پنج‌شنبه 06 نوامبر 14 | 09:10
در بیانیه اتحادیه بین‌المللى سازمان‌هاى غیر دولتى حامى مردم فلسطین: 

تجاوز صهیونیست به مسجد الاقصى مستلزم محاکمه بین‏‌المللی است

اتحادیه بین‌المللى سازمان‌هاى غیر دولتى حامى مردم فلسطین در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس بیانیه‌ای منتشر کرد.


13930723000515_PhotoA

اتحادیه بین‌المللى سازمان‌هاى غیر دولتى حامى مردم فلسطین در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس بیانیه‌ای منتشر کرد.

اتحادیه بین المللى سازمان‌هاى غیر دولتى حامى مردم فلسطین در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت المقدس بیانیه‌ای منتشر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی سالهای متمادی است که سیاست مخرب وگسترده ای را علیه  فلسطینی ها آغاز کرده و با بازداشت، قتل و شکنجه جوانان مبارز، زنان ، کودکان و نوجوانان به بهانه های پوچ و واهی، آنان را در ورطه خطر جدی قرار داده است. این رژیم جعلی  با الگو قراردادن اقدامات اشغالگرانه خود در حرم ابراهیمى و در شهر الخلیل تلاش دارد با تقسیم مسجد الاقصى بار دیگر بر خلاف تمام قوانین بین المللى سیاستهاى اشغالگرانه خود را ادامه داده و به خیال خام خود بر روى زمین واقعیتهاى موجود را تثبیت نماید اما مسلمانان فلسطینى با قیام خود علیه این اقدامات آنان را ناکام خواهند گذارد.

این بیانیه می‌افزاید: اقدامات گسترده نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع  فلسطین، بار دیگر جنگ طلبی و تجاوزگری در سیاست این رژیم را به جهانیان ثابت نمود. طی سال های اخیر، مدام این رژیم در پی افروختن آتش جنگ در منطقه بوده و اینک با تجاوز به حریم مسجد الاقصى، جنایتی بین‏‌المللی را رقم زده است.

این اقدامات مغایر موازین بین المللی و ناقض حقوق غیرنظامیان ومناطق اشغال شده است. بر اساس کنوانسیون های 1949 ژنو، این اقدامات، به منزله جنایت جنگی محسوب می‏شود و جامعه بین‏‌المللی باید ضمن محکوم نمودن این اقدامات، در زمینه تضمین رعایت و حسن اجرای این موازین عام، تدابیر قضائی و اجرائی مقتضی را به عمل آورد.

این بیانیه تصریح می‌کند: دبیرخانه اتحادیه بین المللى سازمانهاى غیردولتى حامی مردم فلسطین ضمن محکوم نمودن این جنایات، نقض فاحش و آشکار موازین انسانی و بشردوستانه بین‏‌المللی را که به منزله ارتکاب «جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت» هستند، مستلزم تعقیب و محاکمه بین‏‌المللی می‏‌داند و از مجامع بین‏المللی، سازمان های مردم نهاد و نخبگان جهانی تقاضا دارد ضمن تحکیم همبستگى با مردم مظلوم فلسطین اقدامات این رژیم جنایتکار را محکوم نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: