پنج‌شنبه 30 اکتبر 14 | 12:36
سردار گرجی‌زاده:

تبیین نادرست فلسفه قیام امام حسین(ع)

فرمانده حفاظت سپاه گفت: اگر فلسفه قیام امام حسین (ع) بدرستی تبیین نشود ظلم بزرگی در حق ایشان است.


13930601000583_PhotoA

فرمانده حفاظت سپاه گفت: اگر فلسفه قیام امام حسین (ع) بدرستی تبیین نشود ظلم بزرگی در حق ایشان است.

با فرارسیدن ماه محرم الحرام ماه پیروزی خون بر شمشیر مراسم سوگواری و عزاداری کارکنان فرماندهی حفاظت سپاه برگزار شد.

سردار علی‌اصغر گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه در این مراسم با اشاره به حدیث «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه» اظهار داشت: امام حسین (ع) تا روز قیامت یک چراغ نورانی و عامل هدایت بشر است. حسین بن علی (ع) چراغ هدایتی است که همه انسانها در همه اعصار قادرند در تمام گرفتاریهای دنیوی و مشکلات روحی و روانی راه خود را بیابند و در مسیر حرکت درست قرار بگیرند.

وی با مهم دانستن تبیین تمام ابعاد قیام امام حسین (ع) توسط وعاظ و افراد آگاه افزود: اگر فلسفه قیام امام حسین (ع) بدرستی تبیین نشود ظلم بزرگی در حق ایشان است، ابراز احساسات و گریه کردن اگر چه لازم است اما به تنهایی کافی نیست بلکه تدبر در هدف قیام امام حسین (ع) و تمام رفتار و کردار آن امام همام که سراسر درس و عبرت است از ضروریات این ماه است.

گرجی زاده خوب زندگی کردن و خوب مردن را از جمله آموزه‌های قیام امام حسین (ع) نامید و اظهار داشت: خوب زندگی کردن و خوب مردن را از حسین (ع) باید آموخت، نوع رفتار امام حسین (ع) با دوستان و دشمنان، بهترین الگوی رفتاری است و این دو ماه محرم و صفر فرصت نابی است برای انتقال مفاهیم قیام آن امام بزرگوار.

وی افزود: آنچه در کربلا اتفاق افتاد یک جنگ عادی نبود بلکه ابتدایی‌ترین اصول حاکم بر جنگ در این حادثه رعایت نشد و ظالمانه‌ترین جنایات در این جنگ توسط دشمنان نسبت به امام حسین (ع) و خاندان گرانقدرشان انجام شد.

گرجی زاده با بیان اینکه امام زین العابدین (ع) یکی از مظلوم ترین چهره‌های داستان غم بار کربلاست از تحریفاتی که در مورد بیمار بودن ایشان مطرح می‌شود انتقاد کرد و اظهار داشت: آن امام فقط مدت کوتاهی بیمار بودند و همه زندگی ایشان به مجاهدت در جهت زنده نگه داشتن اسلام و واقعه عاشورا اختصاص پیدا کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: