چهارشنبه 05 نوامبر 14 | 09:27
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران 

انبوه‌سازان در مسکن‌‎مهر قانون را دور می‌زنند

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در حال حاضر ۴۲ فضای آموزشی در مسکن مهر تحویل شده یا در دست ساخت است و بیش از ۳۰۰ پروژه آموزشی در سایت‌های مسکن مهر کمبود داریم.


13930805000858_PhotoA

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در حال حاضر ۴۲ فضای آموزشی در مسکن مهر تحویل شده یا در دست ساخت است و بیش از ۳۰۰ پروژه آموزشی در سایت‌های مسکن مهر کمبود داریم.

داریوش ورناصری، مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران و با اشاره به اینکه 19 سایت مسکن مهر در استان تهران وجود دارد که مشکل فضای آموزشی دارند، اظهار داشت: پرند، پردیس، رباط کریم، اسلامشهر، ملارد، پیشوا، پاکدشت، دماوند، رودهن و فیروزکوه از جمله سایت‌های مسکن مهر هستند که فضای آموزشی کافی ندارند و باید پیش بینی این فضاها انجام شود، در غیر این صورت دچار مشکل می‌شویم.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی و معاونت راهبردی ریاست جمهوری باید برای سایت‌های مسکن مهر فکری عاجل کنند، خاطرنشان کرد: اکنون 330 هزار واحد مسکن مهر در استان تهران داریم که افق جمعیتی آنها هر واحد یک دانش‌آموز است که در مجموع 330 هزار دانش‌آموز خواهد شد که اگر به کلاس درس تبدیل کنیم نیاز به 385 مدرسه دو شیفته داریم.

ورناصری افزود: در حال حاضر 42 فضای آموزشی در مسکن مهر تحویل شده یا در دست ساخت است و بیش از 300 پروژه آموزشی در سایت‌های مسکن مهر کمبود داریم.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران برآورد فعلی و کنونی برای تکمیل 300 پروژه آموزشی در سایت‌های مسکن مهر را بالغ بر 600 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی به دلایل کمبود فضاهای آموزشی در مسکن مهر اشاره کرد و اظهار داشت: افرادی که در سایت‌های مسکن مهر فعالیت دارند، انبوه ساز هستند و موظفند به ازای هر 200 واحد مسکونی یک واحد آموزشی احداث کنند و به آموزش و پرورش تحویل دهند که این موضوع مطابق با قانون شوراهاست که اکنون این کار انجام نمی‌شود.

ورناصری به گفت: این افراد قانون را دور می‌زنند و قراردادهای 190 واحدی منعقد می‌کنند که به 200 واحد نرسد و ملزم به ساخت فضای آموزشی نشوند؛ قانونی باید باشد که بدانند در هر صورت، احداث فضای آموزشی به عهده آنهاست.

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران ادامه داد: دولت خیلی تلاش کرده است و اعتبار عمرانی مدارس خوب دیده شده است اما نیازها بسیار زیاد است و این اعتبارات پاسخگو نیست که خیرین وارد عمل شده‌اند؛ البته در کنار تمام مشکلات استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس نیز وجود دارد.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: