جمعه 07 نوامبر 14 | 17:48
اسکای نیوز گزارش داد

چهره بیت‌المقدس به‌شدت امنیتی شده است

یک شبکه خبری انگلیسی در گزارشی ضمن تاکید بر مخوف بودن چهره شهر بیت‌المقدس اشغالی، به حرکات خودجوش جوانان عرب به ستوه آمده از اشغالگران صهیونیست خبر داد.


13930816000136_PhotoA

یک شبکه خبری انگلیسی در گزارشی ضمن تاکید بر مخوف بودن چهره شهر بیت‌المقدس اشغالی، به حرکات خودجوش جوانان عرب به ستوه آمده از اشغالگران صهیونیست خبر داد.

شبکه خبری انگلیسی «اسکای نیوز» طی گزارشی که روز گذشته (پنجشنبه) خبرنگار این رسانه از شهر اورشلیم (بیت‌المقدس اشغالی) مخابره کرد،‌ نوشت در خیابان‌های بیت‌المقدس انبوهی از نیروهای امنیتی مشاهده می‌شوند و معین نیست که  چه مدت این نیروها در معابر عمومی باقی خواهند ماند.

هم اکنون در بخش عرب نشین قدس نیروهای امنیتی در خیابان‌ها در حال استقرار موانع هستند و پست‌های بازرسی خودرو را ایجاد کرده‌اند. همچنین موانعی نیز برای ممانعت از حرکت خودروهای شخصی به سمت ایستگاه‌های مسافران اتوبوس از بیم عملیات جدید فلسطینی‌ها (عملیات استشهادی) ایجاد شده است.

به نوشته این رسانه خبری، در محافل سیاسی اینک بحثی با این مضمون جریان دارد که آیا وضعیت فعلی حاکم بر بیت المقدس، آغاز انتفاضه سوم است و یا خشم نوع جدید فلسطینیان علیه اشغالگران اسرائیلی می‌باشد.

بدون شک رویداد اخیر بدترین حادثه در قدس طی دهه اخیر است اما کسانی که موج اول انتفاضه در ده هشتاد و نود میلادی و موج دوم آن را در سال 2000 به خاطر دارند نوع جدید ناآرامی‌ها را متفاوت با قبل می‌پندارند.

در ادامه این مطلب یک کارشناس فلسطینی در این باره رویداد اخیر اخیر در اورشلیم را «فوران خشم  اعراب مسلمان نسبت به اسرائیل» نامید.

دکتر «مهدی ابو هادی» مدیر موسسه مطالعات علوم بین‌الملل فلسطین در این باره گفت: «البته انتفاضه نیاز به هدایت، راهبرد، برنامه سیاسی و مدیریت مالی دارد. ما در بیت المقدس شاهد خشم جوانانی هستیم که از شهر مقدس خود و اموالشان دفاع می‌کنند.»

وی در خاتمه با وخیم توصیف کردن چهره امنیتی بیت المقدس گفت: «ما همانند زندانیانی هستیم که تحت اشغال نظامیان اسرائیلی بسر می‌بریم.‌ آن‌ها ما را دستگیر کرده و تبعید می‌کنند. این کار آن‌ها مشت آهنین اسرائیل برای خرد کردن فلسطینیان است و به همین خاطر شاهد خشم غیرقابل پیش بینی جوانان عرب در دفاع از حقوق و اعتقاداتشان هستند.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.