دوشنبه 03 نوامبر 14 | 22:58
بیانیه مدافعان حرم:

تاسوعا «روز جهانی تجلیل از مدافعان حرم»

در بخشی از بیانیه آمده است: دهمین اجتماع مدافعان حرم فرصتی است تا از بزرگانمان بخواهیم با نامگذاری تاسوعای عباسی هر سال به نام «روز جهانی تجلیل از مدافعان حرم»، یاد شهیدان شیعه، سنی، مسیحی و … غیور را زنده نگاه دارند.


13930428000210_PhotoA

در بخشی از بیانیه آمده است: دهمین اجتماع مدافعان حرم فرصتی است تا از بزرگانمان بخواهیم با نامگذاری تاسوعای عباسی هر سال به نام «روز جهانی تجلیل از مدافعان حرم»، یاد شهیدان شیعه، سنی، مسیحی و … غیور را زنده نگاه دارند.

در پایان مراسم دهمین اجتماع بزرگ مدافعان حرم که در شب تاسوعای حسینی(ع) برگزار شد، بیانیه‌ای صادر شد، در بخشی از این بیانیه آمده است: دهمین اجتماع مدافعان حرم، در شب تاسوعای حسینی، رنگ و بوی عباسی دارد. مفتخریم که نزدیکترین راهمان برای پابوسی درگاه حسین علیه السلام، توسل به قمر بنی‌هاشم، علمدار کربلاست. مفتخریم که شفیعمان نزد حسین بن علی علیهما السلام، ارباب غیرت و ادب، عباس بن علی است، سوگند به بلندای غیرت شیعیان، سوگند به درازای محبت مسلمانان و سوگند به پهنای ارادت آدمیان، که ایستاده‌ایم. سه سال است علم دفاع از حرم را بر دوش کشیده‌ایم، نشان دلبستگی به شما را بر پیشانی بسته‌ایم، سلاح در دست گرفته‌ایم تا به بانوی بزرگ کربلا، عقیله بنی‌هاشم، اطمینان دهیم: کلنا عباسک یا زینب … کلنا عباسک یا زینب!

این بیانیه با اشاره به اینکه «هیهات منًا الذلة» بزرگ‌ترین درس روز عاشورا است، اضافه می‌کند: تاسوعا، فرصت تأسی به بزرگ‌ مدافع حرم، پیشوای جوانان غیور، تجسم شور حیدری، ابوالفضل العباس(ع) است،‌ دهمین اجتماع مدافعان حرم فرصتی است تا از بزرگانمان بخواهیم با نام‌گذاری تاسوعای عباسی هر سال به نام «روز جهانی تجلیل از مدافعان حرم»، یاد شهیدان شیعه و سنی و مسیحی و … غیور را زنده نگاه دارند و به عزاداران حسینی، فرصت تجدید بیعت با یاران امامشان در این روزگار را، هدیه دهند که رهبر معظم انقلاب فرمودند: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

در بخشی دیگر از این بیانیه ابراز می‌دارد:‌ دهمین اجتماع مدافعان حرم، بهانه‌ای برای ابراز بیعت همیشگی پیروان شهدا با ولی فقیه زمان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای است. ما فرزندان بسیجی خلف صالح امام روح الله خمینی، اعلام می‌داریم سعادت دنیوی و اخروی خود را در تبعیت از دستورات الهی می‌دانیم و سبک زندگی خویش را براساس آموزه‌های دینی می‌سازیم و در این مسیر، حتی در عزاداری‌های خویش، به توصیه‌های رهبر فرزانه خویش گوش جان می‌سپاریم و می‌کوشیم عزاداران شایسته‌ای برای صاحب عزا باشیم. باشد که دوری ما از مکروهات و گرایشمان به مستحبات، ما را به مسیر نوکری سرور و سالار شهیدان، نزدیکتر کند و جسم و روحمان را، برای فدا و فنا شدن در راه ایشان، آماده‌تر سازد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: