اینکه می گوید لجبازی با مجلس نداریم، اما عملا شاهد لجبازی های دولت با مجلس هستیم.


image115794

بخشایش می گوید: دولت با نمایندگان مجلس تعامل خوبی ندارد و علیرغم اینکه می گوید لجبازی با مجلس نداریم، اما عملا شاهد لجبازی های دولت با مجلس هستیم.

احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به نیلی احمد آبادی دلایل چندگانه داشت. اولین و مهمترین عامل هم توهین آشنا، مشاور رئیس جمهور به نمایندگان مجلس بود. افراط گر خواندن مجلس و طرفداری سایر نمایندگان از یک اقلیت دیکتاتور که آقای آشنا آن را مطرح کرد، جز توهین به مجلس نبود.

احمد بخشایش اردستانی در ادامه خاطر نشان کرد: دولت با نمایندگان مجلس تعامل خوبی ندارد و علیرغم اینکه می گوید لجبازی با مجلس نداریم، اما عملا شاهد لجبازی های دولت با مجلس هستیم.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی به دومین دلیل عدم رای اعتماد مجلس به فرجی دانا اشاره کرد و افزود: فاصله معرفی وزیر پیشنهادی تا برگزاری جلسه رای اعتماد خیلی کم بود طوری که وزیر نتوانست با نمایندگان ارتباط بگیرد. در گذشته اینطور بود که ارتباط با هیئت رئیسه کفایت می کرد اما امروز مجلس با گذشته فرق کرده و روی فردیت تاکید دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: یکی دیگر از دلایلی که موجب شد نمایندگان به نیلی احمد آبادی اطمینان نداشته باشند اظهارات اخیر آقای روحانی بود. روحانی هر جا تریبون گیر می آورد گردن پروژه تخریب و تحقیر مجلس را آغاز می کند. آقای رئیس جمهور هر بار سخنرانی کرد قصد داشت ماجرای بورسیه ها را گردن مجلس بیندازد و اینگونه القا کند که مجلس طرفدار بورسیه های غیر قانونی است.

بخشایش اردستانی در بخش پایانی اظهارات خود عنوان کرد: دلیل چهارم هم این بود که خود وزیر پیشنهاد شده نتوانست خودش را جا بیندازد. ایشان لیسانس خود را در 8 سال و فوق لیسانس را در 6 سال گرفته و تنها یک کتاب دارد. در چنین شرایطی مجلس هم موظف است وظیفه خودش را انجام دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: