شنبه 01 نوامبر 14 | 15:23
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت:

عاشورا تقابل امامت با جریان استکبار ‌است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: عاشورا تقابل امامت با جریان استبداد و استکبار زمان بوده‌ است.


13930805000915_PhotoA

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: عاشورا تقابل امامت با جریان استبداد و استکبار زمان بوده‌ است.

آیت‌الله علی معلمی در ساری با بیان اینکه مکتب اسلام در سایه ولایت نمود پیدا می‌کند، اظهار داشت: در برخی از کشورهای اسلامی اسلام منهای ولایت بلکه توام با خلافت حاکم است.

وی بیان‌ داشت: ثمره‌ای که ولایت برای ملت ایران به‌بار آورد را می‌توان با نتیجه‌ای که در برخی از کشورهای اسلامی منهای ولایت پدید آمد، مشاهده کرد که چه تفاوتی با هم دارند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایران اسلامی به رهبری امام راحل موفق شد نظام شاهنشاهی را براندازد در حالی‌ که مردم مصر نیز قیام کردند اما نتوانستند براساس باورهای دینی خود حکومت دینی برپا کنند و گرفتار تشنج، پراکندگی و حاکمیت استکبار شدند.

معلمی یادآور شد: همت ملت ایران در سایه امامت توانسته انقلاب را پیروزی برساند و تمامی توطئه‌ها و دسیسه‌های استکبار را در داخل کشور خنثی و نقش‌ بر آب کند.

وی درباره فلسفه قیام عاشورا، اظهار داشت: عاشورا تقابل امامت با جریان استبداد و استکبار زمان بوده‌ است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امام حسین(ع) برای اقامه حق و امر به ‌معروف و نهی‌ از منکر و احیای ارزش‌های الهی به‌ پا خاست و از جانش مایه گذاشت.

معلمی عنوان داشت: ظلم و ستم در برهه‌ای از زمان ممکن است تسلط داشته‌ باشد، اما عزت، عظمت و ماندگاری نمی‌تواند پیدا کند.

وی با بیان اینکه ملت ایران منتظر مصلح و ظهور ولی خدا هستند، گفت: شیعه با برخورداری از پشتوانه عاشورا و انتظار ظهور امام زمان (عج) در برابر هجمه‌ها، حوادث و ستم‌ها مقاومت کرده و می‌کند و پیروز است.

امام جمعه مردم قائمشهر با اشاره به ظهور فرقه داعش، اظهار داشت: داعش مخفف دولت اسلامی عراق و شام است که همانند خوارج نهروانی بوده و اعتقاد به امامت و آموزه‌های قرآن ندارند.

معلمی با اعلام اینکه شیوه و روش داعش یزیدی و ظالمانه است، یادآور شد: این روش نزد همه ادیان اسلامی مطرود است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: