شنبه 01 نوامبر 14 | 15:30
تازه‌ترین آثار هنرى‌ آناهیتا درگاهی

«على پروین» سوژه یک اثر نقاشى شد

لحظه‌اى تاریخى از بازى علی پروین در تیم ملى فوتبال ایران توسط عروس وی، در تابلویی به تصویر کشیده شده است و این نقاشى طی آدینه جاری در گالرى شکوه به نمایش گذاشته می‌شود.


لحظه‌اى تاریخى از بازى علی پروین در تیم ملى فوتبال ایران توسط عروس وی، در تابلویی به تصویر کشیده شده است و این نقاشى طی آدینه جاری در گالرى شکوه به نمایش گذاشته می‌شود.

همسر محمد پروین،تازه‌ترین آثار هنرى‌اش را با عنوان «مرز پرگهر» عصر جمعه شانزدهم آبان ماه در گالری شکوه به نمایش مى‌گذارد که علاوه بر یک تابلو از على پروین، ١6 نقاشى با نگاه اجتماعى و نیز زیبایى شناسى اشیا پیرامونى در آن محوریت دارد.

آناهیتا درگاهی کار‌شناس ارشد نقاشی از دانشگاه هنر تهران است. او تاکنون دو نمایشگاه انفرادی در کاخ نیاوران و گالری سیحون برپا کرده است. «مرز پر گهر» سومین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می‌شود. همچنین درگاهی در سه نمایشگاه گروهی در موزه هنرهای زیبا کاخ سعد آباد، گالری کمال الملک و جم آرت گالری دوبی شرکت داشته است.

آثار او در این نمایشگاه را می‌توان به چهار دسته تقسیم کرد: زنانی که نماد قدرت‌اند و نقاش آن‌ها را همراه با بنا‌ها و المان‌های قدیمی ایرانی به تصویر کشیده است که اغلب فضایی سورئال دارند؛ طبیعت بی‌جان که شامل نقاشی‌هایی از ظروف نقره قلمکاری شده اصفهان که طرح‌های گل و مرغ دارند؛ دو نقاشی مدرن که تصویری از مجسمه‌ای بی‌روح را نشان می‌دهد که به دنیای مدیا اشاره دارد و چند نقاشی از شخصیت‌های مهم ایرانی که از جمله آن می‌توان به اثر آبسترکتی اشاره داشت که علی پروین را در حال بازی فوتبال به تصویر کشیده است که این اثر مربوط به بازی تاریخی ایران و استرالیا است که در سال 1978 میلادی در مقدماتی جام جهانی به مصاف هم رفته بودند.

درگاهی در آثارش بیشتر از رنگ‌های اکر، سیاه و سفید و آبی و طلایی بهره گرفته است و برای بزرگ نمایی و برجسته جلوه دادن قسمتی از نقاشی‌هایش از رنگ قرمز و قهوه‌ای استفاده کرده است. بعضی از آثار در این نمایشگاه نیز با سیاه مشق‌هایی از اشعار مولانا و حافظ مزین شده‌اند. آثار او با تکنیک هاى رنگ روغن و میکس اکریلیک بر روی بوم‌هایی با ابعاد 145×145 و 100×200 خلق شده‌اند.

نمایشگاه نقاشی‌های «مرز پر گهر» تا 21 آبان ماه 93 در گالری شکوه واقع در بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی، کوچه امیر نوری، پلاک 19دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانید همه روزه از ساعت 4 تا 8 عصر از این آثار دیدن کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: